Powrót

Bezpłatne badania Fundacji Rak’n’Roll i Nationale-Nederlanden na północy Polski

Powrót

Bezpłatne badania Fundacji Rak’n’Roll i Nationale-Nederlanden na północy Polski

27.06.2018

W dniach 27 czerwca – 1 lipca br. mieszkańcy Szczecina, Koszalina, Słupska, Gdyni i Gdańska mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. W ramach akcji Fundacji Rak’n’Roll oraz Nationale-Nederlanden w specjalnie przeznaczonym do tego Medbusie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych oraz badań USG piersi i jąder.

Choć wakacje sprzyjają beztroskiemu wypoczynkowi, może to być również dobry moment aby skorzystać z wolnego czasu i zadbać o swoje zdrowie. Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z istotności regularnych badań, jednak na tle mieszkańców Unii Europejskiej świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej jest wciąż niska. Fundacja Rak’n’Roll wraz z Nationale-Nederlanden przypominają o zdrowych nawykach i oferują bezpłatne konsultacje specjalistów w pięciu miastach północnej Polski.

Badania odbywać się będą w specjalnie przeznaczonym do tego Medbusie, który każdego dnia stacjonować będzie w jednym ze wskazanych miast. W czterech gabinetach będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa i zbadać znamiona skórne, a także wykonać USG piersi bądź jąder. Liczba miejsc jest ograniczona. W ciągu jednego dnia akcji lekarze mogą przebadać około 160 pacjentów. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia.

- W Rak'n'Rollu profilaktyka to badania potwierdzające zdrowie. Jednak wielu osobom kojarzą się z wykrywaniem choroby. Przy takim podejściu naturalnym następstwem jest strach, bo przecież nikt z nas nie chce być chory. Do tego dochodzi wstyd i brak wiedzy jak badanie wygląda. Taki zestaw obaw sprawia, że łatwo zrezygnować - mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak'n'Roll. - Wiemy też, że dla osób, które nigdy się nie badały najtrudniejszy jest pierwszy raz. Dlatego angażujemy się w akcje bezpłatnych badań, bo wierzymy, że dobre doświadczenie pomaga wyrobić nawyk dbania i regularnego potwierdzania zdrowia.

- Jako firma ubezpieczeniowa, od lat troszczymy się o zdrowie i życie Polaków. Dlatego też cały czas angażujemy się w akcje prozdrowotne, jak choćby Światowy Dzień Walki z Rakiem, podczas którego zorganizowaliśmy bezpłatne badania dla mieszkańców Bydgoszczy. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że wraz z Fundacją Rak’n’Roll postanowiliśmy przygotować jeszcze większe wydarzenie. Na przełomie czerwca i lipca nasz Medbus zawita do aż pięciu miast w północnej Polsce i umożliwi mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia. Mamy nadzieję, że nie tylko przebadamy setki Polaków, ale przede wszystkim zwrócimy uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Obok Medbusu stanie również strefa pacjenta. W namiocie przeznaczonym m.in. dla oczekujących na badania, będzie można porozmawiać na temat ubezpieczeń wspierających w przypadku zachorowania na nowotwór.

Terminarz badań:

  • 27.06.2018, godz. 13.00 – 21.00 – Szczecin, parking przy Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II
  • 28.06.2018, godz. 13.00 – 21.00 – Koszalin, , parking przy Amfiteatrze.
  • 29.06.2018, godz. 13.00 – 21.00 – Słupsk, Plac Zwycięstwa.
  • 30.06.2018, godz. 10.00 – 18.00 – Gdynia, Skwer Kościuszki przy Oceanarium.
  • 01.07.2018, godz. 10.00 – 18.00 – Gdańsk, , Strefa Kibica, Targ Węglowy.