Powrót

Nationale-Nederlanden dołącza do Nienieodpowiedzialnych

Powrót

Nationale-Nederlanden dołącza do Nienieodpowiedzialnych

06.11.2017

Nationale-Nederlanden zostało partnerem konferencji Nienieodpowiedzialni, której piąta edycja odbędzie się 7 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Projekt ma na celu budowanie oraz wzmacnianie świadomości i odpowiedzialności społecznej wśród firm działających w branży finansowej.

- Jesteśmy bardzo dumni, że dołączyliśmy do grona partnerów konferencji Nienieodpowiedzialni. Jako firma, przykładamy dużą wagę do projektów z zakresu CSR  – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Uważamy, że odpowiedzialność sektora finansowego, w tym towarzystw ubezpieczeniowych, wobec klientów, współpracowników, społeczeństwa i środowiska powinna być dla niego źródłem możliwości i rozwoju – dodaje.

Projekt Nienieodpowiedzialni, który powstał w 2013r., skupia się na kondycji moralnej branży finansowej, jej tożsamości, roli społecznej oraz kierunku, w którym podąża. Idea ta ma stać się źródłem dyskusji, zarówno na temat tego co w sektorze należy naprawić, jak i możliwości jego wpływu na otoczenie. Tegoroczna edycja Nienieodpowiedzialnych będzie poświęcona dyskusji m.in. o tym czy biznes w erze robotów będzie bardziej etyczny i odpowiedzialny niż dzisiaj. Celem spotkania jest zatrzymanie się i przemyślenie, po co istnieje branża finansowa, jaką ma rolę do spełnienia wobec klientów i środowiska oraz jak może zaangażować się w budowanie wartości wspólnej.

Pomysłodawcą projektu Nienieodpowiedzialni jest ANG Spółdzielnia, a głównymi organizatorami Grupa ANG SA oraz „Będę Kim Zechcę” - Fundacja Grupy ANG.

***

Kontakt:

Marta Pokutycka-Mądrala T: 607 629 812 E: marta.pokutycka-madrala@nn.pl

Marek Gieorgica T: 501 086 280 E: mg@clearcom.pl