Powrót

Nationale-Nederlanden sfinalizowało przejęcie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A.

Powrót

Nationale-Nederlanden sfinalizowało przejęcie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A.

06.07.2016

5 lipca br. Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. („Nationale-Nederlanden”) podpisało umowę w sprawie objęcia 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A. (Notus Doradcy Finansowi).

W czerwcu zgodę na koncentrację wyraził UOKiK. Transakcja nie wpływa na bieżącą działalność przejmowanej firmy jako niezależnego doradcy finansowego. Zachowana zostanie również marka Notus Doradcy Finansowi.

„Podpisana umowa stanowi fundament biznesowego partnerstwa pomiędzy firmami. Obecnie wypracowujemy szczegółową strategię współpracy, która pozwoli na dalszy rozwój spółki Notus Doradcy Finansowi jako lidera w doradztwie finansowym – zarówno pod względem wielkości, jak i przede wszystkim lidera jakości usług” – mówi Wojciech Sass, Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden.

„Notus Doradcy Finansowi już teraz należy do trójki największych firm doradztwa finansowego w Polsce. Początek współpracy z tak silnym partnerem jak Nationale-Nederlanden otwiera jednak zupełnie nowy etap w rozwoju firmy. Jestem przekonany, że realizacja wspólnej strategii rozwoju pozwoli na stworzenie kompletnej, idealnie dopasowanej do potrzeb klientów, oferty w zakresie doradztwa finansowego” – mówi Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Notus Doradcy Finansowi.

Spółka Notus Doradcy Finansowi powstała w marcu 2004 roku z inicjatywy pięciu osób fizycznych, jako broker produktów hipotecznych. Obecnie posiada kilkadziesiąt oddziałów w największych miastach w Polsce. Misją firmy jest zapewnienie klientom niezależnego doradztwa w wyborze najlepszej oferty z szerokiej gamy produktów finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, produkty inwestycyjne, plany oszczędnościowe czy produkty ubezpieczeniowe.

Partnerstwo z Domem Kredytowym Notus S.A. daje Nationale-Nederlanden dostęp do ponad 600 doradców finansowych w oddziałach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. 

Załączniki, dokumenty