Powrót

Nationale-Nederlanden wspiera Światowy Dzień Walki z Rakiem

Powrót

Nationale-Nederlanden wspiera Światowy Dzień Walki z Rakiem

01.02.2018

Nationale-Nederlanden od lat angażuje się w akcje propagujące profilaktykę zdrowotną i finansową. W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem ubezpieczyciel zorganizuje w Bydgoszczy akcję bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz badań, które odbędą się 2 i 3 lutego na Rynku Głównym Starego Miasta.

Choć Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z istotności regularnych badań, na tle mieszkańców Unii Europejskiej świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej jest wciąż niska. Przypadający 4 lutego Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem jest dobrą okazją żeby przypomnieć o zdrowych nawykach i skorzystać z konsultacji specjalisty.

Mimo, że nowotwory w Polsce są leczone przede wszystkim w szpitalach publicznych, to szereg badań diagnostycznych pacjenci są zmuszeni wykonywać prywatnie. Tymczasem Polacy często nie zdają sobie sprawy, z jak wysokimi kosztami jest to związane. Jak wynika z badania Nationale-Nederlanden aż 24 proc. ankietowanych uważa, że wydatki jakie trzeba ponieść w wyniku choroby nowotworowej sięgają rzędu pięciu tysięcy złotych, a co czwarty myśli, że wynoszą około jedynie tysiąca złotych. Tymczasem jedno badanie rezonansem czy tomografem w zależności od części ciała potrafi kosztować nawet kilkaset złotych.
 

- Akcja w Bydgoszczy jest elementem promocji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który wspieramy od lat. Jako firma ubezpieczeniowa codziennie troszczymy się o zdrowie i życie Polaków. W naszej działalności chętnie angażujemy się więc w akcje informacyjne, promujące zdrowy styl życia i profilaktykę, również finansową. Wierzymy, że dzięki nim zachęcimy Polaków do troski o to, co najważniejsze – własne zdrowie oraz życie, w tym regularnych badań i budowania swojej poduszki finansowego bezpieczeństwa – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Badania w Bydgoszczy odbywać się będą przez dwa dni w specjalnie przeznaczonym do tego autobusie. Pierwszego dnia, w piątek 2 lutego, będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa i wykonać USG tarczycy. W sobotę, 3 lutego, wszyscy chętni będą mogli udać się na badanie USG piersi czy jąder. Wszystkie badania są bezpłatne i dostępne w godzinach 9.00 – 17.00.

- Akcje takie jak te, pomagają budować świadomość Polaków w zakresie zabezpieczenia się na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Sama miałam doświadczenie z chorobą nowotworową i po czasie rozumiem jak ważna jest profilaktyka. Zmieniłam swój tryb życia, regularnie ćwiczę, zdrowo się odżywiam i chętnie dzielę się tą wiedzą z innymi podkreśla Dorota Makselan z Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden od lat wspiera temat profilaktyki zdrowotnej i we współpracy z licznymi partnerami społecznymi, zachęca do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. Firma stawia sobie za cel uświadamianie, że dzięki takim praktykom możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania. Tym samym, angażuje się w szereg kampanii społecznych związanych z chorobami nowotworowymi. Wśród flagowych projektów są kampania Movember Polska, obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem oraz biegi CITY TRAIL.