Powrót

Po raz kolejny zostaliśmy nagrodzeni Listkiem CSR Polityki

Powrót

Nationale-Nederlanden po raz kolejny nagrodzone Listkiem CSR Polityki

26.04.2017

Redakcja tygodnika „Polityka” wraz z firmą doradczą Deloitte po raz szósty zaprosiły firmy do przeglądu swoich działań z obszaru społecznej odpowiedzialności i ich wkładu w zrównoważony rozwój. W tym roku uhonorowano 64 firmy. Wśród nich znalazło się także Nationale-Nederlanden, które wyróżniono Białym Listkiem CSR POLITYKI za 2016 rok. Nagrodę tę otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 oraz ciągle doskonalą swoje działania w tym zakresie na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie.

- Kolejne wyróżnienie od redakcji Polityki jest dla nas potwierdzeniem, że podejmowane przez nas działania przynoszą zamierzone rezultaty i są pozytywnie oceniane, zarówno przez naszych klientów, pracowników, jak i opinię publiczną. Jako przedstawiciele branży ubezpieczeniowej czujemy się odpowiedzialni za uświadamianie społeczeństwa, szczególnie w zakresie promowania zdrowych nawyków. Wyjątkowo bliska jest nam tematyka profilaktyki zdrowotnej i edukacji w tym zakresie, jak również dbanie o bezpieczną przyszłość finansową Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W tegorocznej edycji zestawienia Listki CSR POLITYKI wzięło udział 111 firm, a ponad połowa z nich znalazła się w gronie nagrodzonych. Złoty Listek CSR otrzymało 13 spółek, tyle samo – Srebrny, a 38 Biały Listek CSR POLITYKI. Przegląd bazuje na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000 w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. W tym roku ankieta, którą wypełniały firmy, została wzbogacona o pytania z zakresu HR, który odgrywa kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju.

 

***

Kontakt:

Marta Pokutycka-Mądrala T: 607 629 812 E: marta.pokutycka-madrala@nn.pl

Marek Gieorgica T: 501 086 280 E: mg@clearcom.pl