Powrót

Zapraszamy na biegowy cykl Grand Prix CITY TRAIL

Powrót

Nationale-Nederlanden zaprasza na biegowy cykl Grand Prix CITY TRAIL

21.08.2015

Rozpoczęła się rejestracja do jesienno-zimowych zawodów Grand Prix CITY TRAIL. Od edycji 2015/2016 sponsorem tytularnym tego ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych jest Nationale-Nederlanden.

Cykl tworzą imprezy na dystansie 5 km odbywające się w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W edycji 2014/2015, która zakończyła się w marcu, wystartowało 8599 uczestników. 4222 osób zostało sklasyfikowanych (oznacza to, że wzięły udział w co najmniej czterech biegach). 26393 razy uczestnicy CITY TRAIL przekraczali linię mety tych leśnych zawodów. W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej edycji wzięło w nich udział 2141 zawodników.

Terminarz biegów

W trakcie edycji, w każdym z miast, w którym odbywają się zawody Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zorganizowanych zostanie 6 biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, co oznacza otrzymanie pamiątkowego medalu oraz szansę na nagrody w rywalizacji trzeba ukończyć co najmniej 4 biegi. Pierwsza kolejka cyklu wygląda następująco:

  • Bydgoszcz – 13 września
  • Wrocław – 19 września
  • Katowice – 20 września
  • Lublin – 26 września
  • Olsztyn – 3 października
  • Gdańsk – 4 października
  • Warszawa – 18 października
  • Szczecin – 18 października
  • Poznań – 24 października
  • Łódź – 8 listopada

Pełny terminarz można znaleźć na stronie cyklu.

Zapisy i opłaty startowe

Rejestracja do biegów rozpocznie się w czwartek, 13 sierpnia na stronie  www.citytrail.pl/moje_konto/biegi. Zawodnicy mogą skorzystać z kilku opcji. Po pierwsze – jest możliwość zapisania się na cały cykl w danym mieście od razu – karnet na 6 biegów kosztuje 60 zł. W przypadku rejestracji na pojedynczy bieg – opłata wynosi 15 zł. Elektroniczny panel zapisów będzie zamykany zawsze na 3 dni przed biegiem. Opłata w biurze zawodów to 20 zł. Organizatorzy nie przewidują limitów miejsc. Rejestracja do biegów dziecięco-młodzieżowych wystartuje na początku września.

Partner tytularny cyklu

Od edycji 2015/2016 przez 3 lata cykl będzie nosił nazwę CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. – Chcemy w pozytywny sposób namawiać do wzięcia spraw w swoje ręce oraz zadbania o zdrowie. Choć wszyscy doskonale wiedzą, że profilaktyka jest ważna, to ciągle znaczna część społeczeństwa nie podejmuje działań, by jej zasady wdrożyć w życie. Dzięki zaangażowaniu w organizację takich przedsięwzięć jak City Trail, Nationale-Nederlanden chce zachęcać Polaków do aktywności, która pomaga przeciwdziałać różnym chorobom cywilizacyjnym – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w Nationale-Nederlanden.

Początek współpracy to m.in. 4 wyjątkowe biegi – pierwsze zawody edycji w Bydgoszczy (13 września), Wrocławiu (19 września), Warszawie (18 października) i Poznaniu (24 października) będą miały charakter rodzinnego pikniku. Poza biegiem na dystansie 5 km dla dorosłych i zawodami dla najmłodszych, będzie można bezpłatnie skorzystać z mammobusów, kardiobusów czy poradzić się lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Dodatkowo pierwsze 300 osób, które zapiszą się na wspomniane 4 biegi w każdej z lokalizacji, otrzyma techniczną koszulkę. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

 

Kontakt:

Justyna Grzywaczewska, tel.: 691 82 12 42

e-mail: media@citytrail.pl

Załączniki, dokumenty