Powrót

Zostaliśmy zwycięzcami rankingu IKZE w DFE „Rzeczpospolitej”

Powrót

Nationale-Nederlanden zwycięzcą rankingu IKZE w DFE „Rzeczpospolitej”

17.12.2015

Nationale-Nederlanden zajęło pierwsze miejsce w opublikowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej” rankingu Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w ramach Dobrowolnych Funduszy Emerytalnych (DFE).

DFE Nationale-Nederlanden był najlepszy pod względem stopy zwrotu osiągniętej od września 2012 r. do września 2015 r. Fundusz przez trzy lata wypracował 88 procent zysku. Redakcja „Rzeczpospolitej” uznała także, że IKZE oferowane przez DFE Nationale-Nederlanden wypadło najlepiej pod względem wysokości opłat za zarządzanie.

Cieszymy się z tego wyróżnienia, choć trzyletni horyzont jest zbyt krótki, aby móc rzetelnie ocenić długofalową politykę inwestycyjną funduszu. Wysoka pozycja w rankingu potwierdza jednak, że obraliśmy dobry kierunek w doborze walorów do portfela inwestycyjnego wielu przyszłych emerytów. Liczę na to, że uda nam się utrzymać jego wysoką rentowność w dłuższym okresie. Dobrowolne Fundusze Emerytalne należą do najtańszych form oszczędzania na przyszłość. Pozwalają również wykorzystać mechanizmy tarczy podatkowej wbudowanej przez ustawodawcę w IKE i IKZE. Mam nadzieję, że coraz więcej Polaków zacznie oszczędzać w ten sposób – skomentował Grzegorz Chłopek, prezes zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A., które zarządza Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym Nationale-Nederlanden.

Ranking dziennika „Rzeczpospolita” brał pod uwagę wyniki inwestycyjne w okresie jednego, dwóch i trzech lat (tyle istnieją DFE). Drugim kryterium były opłaty pobierane przez poszczególne Powszechne Towarzystwa Emerytalne. Pełną treść rankingu można znaleźć na stronie: http://www.rp.pl/Moja-Emerytura/312169873-Niewielkie-fundusze-z-elastycznym-zarzadzaniem.html

Należy dodać, że Nationale-Nederlanden zajęło także pierwsze miejsce, w opublikowanym w ubiegłym tygodniu przez redakcję, rankingu IKE w DFE. Na miejsce w ogólnej klasyfikacji miały wpływ trzy czynniki. Podobnie jak rankingu IKZE w DFE były to wyniki inwestycyjne w okresie jednego, dwóch i trzech lat. Ponadto brano także pod uwagę wysokość opłat, zarówno za zarządzanie, jak i od składki, w których oferta Nationale-Nederlanden również okazała się najkorzystniejsza dla klientów. Szczegóły tego zestawienia można znaleźć na stronie: http://www.rp.pl/Moja-Emerytura/312109886-Ranking-IKE-w-DFE.html.   

 

Załączniki, dokumenty