Powrót

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A. przez Nationale-Nederlanden

Powrót

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A. przez Nationale-Nederlanden

27.06.2016

22 czerwca br. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. („Nationale-Nederlanden”) 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus S.A. („Notus Doradcy Finansowi”).

Na skutek transakcji nie zmieni się marka Notus Doradcy Finansowi, jak również model działalności jako niezależnego doradcy finansowego.

„Cieszy nas tak szybka i pozytywna decyzja wydana przez UOKiK. Rozpoczynamy teraz prace nad stworzeniem biznesowego modelu współpracy, który pozwoli umocnić pozycję Domu Kredytowego Notus S.A., jako czołowego doradcy finansowego w Polsce. Przed nami bowiem okres, który przyniesie obu firmom wiele korzyści ze względu na nowe perspektywy do wzrostu i budowania przewagi konkurencyjnej” – mówi Wojciech Sass, Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden.

„To dla nas bardzo ważny moment. Teraz będziemy mogli przystąpić do realizacji planów związanych z realizacją strategii rozwoju Notus Doradcy Finansowi i umacniać silną pozycję firmy na rynku doradztwa finansowego. Przede wszystkim będziemy dążyć do rozbudowy oferty, aby klienci otrzymywali u nas kompletne doradztwo w zakresie finansów”  – zaznacza Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Notus Doradcy Finansowi.

Partnerstwo z Domem Kredytowym Notus S.A. da Nationale-Nederlanden dostęp do ponad 600 doradców finansowych w oddziałach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Transakcja nie wpłynie na bieżącą działalność Notus Doradcy Finansowi, jak również markę pod jaką działa firma.

Nationale-Nederlanden zgłoszenie zamiaru koncentracji polegającej na przejęciu Domu Kredytowego Notus S.A złożyło do Urzędu dnia 1 czerwca 2016 r.

Załączniki, dokumenty