PROMOCJA:
odbierz bon do Decathlonu

Ubezpieczenie na dwa koła wyróżnione nagrodą Konsumencki Lider Jakości 2020 - Debiut Roku. Dziękujemy za zaufanie!

Nasze ubezpieczenie zostało wyróżnione nagrodą Konsumencki Lider Jakości 2020 - Debiut Roku.

Ubezpieczenie roweru i rowerzysty "Na dwa koła" zapewni Ci:

Pomoc assistance dla rowerzysty
Pomoc Assistance

Jeżeli zepsuje się Twój rower lub przebijesz dętkę czy oponę, naprawimy Twój sprzęt na miejscu, a jeżeli nie będzie to możliwe, zwrócimy Ci koszty naprawy w serwisie rowerowym. Pomożemy Ci także, jeżeli ulegniesz wypadkowi na rowerze (np. spadniesz i złamiesz nogę). Zorganizujemy Ci wówczas m. in. transport do szpitala bądź wizytę u lekarza i pokryjemy jej koszt. A Twój rower odwieziemy do domu.

 

Zobacz listę świadczeń i limity

Wypłatę odszkodowania

W przypadku uszkodzenia, kradzieży lub rabunku Twojego roweru lub e-hulajnogi wypłacimy Ci nawet do 10.000 zł odszkodowania. Jeżeli dodatkowo ubezpieczysz wyposażenie, oddamy Ci  pieniądze m. in. za uszkodzony bądź za skradziony wraz z rowerem fotelik dziecięcy, przyczepkę rowerową czy wymienione siodełko.

Pomoc finansową w razie nieszczęśliwego wypadku

Jeżeli np. złamiesz nogę, czy zwichniesz kostkę w ramach ubezpieczenia NNW wypłacimy Ci ustaloną kwotę, a pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel, np. na rehabilitację. Nie musisz czekać na zakończenie leczenia – pieniądze dostaniesz tak szybko, jak to będzie możliwe. 

 

Zobacz wysokość świadczeń

Pieniądze na pokrycie wyrządzonych szkód

Jeżeli wyrządzisz  komuś szkodę w trakcie jazdy rowerem lub e-hulajnogą (np. gdy potrącisz innego rowerzystę na ścieżce rowerowej) w ramach OC dla rowerzysty i użytkownika hulajnogi, wypłacimy poszkodowanemu nawet do 50.000 zł na pokrycie szkód. Pamiętaj, aby dodać tą opcję do swojego ubezpieczenia.

 

Możesz objąć ochroną:

 
rowerzystę
dwa koła
rowerzystę i dwa koła Najszerszy zakres
NNW ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
tak
-
tak
Pomoc Assistance
-
tak
tak
Uszkodzenie roweru lub e-hulajnogi
-
tak
tak
Kradzież i rabunek
-
tak
tak
Wyposażenie (opcjonalnie) Dodatkowo możesz ubezpieczyć wyposażenie, czyli części oraz akcesoria Twojego roweru - które dokupiłeś lub wymieniłeś - służące do korzystania z roweru lub hulajnogi i bezpiecznej jazdy np. lampkę, błotnik, siodełko, fotelik dziecięcy czy przyczepkę rowerową. Otrzymasz od nas odszkodowanie, jeśli wyposażenie zostanie uszkodzone lub kiedy ktoś ukradnie je wraz z Twoim rowerem lub hulajnogą. Pamiętaj o tym, że kupując ubezpieczenie, nie musisz nam mówić, jakie posiadasz wyposażenie. Jeśli w trakcie wymienisz siodełko lub dokupisz nowe odblaski, to także będą one objętą ochroną – będziesz musiał nam tylko przedstawić dowód zakupu.
-
tak
tak

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie roweru i rowerzysty?

Wiemy, że dwa kółka to Twoja pasja i styl życia. Dlatego dbasz o nie codziennie. Teraz my zadbamy o to, żebyś czuł się bezpiecznie podczas krótszych i dłuższych wycieczek rowerowych, szaleństw na hulajnodze, czy po prostu codziennego  dojazdu do pracy i na spotkania z przyjaciółmi.

Naprawimy Twój rower albo hulajnogę

Jeżeli np. podczas weekendowej wycieczki zepsuje się Twój rower lub przebijesz dętkę czy oponę, w zależności od potrzeb naprawimy Twój sprzęt na miejscu lub przetransportujemy Ciebie i Twój rower do najbliższego serwisu.

Pomoc medyczna dla rowerzysty
Otrzymasz wsparcie i pomoc medyczną

Jeżeli ulegniesz wypadkowi podczas dłuższej wycieczki lub zwykłego dojazdu do pracy, zorganizujemy i pokryjemy koszty transport do szpitala oraz wizyty lekarza, a także zorganizujemy wizytę u specjalisty lub konieczną rehabilitację.

Z góry wiesz, ile pieniędzy dostaniesz

Wypłacimy Ci ustaloną kwotę. Jeżeli podczas wycieczki rowerowej lub przejażdżki hulajnogą po parku złamiesz nogę, zwichniesz kostkę lub doznasz innego urazu, wypłacimy środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. prywatne leczenie. Nie musisz też czekać na zakończenie procesu leczenia - pieniądze dostaniesz od nas najszybciej jak to będzie możliwe.

ubezpieczenie OC
Nie masz zmartwień po szkodzie

Jeśli wybierzesz ubezpieczenie OC, pokryjemy wartość wyrządzonej szkody nie tylko w sytuacjach związanych z użytkowaniem roweru czy hulajnogi, ale także np. gdy Twoje dziecko porysuje samochód sąsiada, zniszczy hotelową kanapę, albo Ty potrącisz kogoś na stoku narciarskim. 

Odbierz bon do Decathlonu

Kup ubezpieczenie na 12 miesięcy za co najmniej 100 zł i odbierz bon do Decathlonu o wartości 20 zł. Promocja trwa do 30 września 2020 r. lub do wyczerpania zapasów. Regulamin promocji dostępny tutaj.

1 - kup ubezpieczenie

Kup ubezpieczenie dla siebie i/lub swojego roweru/roweru elektrycznego/hulajnogi elektrycznej na 12 miesięcy ze składką minimum 100 zł na nn.pl/ubezpiecz-rower

2 - Wyślij mail z numerem polisy

na adres konkursy@nn.pl wyślij e-maila - w tytule podaj numer polisy (znajdziesz go w mailu, który wyślemy do Ciebie po zakupie), a w treści zaakceptuj regulamin, np.: Akceptuję regulamin promocji "20 zł do Decathlon".

3 - Wykorzystaj bon online lub stacjonarnie

Na numer telefonu podany podczas zakupu ubezpieczenia otrzymasz od nas link kierujący do Twojego bonu. Wykorzystaj go na zakupy w Decathlonie!

Warto wiedzieć przed zakupem

Jak wygląda zakup ubezpieczenia roweru i rowerzysty online?

Całość nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut:

1. Wejdź na wniosek

Wybierz co i na jak długo chcesz ubezpieczyć

2. Podaj dane dwóch kółek

Potrzebna będzie cena oraz nazwa i model

3. Potwierdź i zapłać online

Polisę wyślemy e-mailem - praktycznie!

Jak ubezpieczenie dla rowerzysty działa w praktyce?

 • Krok

  Zdarzenie

  Podczas wycieczki rowerowej przebijasz oponę, co uniemożliwia Ci dalszą jazdę. Po upadku okazuje się również, że masz zwichniętą kostkę lub złamaną rękę.

 • Krok

  Wezwanie Pomocy Assistance

  Jeżeli potrzebujesz pomocy na miejscu, dzwonisz pod numer
  +48 22 203 79 23,
  aby wezwać assistance. Twój sprzęt w miarę możliwości naprawimy na miejscu, a jeżeli nie będzie to możliwe, zwrócimy koszty naprawy w serwisie rowerowym, a dla Ciebie zorganizujemy transport do szpitala.

 • Krok

  Zgłoszenie szkody

  Niezależnie od tego, czy skorzystałeś z Pomocy Assitance, pamiętaj o poinformowaniu nas o zdarzeniu. Możesz to zrobić przez formularz online lub telefonicznie:
  + 48 22 522 71 24
  lub 801 20 30 40

  Do wypłaty będziemy potrzebowali  m.in. dokumentu zakupu pojazdu lub dokumentacji medycznej potwierdzającej zdarzenie.

  Zgłoś zdarzenie
 • Krok

  Wypłata

  W ramach ubezpieczenia rowerzysty i  roweru,  wypłacimy Tobie bądź osobie przez Ciebie pokrzywdzonej kwotę zgodną z wybraną przez Ciebie sumą ubezpieczenia. Pieniądze  otrzymasz od nas tak szybko, jak to będzie możliwe.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Pomoc Assistance w ubezpieczeniu roweru i hulajnogi?

Co to jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)?

Co to jest ubezpieczenie OC rowerzysty?

Kiedy działa ubezpieczenie OC rowerzysty?

Kiedy ubezpieczenie roweru/hulajnogi i rowerzysty nie działa?

Czy można ubezpieczyć rower lub hulajnogę od kradzieży i uszkodzenia?

Czy można ubezpieczyć rower elektryczny lub hulajnogę elektryczną?

Gdzie ubezpieczyć rower i ile kosztuje ubezpieczenie roweru?

Czy mogę ubezpieczyć zwykłą hulajnogę?

Dokumenty