Choroby cywilizacyjne, takie jak nowotwory, zawały serca i cukrzyca są plagą naszych czasów. Zanieczyszczenie środowiska, rozwój przemysłu i hałas nie pozostają obojętnymi dla naszego zdrowia. Nie masz na nie wpływu. To co możesz zrobić z korzyścią dla siebie, to zmiana stylu życia. Wystarczą drobne zmiany - wejście po schodach zamiast jazdy windą czy szklanka wody zaraz po przebudzeniu - które po kolei przekształcą Twoje postanowienia w trwały nawyk.  Spróbujesz?

Co możesz zrobić dla zdrowia? 

sport rowerowy

uprawiaj sport

4 godziny jazdy rowerem tygodniowo zmniejsza ryzyko zawału o ponad 30% (nawet w zanieczyszczonym mieście)

zmień dietę

dbanie o zdrowe nawyki żywieniowe zmniejsza ryzyko występowania cukrzycy typu 2 aż o 93%
łóżko

więcej odpoczywaj

osoby, które śpią 6-7 godzin dziennie rzadziej mają problemy z nadwagą, otyłością czy nadciśnieniem
walka ze stresem

walcz ze stresem

redukcja stresu dzięki treningowi uważności wpływa na zmniejszenie objawów takich chorób jak: choroby serca, nowotwory i choroby autoimmunologiczne

pamiętaj o badaniach

nawet jeżeli nic ci nie dolega, raz do roku zrób badanie krwi i moczu, sprawdź swój cholesterol i poziom cukru

źródła:  (1) „ Postępy Nauk Medycznych 5/2016”, 2016 (2) “Journal of the American Heart Association", 2018 (3) Carlson L.E [w]: “ISRN Psychiatry”, 2012 oraz “New York: The Guilford Press”, 2014

Co my możemy zrobić dla Ciebie? 

Chcemy wspierać Cię w pofilaktyce chorób cywilizacyjnych. Dlatego zachęcamy do aktywnego i zdrowego trybu życia i oferujemy gotowe rozwiązania z zakresu profilaktyki finansowej. Co to oznacza? Że pomożemy Ci zapewnić sobie środki finansowe na pokrycie niespodziewanych kosztów ewentualnego leczenia i powrotu do zdrowia.

Porozmawiamy? Opowiemy Ci o ubezpieczeniach na wypadek nowotworu, poważnego zachorowania i cukrzycy. To nasza odpowiedź na stale rosnącą liczbę chorób cywilizacyjnych.

 

Porozmawiajmy

Zostaw kontakt do siebie, a my oddzwonimy do Ciebie bezpłatnie.