Nie wielcy zjadają małych, tylko szybcy opieszałych

 Od początku kariery zawodowej związany jest z rynkiem ubezpieczeń na życie.

Witold Świerczyński – Menedżer ds. Sprzedaży ubezpieczeń grupowych w Nationale-Nederladen

Od rozpoczęcia pracy w 1996 roku, przeszedł przez wszystkie etapy - od sprzedaży ubezpieczeń indywidualnych na życie, poprzez budowanie, szkolenie, wdrażanie w biznes, prowadzenie zespołu sprzedażowego, zarządzanie siecią sprzedaży własnej, aż po współpracę z pośrednikami zewnętrznymi. Z ubezpieczeniami grupowymi związany jest od 2002 roku. 

W codziennej pracy z partnerami biznesowymi kieruje się zasadą „daj od siebie to, czego sam byś oczekiwał będąc po drugiej stronie”. Dlatego też dba o to, aby biznes nie kończył się w chwili zawarcia kontraktów, ale dopiero wtedy tak naprawdę zaczynał. Witold promuje rozwiązania, które kładą nacisk na to, co rzeczywiście jest ważne w życiu, a nie to, do czego przyzwyczajeni są klienci. Podpowiedzi i inspiracji szuka w obserwacji codziennego życia. Jak twierdzi „ostatnie kilkanaście miesięcy mocno mnie utwierdziło w tym, że to była i jest słuszna droga”.

Jego osobistym mottem, które często (szczególnie na początku swojej kariery) powtarza, to cytat: „Nie wielcy zjadają małych, tylko szybcy opieszałych”.

Poza pracą pielęgnuje swoje pasje takie, jak żeglarstwo i górskie wyprawy rowerowe. Szczęście codzienne odnajduje w ogrodzie patrząc na swoje dzieci, które biegają boso po trawie i objadają z owoców wszystkie drzewa i krzewy owocowe.