O tym, co łączy jazdę konną i grupowe ubezpieczenia na życie

Karierę zawodową rozpoczynałem w bankowości, zaczynając od stanowiska doradcy biznesowego, a kończąc na stanowisku dyrektora. Moja praca zawsze skoncentrowana była na biznesie firmowym - tym małym, ale również tym największym. 

Piotr Cichosz – Dyrektor Handlowy ds. ubezpieczeń grupowych 

Po ukończeniu studiów ekonomicznych dokształcałem się na wielu kursach i studiach podyplomowych. Po ponad 12-letniej karierze bankowej nadszedł jednak czas na zmiany i tym sposobem zacząłem pracę w Nationale-Nederlanden.  

Wybierając przyszłego pracodawcę kierowałem się nie tylko zawodowymi czynnikami, takimi jak możliwość rozwoju, awansu oraz zarobków, ale też czysto ludzkimi – podejściem do pracownika, transparentnością w relacji, czy zwykłą empatią i otwartością. 

Projekt, do którego zostałem zatrudniony, zyskał ponadprzeciętne wyniki, które wypracowaliśmy w niewielkim gronie.  Dzięki pracy zespołowej, pełnemu zaangażowaniu i chęci dzielenia się wiedzą mogliśmy każdego dnia iść dalej z wysoko podniesioną głową, wiedząc, że jesteśmy doskonale przygotowani. Projekt PPK jeszcze bardziej otworzył mnie na nowe, na pomysłowość, na gotowość do ciągłego doszkalania się, zwinność biznesową, ale również dał mi szasnę nawiązania wspaniałych relacji z wieloma klientami. 

W biznesie cenię sobie szczerość, autentyczność i otwartość. Największą motywację dają mi rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do wykonania – właśnie wtedy najwięcej się uczę i nieustająco ćwiczę swoją pomysłowość. Ubezpieczenia grupowe, którymi się obecnie zajmuję, należą do takiej kategorii - pozwalają mi nieustannie poszerzać wiedzę, by dzięki temu stać się dobrym partnerem do rozmowy. W życiu zawodowym, jak i prywatnym, cenię sobie ponad wszystko relacje międzyludzkie, bo to one mnie kształtują i dzięki nim staram się być lepszym człowiekiem.  

Prywatnie jestem miłośnikiem koni (choć większość znajomych powiedziałaby, że raczej wszystkich zwierząt). Konie uczą mnie szybkiego podejmowania decyzji oraz konsekwentnego dążenia do celu. Podczas jazdy zdarzają się różne sytuacje, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Pełne skupienie, sumienność i odpowiedzialność pozwalają mi bezpiecznie dojechać do celu. Doskonale pasują tutaj słowa Konfucjusza: „Największą chwałą nie jest nigdy nie spadać, ale wsiadać po każdym upadku”.