Bezpieczeństwo

 

Każdy chce być bezpieczny – zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie. Dlatego w Nationale-Nederlanden temat poufności i bezpieczeństwa traktujemy priorytetowo – kiedy poruszasz się po naszej stronie czy przeprowadzasz tu transakcje. Równie ważna jest profilaktyka użytkownika – prosimy o zapoznanie się z informacjami, które wyjaśniają kwestie bezpieczeństwa w Internecie w zakresie korzystania ze stron i poczty elektronicznej.

Dobre praktyki Nationale-Nederlanden

Jako Nationale-Nederlanden możemy kontaktować się z Tobą za pomocą poczty elektronicznej i wiadomości SMS.

Pamiętaj, że w wiadomościach otrzymywanych od Nationale-Nederlanden:
• nigdy nie wysyłamy próśb o potwierdzenie Twoich danych do logowania się w naszych  systemach internetowych (takich jak np. nazwa użytkownika, numer PESEL czy hasło),
• nigdy nie przesyłamy linków, przenoszących do stron, gdzie są Państwo proszeni o podanie danych do logowania w celu ich zmiany lub modyfikacji.

Jeżeli otrzymana przez Ciebie wiadomość, w której nadawca podaje się za Nationale-Nederlanden, budzi Twoje wątpliwości, prosimy o przekazanie tej wiadomości wraz z krótkim opisem na adres info@nn.pl

W poniższych pięciu krokach przedstawiamy Ci podstawowe zasady, których przestrzeganie zwiększy bezpieczeństwo transakcji internetowych i danych zgromadzonych na komputerze. Co ważne, ich stosowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Weryfikacja stron internetowych

Upewnij się, że połączenie ze stroną internetową jest bezpieczne, strona należy do Nationale-Nederlanden, a komunikacja jest szyfrowana. Adres naszej strony to www.nn.pl, a wszystkie adresy dodatkowe mają nazwę kończącą się „.nn.pl”. W takim przypadku przed literami „nn.pl” zawsze znajduje się kropka. Połączenie pomiędzy przeglądarką a serwerem jest szyfrowane i bezpieczne, kiedy adres strony poprzedzony jest znakami: „https://”. Litera „s” jest kluczowa, ponieważ oznacza połączenie przez bezpieczną wersję protokołu WWW. Jeżeli adres strony rozpoczyna się od „https://”,to w oknie przeglądarki widoczna jest ikona małej, zielonej kłódki (wygląd i jej położenie może różnić się w zależności od przeglądarki i wersji, której używasz). Dodatkowym zabezpieczeniem naszej strony jest certyfikat typu Extended Validation gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Wszystkie dane zawarte w certyfikacie: nazwa domeny i dane jej właściciela podlegają szczegółowej weryfikacji przez wystawcę certyfikatu. Taki certyfikat wyświetla obok symbolu kłódki pełną nazwę Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczen na Zycie S.A. [PL] Jeśli odwiedzając stronę nn.pl zauważysz ten opis, możesz mieć pewność, że jesteś na właściwej stronie. Na poniższym obrazku widać symbol zielonej kłódki i nazwę właściciela strony w trzech popularnych przeglądarkach (od góry: Chrome, Firefox, Internet Explorer):

Po kliknięciu w ikonę kłódki czy w pole z nazwą właściciela strony, pojawią się informacje dotyczące certyfikatu bezpieczeństwa. Certyfikat ten informuje o domenie, dla której został wystawiony. Powinien przedstawiać adres strony „www.nn.pl”, a także zawierać datę ważności – zweryfikuj więc, czy rzeczywiście tak jest oraz czy certyfikat jest aktualny.

Współpracujemy ze znanymi organami certyfikacji, takimi jak GeoTrust i Thawte. By zabezpieczyć komunikację internetową oraz transakcje, wykorzystujemy najnowocześniejsze mechanizmy uwierzytelniania oraz szyfrowania.
Jeżeli w przeglądarce pojawi się ostrzeżenie dotyczące certyfikatu lub bezpiecznego połączenia, zamknij stronę i skontaktuj się z nami pod adresem: info@nn.pl.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących strony internetowej https://www.nn.pl/, skontaktuj się z nami pod adresem: info@nn.pl. Każda informacja, która dotyczy Twojego bezpieczeństwa jest dla nas ważna.
 

Zadbaj o swoje dane osobowe

Zadbaj o swój komputer

Wystrzegaj się spamu

Płatności online

Informacje o plikach cookies

Bądź ostrożny!

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas!