Umów się z doradcą

Nasz doradca pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt i dopasować jego warunki do Twoich oczekiwań.

Co możesz zyskać

Pieniądze, które mogą pokryć koszty życia lub dostosowania do nowych warunków, gdy z powodów zdrowotnych nie będziesz mógł pracować lub będziesz potrzebować pomocy w codziennych czynnościach takich jak np. mycie się, ubieranie i jedzenie. 

 • Nawet do 1.000.000 zł

  w ramach umowy dodatkowej „Niezdolność do samodzielnego życia lub pracy”

Za co doceniają nas klienci

Opinie naszych klientów pochodzą z ankiet, które przeprowadziliśmy po zakupie polisy „Ochrona Jutra” lub „Sposób na przyszłość”, w rocznicę jej trwania lub po zgłoszeniu roszczenia.

 • Szybkie rozpatrzenie wniosku i bezzwłoczna wypłata należnego świadczenia. Formalności na rozsądnym, akceptowalnym poziomie. Profesjonalna i miła obsługa, zarówno w kontakcie elektronicznym z centralą, jak i bezpośrednim z osobistym doradcą.

 • Naprawdę miła przedstawicielka, która wytłumaczyła mi, jak to wszystko działa i czego się mogę spodziewać — oby takich więcej w Waszej kadrze :D.

 • Środki finansowe są wypłacane bardzo szybko. Wszystko zgodnie z umową.

 • Wiarygodność w 100%, jednak największym plusem jest mój opiekun. Który zawsze doradzi, chętnie odpowiada na wszelkie wątpliwości, jest po prostu wspaniałym człowiekiem. Panią Agnieszkę polecam zawsze i wszystkim.

 • Przejrzyste umowy, wyszczególnione najważniejsze informacje, szybka wypłata świadczeń bez komplikacji.

Szczegóły ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy

Dla kogo i na jak długo

Ochroną obejmujemy dzieci od ukończenia 1 roku życia i dorosłych do ukończenia 65 lat.

Umowę zawieramy na 5 lat. Po tym czasie możemy zaproponować Ci jej przedłużenie. 

Suma ubezpieczenia

To kwota jednorazowej wypłaty, na jaką się umówimy. Może wynosić od 5.000 zł do 1.000.000 zł dla dorosłego lub od 5000 zł do 200 000 zł, jeśli ubezpieczone jest dziecko. 

Zakres ubezpieczenia

 • Jednorazowa wypłata od 5.000 zł do 1.000.000 zł,

  jeśli lekarz stwierdzi, że przez co najmniej rok nie jesteś w stanie sam/-a wykonywać co najmniej trzech z tych czynności: mycie się, ubieranie, poruszanie, korzystanie z toalety lub jedzenie albo gdy całkowicie stracisz wzrok lub stracisz dwie kończyny (ręce lub nogi)

Rozszerz zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy jest częścią ubezpieczenia na życie. Polisę możesz dopasować do swoich potrzeb rozszerzając zakres ochrony o umowy dodatkowe dotyczące choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

 • Na wypadek uszkodzenia
  ciała (NNW)

  odszkodowanie po wypadku i pomoc w powrocie do sprawności

 • Na wypadek
  nowotworu

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na nowotwór

 • Na wypadek cukrzycy

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na cukrzycę lub jej powikłania

 • Leczenie za granicą

  NOWOŚĆ

  organizacja i pokrycie kosztów leczenia za granicą do 2 mln euro

 • Na wypadek leczenia
  szpitalnego lub operacji

  pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu (powyżej 2 dni) i/lub przebytą operację

 • Na wypadek
  poważnego
  zachorowania

  NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na zawał serca, udar bądź inną poważną chorobę

 • W razie wypadku
  (NNW) bądź choroby
  dziecka

  Dla twojego dziecka

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy Twoje dziecko zachoruje bądź ulegnie wypadkowi

Wykluczenia

O ubezpieczeniach mówimy wprost – każde ubezpieczenie na rynku posiada wykluczenia, co oznacza, że nie w każdej sytuacji będziesz mógł otrzymać wypłatę albo skorzystać z innych świadczeń. Listę takich sytuacji znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) oraz aneksach.

Dlaczego Nationale-Nederlanden

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy, która od 175 lat oferuje ubezpieczenia na życie i zdrowie ludziom w wielu krajach.

 • Klienci doceniają naszą obsługę oraz prostą komunikację

  Mamy tytuł "Gwiazda Jakości Obsługi 2023" przyznawany głosami klientów
  poznaj szczegóły

 • Otrzymaliśmy tytuł Superbrands

  Superbrands 2022 i 2023 – Najlepszy ubezpieczyciel w Polsce
  poznaj szczegóły

 • Zajęliśmy drugie miejsce w konkursie „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2022”

  w kategorii ubezpieczenia na życie, zyskując wysokie oceny jury m.in. za jakość posprzedażowej obsługi klientów
  poznaj szczegóły

 • Na wypadek poważnej choroby oraz nowotworu od początku naszej działalności ubezpieczyliśmy już 225.000 osób

  12.000 – Tyle osób, w tym roku, wybrało nasze ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby

Jak wygląda spotkanie z naszym doradcą

Z doświadczonym doradcą możesz spotkać się na żywo bądź online – to Ty decydujesz. Zanim przedstawi Ci ofertę, zada Ci ważne pytania. Dzięki temu przeanalizuje Twoje potrzeby ubezpieczeniowe i oczekiwania, by móc zarekomendować najbardziej dopasowane do nich ubezpieczenie.

 • Spotkanie online lub na żywo

 • Szybka odpowiedź na wszystkie pytania

 • Oferta dostosowana do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych i możliwości finansowych już na pierwszym spotkaniu

Najczęściej zadawane pytania

 • Na czym polega niezdolność do pracy?

  Niezdolność do pracy to stan, w którym z powodu choroby lub wypadku nie będziesz mógł wykonywać jakiejkolwiek pracy zarobkowej przez okres co najmniej 12 miesięcy. Może się tak zdarzyć, gdy np. w wyniku wypadku stracisz obie dłonie i nie będziesz mógł już wrócić do pracy albo z powodu choroby nie będziesz w stanie samodzielnie się poruszać, myć się i ubierać i tym samym nie będziesz w stanie podjąć żadnej pracy.  

 • W jakich przypadkach działa Wasze ubezpieczenie?

  Całkowita niezdolność do pracy oznacza, że utraciłeś/-łaś zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy i nie ma szans, aby to się zmieniło. O niezdolności do pracy i jej stopniu decyduje lekarz orzecznik ZUS. 

  W Nationale-Nederlanden oferujemy Ci umowę dodatkową do ubezpieczenia na życie w razie niezdolności do samodzielnego życia lub pracy. Dzięki niej możesz sobie zapewnić dodatkowe pieniądze w razie całkowitej niezdolności do pracy, jeśli trwa ona min. rok. 

 • Kiedy mogę skorzystać z ubezpieczenia od niezdolności do pracy?

  Ze swojego ubezpieczenia będziesz mógł skorzystać, gdy z powodów zdrowotnych nie będziesz mógł pracować przez określony czas.   

  Jeśli będziesz chciał/-ła wypłacić pieniądze z ubezpieczenia „Niezdolność do samodzielnego życia lub pracy”:  

  • lekarz musi stwierdzić, że przez ostatnie 12 miesięcy trwania ubezpieczenia nie byłeś/-łaś w stanie samodzielnie wykonywać przynajmniej jednej z tych trzech czynności: mycie się, ubieranie się, poruszanie się, korzystanie z toalety, odżywianie się 
  • lub lekarz musi stwierdzić całkowitą i nieodwracalną utratę wzroku lub dwóch kończyn (rąk lub nóg)
  • lub przez ostatnie 12 miesięcy trwania ubezpieczenia nie byłeś/-łaś w stanie pracować i stan ten nie ulegnie dalej zmianie.
 • Czy jeżeli w wyniku wypadku w pracy stracę obie dłonie, będę mógł skorzystać z ubezpieczenia od niezdolności do pracy? W przypadku jakich jeszcze wypadków wypłacicie pieniądze?

  Tak, będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia „Niezdolność do samodzielnego życia lub pracy”. Pieniądze wypłacimy Ci także, gdy ulegniesz innemu wypadkowi, który uniemożliwi Ci powrót do pracy lub samodzielne funkcjonowanie, np. doznasz przerwania rdzenia kręgowego, stracisz wzrok lub konieczna będzie amputacja obu nóg.  

 • Czy ubezpieczenie działa także na B2B oraz w przypadku umowy o dzieło lub umowy zlecenie? Jaka forma zatrudnienia pozwala na skorzystanie z ubezpieczenia od niezdolności do pracy?

  Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony/-a na umowę o dzieło, umowę zlecenie czy pracujesz na B2B, obejmiemy Cię naszym ubezpieczeniem w razie niezdolności do pracy. 

 • Jak długo i ile pieniędzy będziecie mi wypłacać z ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy?

  Z umowy dodatkowej „Niezdolność do samodzielnego życia i pracy” wypłacimy Ci jednorazowo taką kwotę, na jaką się umówimy, czyli tzw. sumę ubezpieczenia. Może to być kwota w przedziale 5.000 zł do 1.000.000 zł (od 5.000 zł do 200.000 zł, jeśli ubezpieczone jest dziecko).

 • Czy, aby móc skorzystać z ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy muszę mieć zaświadczenie od lekarza?

  Tak. Poprosimy Cię o dostarczenie do nas odpowiednich dokumentów potwierdzających, że nie możesz pracować:

  • dokumentacji medycznej potwierdzającej niezdolność do pracy (np. karty informacyjnej leczenia szpitalnego, zaświadczenia lekarskiego, dokumentacji leczenia ambulatoryjnego, wyników badań)
  • orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach społecznych, o ile jesteś objęty ubezpieczeniem społecznym.  
 • Jak mogę zgłosić chęć skorzystania z ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy?

  Roszczenie (czyli chęć otrzymania wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia) możesz do nas zgłosić, tak jak Ci wygodnie:

  • wypełniając wniosek online w Moje NN – dzięki temu sprawdzisz na jakim etapie jest Twoje zgłoszenie i będziesz mógł zgłosić wiele zdarzeń w ramach jednego wniosku,
  • wypełniając wniosek online – jeśli chcesz zgłosić zdarzenie w imieniu innej osoby, 
  • wypełniając wniosek papierowy – musisz go dostarczyć do naszego oddziału lub wysłać pocztą na adres: Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa. 

Dokumenty

Nota prawna:

Materiał marketingowy. Nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy dostępne jest w Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. jako umowa dodatkowa do ubezpieczenia na życie „Ochrona jutra”. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych warunkach ubezpieczenia dostępnych w sekcji Dokumenty powyżej.