Biegnij po swoje „ja"!

Bieganie to najbardziej egalitarna i łatwo dostępna forma aktywności. Szczególnie teraz, kiedy siłownie i baseny są pozamykane w związku z sytuacją epidemiczną. A bieganie po lesie, oprócz potężnej dawki endorfin, ma dodatkowe zalety. Kontakt z naturą koi bowiem zmęczone zmysły i pomaga uspokoić gonitwę myśli.

Rok 2020 jest trudny dla każdego z nas. Praca zdalna, nierzadko łączona z etatem domowego nauczyciela. Przebywanie w tych samych czterech ścianach, wśród tych samych osób… Może to skutkować poczuciem przytłoczenia, a nawet depresją. Nagle okazuje się bowiem, że zadbaliśmy o wszystko, co dla was ważne, ale zapomnieliśmy o sobie. 

Co więc robić, gdy czujemy, że rzeczywistość zaczyna nas przerastać i w natłoku obowiązków zatraciliśmy swoje „ja”? Biegać, najlepiej po lesie! Magię oraz niepowtarzalną atmosferę biegów w terenie docenia polski maratończyk i olimpijczyk, Henryk Szost. 

„Ogromnie mi się takie bieganie spodobało, bo od dziecka byłem zakochany w lesie i górach, zawsze lubiłem bieganie w terenie, a dodatkowo zaciekawił mnie specyficzny klimat takiego biegu i jego atmosfera” – mówi w książce pt. „Henryk Szost. Rekordzista”, autorstwa Jakuba Jelonka i Marty Kijańskiej. 

Regularna, dostosowana do naszych możliwości aktywność to często pierwszy krok w stronę zdrowia. Nierzadko pociąga za sobą kolejne, takie jak zmiana diety czy poszukiwanie sposobów na lepsze radzenie sobie ze stresem. Zobacz, czy dbasz o siebie wystarczająco dobrze, biorąc udział w naszym Teście Zdrowia.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Każdy maratończyk kiedyś zaczynał. Ambitne plany treningowe, zwłaszcza tworzone na początku przygody z bieganiem, często kończą się spektakularnym fiaskiem. Tymczasem pierwszym krokiem do biegowej formy jest… codzienny spacer!  Filmowy Leksykon Biegowy, przygotowany we współpracy z Nationale-Nederlanden, pomoże Ci zacząć przygodę z tym wspaniałym sportem. 

Cierpliwość, systematyczność, konsekwencja. Każdy przyszły biegacz powinien zaopatrzyć się w te trzy cechy. Potrzeba bowiem kilku miesięcy, aby trening stał się przyjemnością. Dla naszych stawów najzdrowsze jest bieganie po miękkiej powierzchni. Najlepiej po parku lub lesie, w miejscu oddalonym od ruchliwych ulic. A jak biegi terenowe, to tylko CITY TRAIL!

Na przełaj, po zdrowie

Grand Prix CITY TRAIL, sponsorowany przez Nationale-Nederlanden, to największy cykl biegów terenowych w Polsce. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, biegi odbywają się w zmienionej formule. Będzie bezpieczniej, ale nie mniej emocjonująco!

  • Treningi biegowe
    W grudniu, styczniu i lutym zapraszamy wszystkich biegaczy na treningi grupowe pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ze względu na poziom zaawansowania. Tak więc każdy, nawet początkujący biegacz, może wziąć w nich udział! Zapisz się na trening >>
     
  • Bieganie indywidualne na trasie CITY TRAIL
    Od 5 grudnia, przez kilkanaście kolejnych weekendów, będzie można sprawdzić się na trasach CITY TRAIL, na dystansie 5 km. Biegaczom towarzyszyć będą pacemakerzy. Zapraszamy do biegania razem, choć osobno. Zarejestruj się na bieg >>

Do zobaczenia na trasie!


 

Zespół Nationale-Nederlanden 30.11.2020