Pacjent onkologiczny w dobie epidemii koronawirusa [webinar]

Epidemia koronawirusa nie pozostała bez wpływu na pacjentów onkologicznych. Jak wygląda sytuacja osób, które leczone są obecnie w szpitalach? Czy chorzy na nowotwór mogą liczyć na planowaną chemioterapię? Co zmieniło się w dostępie do leków i badań? Na wszystkie te pytania odpowiadają lekarze i eksperci w webinarze z cyklu „Pacjent w dobie epidemii koronawirusa”.

Dane pokazują, że dziennie na nowotwór zapada 300 osób. Statystki są zatem podobne do zachorowań na COVID-19 – zwraca uwagę prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski z Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Składowskiej-Curie.

Eskeprci uspokajają, że w tym trudnym okresie ciągłość działania ośrodków onkologii jest zachowana. Radio- i chemioterapie oraz operacje są wykonywane. Lekarze prowadzą teleporady i nadal wypisują recepty.

Zobacz również: Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Wśród osób chorych na raka i ich najbliższych pojawiają się jednak pytania: gdzie można uzyskać informacje i pomoc związaną z leczeniem (na jaką infolinię zadzwonić), jak wyglądają i czy są możliwe odwiedziny w szpitalu, ale także jak poradzić sobie z lękiem przed zakażeniem koronawirusem i jak wygląda leczenie onkologiczne w czasie choroby COVID-19.

Odpowiedzi znajdziecie w poniższym webinarze.

 

 

 

 

Zespół Nationale-Nederlanden 20.04.2020