Polisa na życie – co to jest? Co obejmuje?

Polisa na życie to wsparcie na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej dla jej bliskich. Daje również możliwości inwestowania kapitału. Dowiedz się, czym dokładnie jest polisa na życie.

Ubezpieczenie na życie wspiera finansowo Twoich bliskich na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło wśród nich. Polisa na życie może być też formą inwestowania pieniędzy. Przeczytaj i dowiedz się, czym dokładnie jest polisa na życie.

Chcąc zatroszczyć się o najbliższych i zapewnić im wsparcie na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło, kup polisę na życie. Dodatkowo w niektórych przypadkach możesz mieć opcję inwestowania (sprawdź w OWU konkretnego produktu) – wówczas sam decydujesz, czy część składki przeznaczysz na inwestycję. Poznaj polisę na życie i dowiedz się, jak jej posiadanie zapewni Ci spokój i wsparcie, którego możesz potrzebować.

 
 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Zapewnij swoim najbliższym poczucie finansowego bezpieczeństwa, gdyby Ciebie zabrakło. Dodatkowo możesz zapewnić sobie pieniądze na wypadek ciężkiego zachorowania (m.in. na raka, cukrzycę, udar) i pobytu w szpitalu.
 

Sprawdź

Polisa na życie – podstawowa funkcja ochronna

Posiadanie polisy na życie to forma ochrony finansowej i wsparcia dla Twoich bliskich na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Ubezpieczyciel wypłaca pieniądze (zgodne z sumą ubezpieczenia) uprawnionym w polisie osobom – to podstawowa cecha tego produktu. Ponadto możesz zawrzeć umowę dodatkową, dzięki której uzyskasz pomoc finansową po wypadku lub chorobie, która spowoduje, że nie będziesz mógł wrócić do pracy i będziesz potrzebował stałej opieki. Świadczenie, jakie otrzymasz z polisy, pokryje utratę Twoich dochodów. Nieco upraszczając, to ubezpieczyciel będzie wówczas płacił Twoje wynagrodzenie, przy czym kwota wypłaty będzie zgodna z sumą ubezpieczenia – szczegóły sprawdź w OWU.

Posiadając polisę na życie, możesz dokupić właściwą umowę dodatkową i liczyć dzięki niej na wypłatę świadczenia w okresie rekonwalescencji i powrotu do zdrowia, np. po wypadku. Gdy wyjdziesz już ze szpitala, często mija kilka tygodni lub nawet miesięcy, zanim powrócisz do pełni sił. W tym czasie możesz mieć mniejsze dochody i do tego większe wydatki, związane z rehabilitacją czy leczeniem. Jeśli masz polisę na życie i odpowiednie umowy dodatkowe, otrzymasz pieniądze, z których będziesz mógł pokryć wiele wydatków w trakcie Twojego powrotu do zdrowia. Możesz też skorzystać z praktycznej pomocy, np. transportu medycznego czy rehabilitacji. Zorganizujemy i opłacimy też np. pomoc pielęgniarki w domu.

Warto również wspomnieć, że ochroną ubezpieczeniową w polisie na życie możesz objąć bliskie Ci osoby. Czas trwania umowy to 10 lat, a częstotliwość opłacania składek będzie zależała m.in. od Twoich możliwości finansowych. W trakcie trwania umowy polisy na życie możesz dowolnie zmieniać zakres ochrony oraz dopisywać kolejne osoby, które chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową. Tym samym elastycznie dopasowujesz warunki do swoich zmieniających się potrzeb.

 

Polisa na życie – co jeszcze obejmuje?

Od Ciebie zależy, czy wybierzesz opcję polisy na życie z możliwością inwestowania części opłacanej składki. Decydujesz wówczas o tym, w jaki fundusz może zostać ona zainwestowana. Portfel inwestycyjny zawiera elementy dobrane do tego, jakiego zysku oczekujesz i jaki poziom ryzyka jesteś w stanie zaakceptować.

 

Polisa na życie – jaką powinieneś wybrać?

Wybór polisy na życie może przysporzyć Ci pewnych trudności. Zakres ochrony, limity, czas trwania... Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty, powinieneś przeanalizować swoją sytuację oraz potrzeby lub dokonać analizy we współpracy z doradcą ubezpieczeniowym. Największą zaletą polisy na życie jest możliwość zmiany wielu istotnych parametrów w trakcie trwania umowy. Twoje życie zawodowe i prywatne może się zmienić, dlatego wybierz taką polisę, która zapewni Ci elastyczność i swobodę w zmianie zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia czy oferuje możliwość objęcia ochroną Twoich bliskich, także tych, którzy dopiero pojawią się w Twoim życiu. Przykładowo ubezpieczenie NNW dziecka, które zapewnia kompleksową pomoc w ramach opieki nad dzieckiem po wypadku, może nie być Ci potrzebne już teraz, ale za kilka miesięcy, gdy w Twoim życiu pojawi się nowy członek rodziny, już tak. Dodatkowa ochrona dziecka i pełne wsparcie może okazać się wówczas niezastąpione. Wybierz ubezpieczenie na życie, które będzie najlepsze dla Ciebie i Twoich bliskich.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020