Remont domu – o czym trzeba wiedzieć?

Bezpieczeństwo w trakcie prac remontowych to podstawa, tak jak ubezpieczenie mieszkania czy domu po wykonanym remoncie. To skuteczny sposób na to, by wydatki na remont nie poszły na marne.

Remont domu to duża inwestycja, zwłaszcza jeśli wymaga naprawy lub zmiany instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej czy grzewczej. Do tego, jeśli planujesz wszystkie prace przeprowadzić samodzielnie, możesz narazić się na kontuzje i urazy. Sprawdź, jak uchronić się przed dodatkowymi kosztami remontu domu czy mieszkania.

Ubezpiecz świeżo wyremontowany dom, a będziesz miał spokój i pewność, że w razie jakiejś awarii lub nieprzewidzianego zdarzenia będziesz mógł szybko zlikwidować wszystkie powstałe szkody. Pamiętaj też, że wypadki chodzą po ludziach i mogą przydarzyć się nawet fachowcom, dlatego zanim zabierzesz się za naprawy i odnawianie lokalu, pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.

Remont starego domu – bądź przygotowany na wszystko

Remont starego domu na wsi czy wiekowego budynku mieszkalnego w mieście (zwłaszcza kamienicy) wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezależnie od tego, czy planujesz remont starego domu z cegły, czy też remont drewnianego domu, powinieneś zainwestować w ubezpieczenie NNW, które zapewni Ci wsparcie, gdy zechcesz sam przeprowadzać renowację i ulegniesz wypadkowi. Nawet jeśli będziesz uważał, nie wszystko jesteś w stanie przewidzieć, wypadki często zdarzają się podczas prac budowlanych lub remontowych.

Remont starego drewnianego domu wymaga pracy ze sprzętem elektrycznym, korzystania z drabiny i pracy na wysokości – wszystkie te działania bywają źródłem poważnych urazów. Ubezpieczenie NNW pozwala uchronić się przed finansowymi skutkami takich sytuacji i realizować kolejne etapy renowacji. Złamania kończyn, uszkodzenia czaszki i tkanek miękkich – to wszystko może przydarzyć się także Tobie. Ubezpiecz się u nas i będziesz mógł liczyć na wypłatę pieniędzy, jeśli niechcący zrobisz sobie krzywdę. Sprawdź OWU ubezpieczenia NNW i wybierz polisę dla siebie.

Zdecydowanie warto, abyś ubezpieczył także mienie, którego jesteś właścicielem. Posiadając ubezpieczenie domu i mieszkania skrojone na miarę, możesz być spokojny o dalsze losy nieruchomości, nawet gdy zostanie uszkodzona. W przypadku problemów powiemy Ci, co powinieneś zrobić, a pieniądze z ubezpieczenia pomogą dokonać ewentualnych napraw.

Ubezpieczenie a remont – co powinieneś wiedzieć?

Trudno zaplanować szczegółowy budżet na remont – powinieneś więc przygotować się na ewentualne niespodzianki, jak konieczność wymiany instalacji wodno-kanalizacyjnej, dachu czy innych elementów, których wymiany ani naprawy nie planowałeś wcześniej. Szczególnie remont starego domu może być nie lada wyzwaniem. Dobrze, abyś przygotował sobie wstępny kosztorys remontu domu, w którym uwzględnisz podstawowe wydatki. Pozwoli Ci określić ilość potrzebnych materiałów i minimalny koszt. Zorganizuj też dodatkowe pieniądze na nieprzewidziane zwroty akcji.

Jeśli remont konieczny jest z powodu poważnej awarii, na którą nie miałeś wpływu, zorganizujemy i pokryjemy koszty dojazdu i robocizny specjalistów, takich jak hydraulik, ślusarz, elektryk czy murarz. Pomożemy w organizacji przeglądu technicznego instalacji i zorganizujemy Ci transport, jeśli byłeś w podróży podczas wystąpienia awarii, byś szybko mógł zareagować w podbramkowej sytuacji. Pokryjemy koszty sprzątania po szkodzie i po remoncie, a nawet dostarczymy upominek osobom trzecim, np. Twoim sąsiadom, którzy również ucierpieli podczas awarii.

Generalny remont domu zakończony – co teraz?

Po zakończeniu remontu zastanów się, czy i w jaki sposób ubezpieczyć budynek, jeśli nie wykupiłeś polisy wcześniej. Musisz pamiętać, że ubezpieczenie mienia pomaga uporać się zarówno ze skutkami zdarzeń losowych, jak zalanie kuchni, łazienki czy pożar, ale również zdarzeń, które są wynikiem Twojej nieuwagi lub roztargnienia. Dzięki temu możesz czuć się pewnie i zadbać o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny.

Ubezpieczenie obejmuje nie tylko sam budynek, ale również to, co znajduje się na działce, na której stoi Twój dom. Dzięki temu możesz być spokojny o stan piwnicy, garażu czy chodników i ścieżek wokół domu. Uszkodzenia podjazdu, placu, ogrodzenia, roślinności, instalacji związanych z nawadnianiem działki lub jej oświetleniem również bierzemy pod uwagę.

Możesz też skorzystać z dodatkowych pakietów, które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka czy pupila w domu. Ubezpieczyć możesz także same stałe elementy, ruchomości, cenne przedmioty i dzieła sztuki oraz inne budynki na posesji. Sprawdź szczegóły w OWU ubezpieczenia domu i mieszkania!

Zobacz też: Remont łazienki - od czego zacżąć? Ile trwa?

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020