Najlepsze ubezpieczenie na życie – jak je wybrać?

Wybór ubezpieczenia na życie to trudna, ale jednocześnie niezwykle ważna decyzja. Zależy od niej bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Zobacz, jak wybrać indywidualne ubezpieczenie na życie.

Indywidualne ubezpieczenie na życie to sposób na skuteczne zabezpieczenie przyszłości swojej i swoich bliskich. Ważne jest, abyś dokonał wyboru odpowiedniej polisy. Gdzie znajdziesz odpowiednie ubezpieczenie na życie? Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej jest trudnym zadaniem, ale też bardzo ważnym. Polisa zapewni Ci spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa. Musisz jednak wiedzieć, że efekt taki gwarantują jedynie kompleksowe ubezpieczenia na życie.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Wiesz już, że sugerowanie się wyłącznie ceną nie jest najlepszym sposobem wyboru polisy na życie. O wiele ważniejsze jest to, abyś wybrał ubezpieczenie, które najlepiej wesprze Ciebie i Twoich bliskich w trudnych sytuacjach, których najbardziej się obawiasz. Zastanów się, co spędza Ci sen z powiek, kogo oprócz siebie chciałbyś zabezpieczyć i jak szerokiego zakresu wsparcia potrzebujesz, a następnie sprawdź nasze ubezpieczenie na życie.

 
 

Ubezpieczenie na życie

finansowe wsparcie dla najbliższych, gdyby Ciebie zabrakło 

Dowiedz się więcej

Cechy dobrego ubezpieczenia na życie 

Szukając idealnej polisy ubezpieczeniowej, weź pod uwagę następujące kwestie:

Składka ubezpieczeniowa

Sugerowanie się wyłącznie kosztami polisy nie jest najrozsądniejsze, ale niewątpliwie przy wyborze powinieneś wziąć pod uwagę wysokość składki ubezpieczeniowej. Musi być ona dostosowana do Twoich możliwości finansowych, by ubezpieczenie zapewniało Ci spokój, a nie przysparzało stresu. Składki są ustalane indywidualnie w zależności od wielu czynników – żeby poznać ostateczną wysokość składki, wybierz ofertę i skontaktuj się z naszym doradcą.

Suma ubezpieczeniowa

Nie da się ukryć, że decydując się na wieloletnie opłacanie składki, oczekujesz w zamian konkretnego zabezpieczenia. Sprawdź, na jakie środki będziesz mógł liczyć po wypadku, który uniemożliwi Ci pracę, i jaką kwotę otrzymają bliscy na wypadek Twojej śmierci. Określ, jaka kwota może zabezpieczyć byt rodziny na wypadek Twojej niezdolności do pracy czy w sytuacji, gdy Ciebie zabraknie. Na tej podstawie będziesz mógł wybrać najlepszą opcję, jeśli chodzi o sumę ubezpieczenia.

Liczba ubezpieczonych

Choć mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie indywidualne chroni jedynie posiadacza, rzeczywistość udowadnia, że jest inaczej. Możesz wybrać wariant rodzinny i w ten sposób zabezpieczyć również przyszłość swoich bliskich. Szukając odpowiedniej dla siebie polisy ubezpieczeniowej, nie zapomnij o tym.

Czas trwania umowy

Umowę ubezpieczenia możesz zawrzeć na czas określony w OWU. Dobierz go tak, by był odpowiedni do Twoich potrzeb. Założyłeś właśnie rodzinę i z tego względu szukasz ubezpieczenia? Polisa na 10 lat wesprze Was, gdy będziecie się urządzać i powiększać rodzinę, a ubezpieczenie na 25 lat zabezpieczy Was do momentu usamodzielnienia się dzieci. Pamiętaj, że część polis nie jest przeznaczona dla osób starszych – automatycznie wygasają one po osiągnięciu określonego wieku. Sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać w ramach szerokiej oferty naszych ubezpieczeń na życie, dopasuj je do swoich potrzeb.

Wyłączenia odpowiedzialności

Wybierając ubezpieczenie na życie, zwróć uwagę na wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Są one zawarte w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Określają, w jakich sytuacjach nie będziemy mogli wypłacić świadczenia. Pieniądze nie zostaną wypłacone np. jeśli śmierć będzie spowodowana udziałem w bójce. Śmierć w czasie wojny lub stanu wojennego, a także samobójstwo (w kilku pierwszych latach trwania umowy) również wykluczają możliwość uzyskania świadczenia. Przeanalizuj wyłączenia i pozostałe warunki ubezpieczenia, zanim podpiszesz dokumenty.

Zespół Nationale-Nederlanden 19.01.2021