Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób, w tym przewlekłych – co obejmuje i czy warto?

Polisa na wypadek poważnych chorób to popularny dodatek do ubezpieczenia na życie i zdrowie. Co obejmuje i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to jedna z popularniejszych polis. Decydują się na nią zarówno osoby starsze, jak i młodsi ludzie, pragnący zapewnić sobie wysoki komfort psychiczny i poczucie większego bezpieczeństwa. Dzięki tego typu ubezpieczeniu możesz mieć pewność, że w razie wystąpienia przykrego w skutkach zdarzenia otrzymasz niezbędne wsparcie i pomoc finansową. Co ważne, polisę na życie i zdrowie możesz dodatkowo rozszerzyć o wsparcie na wypadek wystąpienia poważnego zachorowania, w tym na niektóre choroby przewlekłe. Dowiedz się, dlaczego powinieneś to zrobić.

Czym jest ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób przewlekłych?

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania to tzw. umowa dodatkowa, zwana również akcesoryjną. Oznacza to, że może zostać zawarta jedynie jako swego rodzaju dodatek do umowy głównej – ubezpieczenia na życie. Nie może być ona zastosowana jako samodzielne źródło zabezpieczenia finansowego. To z kolei umożliwia szeroką personalizację wcześniej wybranego ubezpieczenia na życie oraz swobodnego dostosowywania jego zakresu do następujących w życiu zmian i zwrotów.

Szczególną cechą tego typu polisy jest fakt, że zaczyna ona działać już od dnia następującego po zawarciu umowy. Oznacza to, że nie musisz czekać na upływ żadnego terminu, aby zaczęła ona obowiązywać. Z nią jesteś chroniony niemal natychmiastowo – od skutków wszelkich schorzeń, zgodnie z umownymi zapisami polisy.

Zastanawiając się nad ubezpieczeniem na wypadek poważnych chorób, musisz wiedzieć, że występuje ono w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Pierwszy z nich przewiduje wsparcie finansowe na wypadek wystąpienia którejkolwiek z 13 jednostek chorobowych (wśród nich znajdują się m.in. zawał serca, udar mózgu czy niewydolność nerek).

Drugi wariant obejmuje aż 34 jednostki chorobowe, dzięki czemu jako ubezpieczony możesz odczuwać jeszcze większą pewność, że na wypadek wystąpienia poważnego schorzenia będziesz mógł liczyć na niezbędną pomoc. Opcja rozszerzona gwarantuje wsparcie finansowe w razie zachorowania m.in. na dystrofię mięśniową, chorobę Parkinsona, a nawet bakteryjne zapalenie opon mózgowych.

Warto, abyś pamiętał o tym, że umowa ubezpieczeniowa obowiązuje jedynie względem schorzeń zdiagnozowanych już po jej zawarciu. Niemożliwe jest więc skorzystanie z dobrodziejstw polisy, jeśli choroba występowała u osoby ubezpieczonej znacznie wcześniej.

 

Co jeszcze obejmuje polisa na wypadek poważnego zachorowania?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, polisa na wypadek poważnego zachorowania występuje w dwóch wariantach, zgodnie z którymi możesz indywidualnie ustalić zakres jej obowiązywania. Ponadto zarówno opcja podstawowa, jak i rozszerzona zapewniają dostęp do szybkiej i precyzyjnej profilaktyki, dzięki uwzględnianiu etapu tzw. pre-diagnozy. Uzyskasz szybki dostęp do profesjonalnych konsultacji medycznych w bardzo szerokim zakresie. Pre-diagnoza obejmuje nawet specjalistyczne badania przesiewowe i genetyczne, o ile lekarz prowadzący uzna, że ich wykonanie jest niezbędne w celu dalszego zbadania i ewentualnie wystawienia poprawnej diagnozy.

Oprócz tego nasze ubezpieczenie obejmuje wsparcie finansowe na wypadek wystąpienia któregokolwiek ze schorzeń, objętego zapisami umowy. Należne świadczenie wypłacamy bezpośrednio po diagnozie, dzięki czemu nie będziesz musiał długo czekać na pieniądze i niemal natychmiast będziesz w stanie rozpocząć walkę z chorobą. Wsparcie finansowe przyda się nie tylko na wykonanie niezbędnych badań, ale również rehabilitację, dojazdy do szpitali położonych z dala od miejsca zamieszkania oraz utrzymywanie specjalnej diety. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia zakresu polisy o dodatkowe pakiety: Kardiolog i Neurolog. Są one przydatne w razie wystąpienia chorób, których skutki odczuwane są przez całe życie, a nie tylko w krótkim czasie po postawieniu diagnozy. Dzięki nim możesz liczyć na regularne konsultacje ze specjalistą, wykonywanie niezbędnych badań laboratoryjnych, EKG oraz zabiegów rehabilitacyjnych.

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania zapewni Ci dodatkowy komfort psychiczny i wewnętrzny spokój.

Już teraz przejrzyj ofertę dostępnych polis i wybierz tę, która idealnie spełni Twoje oczekiwania. Zobacz więcej na: https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie.html

Zespół Nationale-Nederlanden 29.10.2021