Ubezpieczenie dla nauczycieli a praca w realiach COVID-19

Jakie ubezpieczenie dla nauczyciela zapewni ochronę na wypadek zakażenia koronawirusem? Sprawdź skuteczne ubezpieczenie zdrowotne dla nauczyciela.

Koronawirus powoduje chorobę, która zagraża osobom w każdym wieku. Jest to niezbadane do końca zagrożenie, które spowodowało ogromne zmiany w funkcjonowaniu współczesnego świata.

Nauczyciele z racji specyfiki swojego zawodu nie mogą całkowicie zrezygnować z kontaktów z uczniami. Szczególnie Ci, którzy pracują z najmłodszymi – począwszy od opiekunów w żłobkach, przez przedszkolanki, skończywszy na nauczycielach nauczania początkowego. Każda z tych grup zawodowych jest narażona na zakażenie każdego dnia swojej pracy.

Dlaczego COVID-19 jest niebezpieczny dla nauczycieli?

Praca z najmłodszymi dziećmi zawsze wiązała się z większym ryzykiem zachorowania, głównie ze względu na infekcje wirusowe i sezonowe. Przebywanie w jednym pomieszczeniu z grupą małych dzieci niesie ze sobą duże ryzyko zakażenia koronawirusem. Nauczyciel pomaga dzieciom w wykonywaniu różnych czynności, więc bardzo często ma bliski kontakt z uczniem. Dlatego też nauczyciele i opiekunowie w oddziałach przedszkolnych to osoby, w przypadku których zachorowanie na COVID-19 można rozpatrywać w kategorii ryzyka zawodowego.

Specyfika tej choroby, która u dzieci nie daje żadnych objawów lub objawy nieswoiste, sprawia, że osoby pracujące z dziećmi mogą nie mieć świadomości, że właśnie mają kontakt z wirusem. Co więcej, nauczyciele mają do czynienia z większą liczbą osób dziennie niż przedstawiciele większości zawodów. A to dodatkowo podnosi ryzyko zachorowania na COVID-19. Nie bez powodu to właśnie ta grupa zawodowa jako jedna z pierwszych otrzymała możliwość szczepienia na koronawirusa.

Ubezpieczenie dla nauczyciela – jakie wybrać?

Po wielu miesiącach zmagania z epidemią wiemy już, że COVID-19 w wielu przypadkach wiąże się z hospitalizacją chorego. Co więcej, nawet osoby, u których przebieg choroby był pozornie łagodny, zgłaszają wystąpienie różnego rodzaju powikłań. Większości ozdrowieńców potrzebne są specjalistyczne badania i rehabilitacja.

Realne wsparcie w przypadku ciężkiego przebiegu COVID-19 zapewni nasze ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu. Zakres ochrony obejmuje wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w placówce, który trwał dłużej niż trzy doby. Z tytułu takiej polisy możesz otrzymać nawet 400 zł za każdy dzień hospitalizacji oraz nawet 40 tys. zł w przypadku, gdyby było konieczne przeprowadzenie operacji. Na tym jednak ochrona ubezpieczeniowa nie musi się kończyć. Pakiet dodatkowy obejmuje również szybkie leczenie i diagnostykę po wyjściu ze szpitala. W tym wypadku kwota na świadczenia medyczne może osiągnąć nawet 100 tysięcy złotych. Zakres opieki to nie tylko organizacja konsultacji u lekarzy specjalistów, ale również diagnostyka, np. badania laboratoryjne, RTG, USG czy rezonans magnetyczny. Wszyscy wiemy, że dziś państwowa służba zdrowia nie oferuje opieki nawet na poziomie uznawanym przez Polaków za normę. Możliwość skorzystania z prywatnych konsultacji i diagnostyki jest zatem najlepszą z możliwych opcji. Dzięki temu otrzymasz pomoc znacznie szybciej i będziesz mógł wrócić do zdrowia pod dobrą opieką.

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu wiąże się również z uczestnictwem w naszym programie zdrowotnym. Zapewnia on dostęp do określonych w umowie świadczeń medycznych, co jest dodatkową korzyścią, którą otrzymujesz, podpisując umowę ubezpieczeniową. Dbanie o zdrowie w dzisiejszych realiach jest priorytetem. Niestety nie możesz mieć pewności, że szczepienie przeciwko COVID-19 ustrzeże Cię przed ponownym zachorowaniem z ciężkim przebiegiem. Na wypadek takiej sytuacji powinieneś mieć polisę, która zapewni Ci wsparcie finansowe i realną pomoc w momencie, gdy trafisz do szpitala. Oczywiście ubezpieczenie zapewnia taką samą ochronę w przypadku hospitalizacji z innych powodów. Dokładne informacje na ten temat zakresu ochrony ubezpieczeniowej, warunków wypłat czy ewentualnych wyłączeń odnajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu.

W katalogu ryzyk znajdziesz nie tylko zachorowania wymagające leczenia szpitalnego, ale również pobyt w placówce po wypadkach i urazach.

Zespół Nationale-Nederlanden 29.10.2021