Ubezpieczenie dla nauczycieli a praca w realiach COVID-19

Jakie ubezpieczenie dla nauczyciela zapewni ochronę na wypadek zakażenia koronawirusem? Sprawdź skuteczne ubezpieczenie zdrowotne dla nauczyciela.

Koronawirus powoduje chorobę, która zagraża osobom w każdym wieku. Jest to niezbadane do końca zagrożenie, które spowodowało ogromne zmiany w funkcjonowaniu współczesnego świata.

Nauczyciele z racji specyfiki swojego zawodu nie mogą całkowicie zrezygnować z kontaktów z uczniami. Szczególnie Ci, którzy pracują z najmłodszymi – począwszy od opiekunów w żłobkach, przez przedszkolanki, skończywszy na nauczycielach nauczania początkowego. Każda z tych grup zawodowych jest narażona na zakażenie każdego dnia swojej pracy.

Dlaczego COVID-19 jest niebezpieczny dla nauczycieli?

Praca z najmłodszymi dziećmi zawsze wiązała się z większym ryzykiem zachorowania, głównie ze względu na infekcje wirusowe i sezonowe. Przebywanie w jednym pomieszczeniu z grupą małych dzieci niesie ze sobą duże ryzyko zakażenia koronawirusem. Nauczyciel pomaga dzieciom w wykonywaniu różnych czynności, więc bardzo często ma bliski kontakt z uczniem. Dlatego też nauczyciele i opiekunowie w oddziałach przedszkolnych to osoby, w przypadku których zachorowanie na COVID-19 można rozpatrywać w kategorii ryzyka zawodowego.

Specyfika tej choroby, która u dzieci nie daje żadnych objawów lub objawy nieswoiste, sprawia, że osoby pracujące z dziećmi mogą nie mieć świadomości, że właśnie mają kontakt z wirusem. Co więcej, nauczyciele mają do czynienia z większą liczbą osób dziennie niż przedstawiciele większości zawodów. A to dodatkowo podnosi ryzyko zachorowania na COVID-19. Nie bez powodu to właśnie ta grupa zawodowa jako jedna z pierwszych otrzymała możliwość szczepienia na koronawirusa.

Ubezpieczenie dla nauczyciela – jakie wybrać?

Po wielu miesiącach zmagania z epidemią wiemy już, że COVID-19 w wielu przypadkach wiąże się z hospitalizacją chorego. Co więcej, nawet osoby, u których przebieg choroby był pozornie łagodny, zgłaszają wystąpienie różnego rodzaju powikłań. Większości ozdrowieńców potrzebne są specjalistyczne badania i rehabilitacja.

Realne wsparcie w przypadku ciężkiego przebiegu COVID-19 zapewni nasze ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego. Zakres ochrony obejmuje wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w placówce, który trwał dłużej niż dobę. Z tytułu takiej polisy możesz otrzymać nawet 750 zł za każdy dzień hospitalizacji oraz nawet 50 tys. zł w przypadku, gdyby było konieczne przeprowadzenie operacji.

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu wiąże się również z uczestnictwem w naszym programie zdrowotnym. Zapewnia on dostęp do określonych w umowie świadczeń medycznych, co jest dodatkową korzyścią, którą otrzymujesz, podpisując umowę ubezpieczeniową. Dbanie o zdrowie w dzisiejszych realiach jest priorytetem. Niestety nie możesz mieć pewności, że szczepienie przeciwko COVID-19 ustrzeże Cię przed ponownym zachorowaniem z ciężkim przebiegiem. Na wypadek takiej sytuacji powinieneś mieć polisę, która zapewni Ci wsparcie finansowe i realną pomoc w momencie, gdy trafisz do szpitala. Oczywiście ubezpieczenie zapewnia taką samą ochronę w przypadku hospitalizacji z innych powodów. Dokładne informacje na ten temat zakresu ochrony ubezpieczeniowej, warunków wypłat czy ewentualnych wyłączeń odnajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia na wypadek leczenia szitalnego lub opracji w wyniku chorony lub NW.

W katalogu ryzyk znajdziesz nie tylko zachorowania wymagające leczenia szpitalnego, ale również pobyt w placówce po wypadkach i urazach.

Zespół Nationale-Nederlanden 29.10.2021