Ubezpieczenie studenta a praktyki online

Ubezpieczenie dla studenta na praktykach – jaki zakres ochrony wybrać? Wystarczy NNW dla studenta czy potrzebne jest również OC?

Niektórzy studenci pracują obecnie w systemie nauki zdalnej lub hybrydowej. Również praktyki odbywają się inaczej niż bywało kiedyś. Jak w takiej sytuacji działają ubezpieczenia dla studentów?

Ograniczenia, jakie stworzyła ogólnoświatowa epidemia w dostępie do edukacji, niweluje technologia. Zajęcia akademickie odbywają się za pośrednictwem platform i narzędzi internetowych. Część praktyk zawodowych również odbywa się w trybie zdalnym lub hybrydowym. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale tego wymaga od nas aktualna sytuacja.

Polisa NNW na uczelni – czy działa podczas nauki zdalnej?

Ubezpieczenia NNW dla studentów funkcjonują na tej samej zasadzie co ubezpieczenia w szkole dla dzieci. Oferowane na uczelniach i w szkołach polisy grupowe są tanie, jednak zakres ochrony jest okrojony i taki sam dla każdego. Warto, abyś zwrócił uwagę na fakt, że grupowe ubezpieczenie studenta NNW działa wyłącznie w trakcie roku akademickiego. Co więcej, ochrona ubezpieczeniowa ma dodatkowe ograniczenie – obejmuje tylko zdarzenia, które mają miejsce w trakcie pobytu na uczelni, w drodze na zajęcia i w drodze powrotnej do domu. To rodzi pytanie: czy ubezpieczenie studenta zadziała podczas zajęć online? Czy w takiej sytuacji ustalenie miejsca i czasu zdarzenia nie będzie budzić wątpliwości ubezpieczyciela? Zamiast się nad tym zastanawiać, kup polisę indywidualną, która działa przez całą dobę niezależnie od tego, gdzie przebywasz. Co więcej, ochronę ubezpieczeniową możesz ustalić z doradcą w taki sposób, aby odpowiadała ona Twoim potrzebom. Zakres polisy możesz dowolnie rozszerzać, np. o wypadki, do których dochodzi podczas uprawiania sportu. Indywidualne ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała dla osoby dorosłej zapewnia nie tylko wypłatę odszkodowania po zdarzeniu, ale również praktyczną pomoc. Dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe pozwalają na dopasowanie zakresu ochrony i z całą pewnością będą działać również podczas nauki zdalnej. Ponadto nasze ubezpieczenie studenta działa 24 godziny na dobę i przez cały rok.

OC dla studenta – czy takie ubezpieczenie jest konieczne?

Ubezpieczenie, które pokrywa koszty szkód wyrządzonych innym osobom, to dobra propozycja dla studentów. Osoby, które odbywają praktyki zawodowe, są niestety narażone na popełnianie błędów. Ubezpieczenie OC dla studenta stanowi optymalne rozwiązanie, które obejmuje ochroną różnego rodzaju zdarzenia. Ma ono zastosowanie w sytuacjach, gdy wyrządzisz szkodę innej osobie. Ochrona, którą oferuje polisa OC, dotyczy zarówno szkód materialnych, jak i fizycznych. W przypadku osoby, która uczy się wykonywania zawodu, istnieje duże ryzyko takich zdarzeń. Dlatego jako student powinieneś posiadać tego rodzaju ubezpieczenie.

Dobrym rozwiązaniem dla studentów jest też wykupienie polisy OC w życiu prywatnym w ramach ubezpieczenia dla najemcy. Dzięki temu ochroną ubezpieczeniową objęte będą zdarzenia, które mają miejsce np. w wynajmowanym przez Ciebie mieszkaniu. Przygotowaliśmy taką możliwość, komponując ubezpieczenie najemcy – za kilkadziesiąt złotych rocznie możesz ubezpieczyć się nie tylko od odpowiedzialności cywilnej, ale również zabezpieczyć swój majątek ruchomy, który przechowujesz w wynajmowanym mieszkaniu. Jest to jedno kompleksowe ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę w różnych sytuacjach.

Polisy OC i NNW dla studenta gwarantują wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. Na początkowym etapie dorosłości dobrze jest mieć solidne zabezpieczenie. Zarówno w kontekście zdrowotnym, jak i odpowiedzialności cywilnej. Posiadanie ubezpieczenia świadczy o Twojej dojrzałości. Gdy wydarzy się coś niespodziewanego, będziesz mógł liczyć na naszą pomoc.

Zespół Nationale-Nederlanden 29.10.2021