Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na dom, ale obawiasz się wysokich kosztów? Przed podjęciem ostatecznej decyzji pomożemy Ci dokładnie przeliczyć składkę. Skorzystaj z naszego kalkulatora i ubezpiecz się już dziś.

 

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na załatwianie formalności, proponujemy Ci skorzystanie z ubezpieczenia domu online. To szybkie rozwiązanie dla zalatanych bądź zapracowanych osób, którym zależy na ubezpieczeniu domu od różnorakich ryzyk. Nasza polisa pozwoli Ci objąć ochroną nieruchomość, ale i to, co się w niej znajduje, oraz pomieszczenia przynależne, takie jak garaż czy piwnica. Ponadto możesz ubezpieczyć rzeczy poza domem, a także na wypadek szkody wyrządzonej sąsiadowi. I to wszystko w kilka chwil, korzystając z naszego rozwiązania online.

Ubezpieczenie domu – ile kosztuje i co obejmuje?

Na naszej stronie internetowej oddaliśmy do Twojej dyspozycji kalkulator ubezpieczenia domu, dzięki któremu w kilka chwil obliczysz, jaką składkę roczną będziesz musiał opłacić. Chcąc ustalić składkę, musisz podać, czy chodzi o dom, czy mieszkanie. Następnie wyceniasz, na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć swoje przysłowiowe cztery ściany od ognia i innych zdarzeń losowych. Co wchodzi w zakres takiej polisy?

Nieruchomość, czyli mury

Możesz je ubezpieczyć od pożaru, zalania i innych przykrych zdarzeń. Umowie podlegają dom, instalacje, piwnice i garaż (znajdujące się pod jednym adresem) na wypadek choćby pożaru, powodzi czy wichury. Chronimy też Twój dom od skutków zalania terenu, na którym się znajduje. Pokryjemy koszt poszukiwania przyczyny szkody. Ponadto, jeśli dojdzie do zalania, znajdziemy przyczynę jego powstania wewnątrz budynku.

Wypłacimy Ci pieniądze również w sytuacji, w której nieruchomość zostanie przypadkowo zniszczona przez osoby trzecie. Zaś w ramach assistance, w przypadku wystąpienia szkody, zorganizujemy i pokryjemy koszty pomocy, takiej jak interwencja specjalisty (m.in. hydraulika lub ślusarza) czy przegląd techniczny.

Stałe elementy

Ochroną obejmiemy elementy zamontowane lub wbudowane na stałe, czyli np. okna i części szklane, drzwi lub szafy wnękowe, na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych. Uwzględniamy też elementy znajdujące się na balkonie, tarasie lub w ogródku, w tym instalację zraszającą, huśtawki i donice zamontowane na stałe. Pokryjemy koszty poszukiwania przyczyny i usunięcia szkody.

Ruchomości

Wyposażenie domu, czyli np. meble, sprzęt RTV/AGD i ubrania, podlega ochronie na wypadek pożaru, powodzi i innych zdarzeń, takich jak choćby zalanie czy silny wiatr. Nasze ubezpieczenie obejmuje także ruchomości w pomieszczeniach gospodarczych, w piwnicy, garażu czy na strychu, na balkonie, tarasie, w ogrodzie i na posesji. Również ruchomości wypożyczone i inne sprzęty lub przedmioty, które znajdują się w Twoim domu, a nie należą do Ciebie, takie jak rzeczy biurowe i służbowe czy osobiste Twoich gości.

Zawsze wykupić możesz też ubezpieczenie od kradzieży, aby otrzymać rekompensatę za swoje wyposażenie na wypadek włamania i rabunku. Kalkulator, który znajdziesz na naszej stronie internetowej, pomoże Ci w szybki sposób przeliczyć składkę z uwzględnieniem wszystkich wymienionych opcji.

Ile faktycznie zapłacisz za ubezpieczenie domu?

Przykładowo przy wartości domu równej 450 tys. zł, składka roczna może wynieść około 330 zł. Jeśli dodasz do tego polisę od kradzieży, zapłacisz blisko 50 zł więcej. Oczywiście wszystko zależy od wyceny poszczególnych ryzyk, od których chcesz ubezpieczyć swoje cztery kąty.

Jeśli chodzi o rozbicie na poszczególne elementy, to ubezpieczenie:

  • nieruchomości (murów) wyniesie około 240 zł,

  • stałych elementów – 50 zł,

  • ruchomości – 32 zł.

Natomiast w przypadku ubezpieczenia od kradzieży:

  • stałe elementy – 20 zł,

  • ruchomości – 34 zł.

Nie ma wątpliwości, że warto co roku zadbać o ubezpieczenie swojego domu. Już przy niewielkiej składce rocznej możesz zabezpieczyć się od wielu ryzyk i spać spokojnie. Pamiętaj także, że oprócz wypłaty odszkodowania pomagamy załatwiać formalności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wysokości kosztów, skorzystaj z naszego kalkulatora, aby dowiedzieć się, ile dokładnie wynosić będzie Twoja składka.

Zespół Nationale-Nederlanden 25.03.2022