Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie, ale obawiasz się wysokich kosztów? Zupełnie niepotrzebnie. O wiele więcej wyniesie bowiem konieczność samodzielnego naprawienia szkód lub odkupienie rzeczy po kradzieży.

 

Ubezpieczenie mieszkania – za co płacisz?

Każdemu z nas przydarzają się sytuacje, na które zupełnie nie mamy wpływu. W ubezpieczeniach mówimy o nich „zdarzenia losowe”, ponieważ występują niezależnie od naszej woli. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie mieszkania, które zabezpieczy cię właśnie „na wszelki wypadek”. Jeżeli wybierzesz naszą polisę, ubezpieczasz twoje mieszkanie i sytuacje związane z życiem prywatnym. 

Nasze ubezpieczenie możesz elastycznie dopasować do swoich potrzeb o pakiety dodatkowe. Warto także, abyś zastanowił się nad wykupieniem OC dla posiadaczy nieruchomości tzw. OC w życiu prywatnym. Wówczas, jeśli np. zalejesz sąsiada, wypłacimy mu odszkodowanie i pomożemy mu posprzątać. Co ważne ochrona działa niezależnie od tego, kto spowodował szkodę (pomoc domowa, najemca, dziecko), ponieważ jest przypisane do nieruchomości, a nie do konkretnej osoby. Zaznaczmy, że nasze OC działa również poza domem w sytuacjach np. związanych z posiadaniem zwierząt czy podróżowaniem po Polsce.

W ramach oferty podstawowej ubezpieczymy Twoje mieszkanie, jego stałe elementy, czyli te konstrukcyjne (fundamenty, ściany, dach), drzwi, okna, tarasy, podjazdy i chodniki, ogrodzenia posesji wraz z bramą, jednym garażem i miejscem postojowym oraz instalacje (w tym gazowa, elektryczna, wodno-kanalizacyjna). Także stałe elementy znajdujące się wewnątrz, które stanowią część Twojego mieszkania, np. meble i AGD w zabudowie, elementy szklane (płyty grzewcze, lustra, akwaria itp.), oraz te na zewnątrz domu, czyli rynny, kolektory słoneczne, wyposażenie ogrodu i tarasu, np. oczka wodne, grille murowane czy studnie.

Na tym nie koniec, bowiem bierzemy pod uwagę również ruchomości, czyli przedmioty znajdujące się wewnątrz lokalu (jego wyposażenie), jak np. meble, AGD wolnostojące, sprzęt elektroniczny, odzież czy gotówka, a także te znajdujące się w garażu lub piwnicy, na balkonie, tarasie lub w ogrodzie (np. rośliny, meble ogrodowe, rowery, trampoliny, piaskownice), rzeczy wypożyczone, służbowe oraz należące do gości.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Jeśli zdecydujesz się na zakup naszego ubezpieczenia, możesz liczyć na pomoc i wsparcie po szkodzie. Oprócz wypłaty świadczenia za zaistniałe zdarzenie pomoże ci w załatwianiu formalności po takich zdarzeniach, jak choćby pożar, powódź, przepięcie czy rabunek. Natomiast decydując się na pakiet assistance, możesz liczyć też na niezbędną pomoc fachowca, takiego jak ślusarz, hydraulik czy elektryk. Jeśli wykupisz dodatkowo OC, sfinansujemy usunięcie wszelkich szkód, które wyrządzisz komuś Ty lub Twoi bliscy. Ponadto zwrócimy Ci pieniądze za rzeczy skradzione w wyniku rabunku poza domem.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Jeśli chcesz przed zakupem ubezpieczenia mieszkania upewnić się, że składka nie przewyższy Twoich możliwości finansowych, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora znajdującego się na naszej stronie internetowej. Pozwala on na szybkie obliczenie składki. W tym celu podaj, na ile chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie.

Korzystanie z kalkulatorów przy obliczaniu składek to w dzisiejszych czasach bardzo duże ułatwienie. Nie zostaniesz zaskoczony wysokością składki, ale będziesz mógł ją dopasować zarówno do swoich potrzeb, jak i możliwości. Ponadto korzystając z możliwości załatwiania wszelkich formalności online, możesz cieszyć się całkowitą dowolnością wyboru wariantu, na jaki się zdecydujesz. Załatwisz wszystko bez stresu, w kilka chwil i to tego w zaciszu własnego mieszkania.

Zespół Nationale-Nederlanden 25.03.2022