Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie, ale obawiasz się wysokich kosztów? Zupełnie niepotrzebnie. O wiele więcej wyniesie bowiem konieczność samodzielnego naprawienia szkód lub odkupienie rzeczy po kradzieży. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania chroni Twój majątek przed wysokimi wydatkami na wypadek szkody. Sprawdź, ile kosztuje.

Materiał marketingowy

Chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie, ale obawiasz się wysokich kosztów? Zupełnie niepotrzebnie. O wiele więcej wyniesie bowiem konieczność samodzielnego naprawienia szkód lub odkupienie rzeczy po kradzieży. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania – na czym polega?

W życiu zdarzają się sytuacje, na które zupełnie nie mamy wpływu. W słowniku ubezpieczeniowym to „zdarzenia losowe”, ponieważ występują niezależnie od naszej woli i nie da się ich zaplanować. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości, które zabezpieczy Cię „na wszelki wypadek”. Jeżeli wybierzesz polisę w Nationale-Nederlanden, ubezpieczysz swoje mieszkanie i sytuacje związane z życiem prywatnym.

Polisę wykupisz wygodnie online, dopasowując jej zakres do swoich potrzeb. W ramach umowy możesz wykupić m.in. ubezpieczenie mieszkania od zalania, od ognia i innych zdarzeń losowych, lub ubezpieczenie najemcy.

Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Ubezpieczenie w Nationale-Nederlanden możesz elastycznie skonfigurować według swoich potrzeb, wybierając pakiety dodatkowe.

Warto, abyś zastanowił się nad wykupieniem OC dla posiadaczy nieruchomości, czyli tzw. OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu, jeśli np. zalejesz sąsiada, wypłacimy mu odszkodowanie, które pomoże mu doprowadzić mieszkanie do stanu sprzed powstania szkody.

Co ważne, w odniesieniu do nieruchomości ochrona działa niezależnie od tego, kto spowodował szkodę (pomoc domowa, najemca), ponieważ polisa przypisana jest do konkretnego domu lub mieszkania, a nie do konkretnej osoby w nim przebywającej. Polisa OC w Nationale-Nederlanden działa również poza domem w życiu prywatnym i chroni osobę Ubezpieczoną i jej bliskich.

Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Podstawą podczas wyboru polisy mieszkaniowej jest zwrócenie uwagi na to, czy zakres ubezpieczenia nieruchomości jest odpowiedni i zabezpiecza Cię wszechstronnie na wypadek różnych szkód.

W Nationale-Nederlanden w ramach oferty podstawowej ubezpieczymy Twoje mieszkanie, jego stałe elementy konstrukcyjne (fundamenty, ściany, dach), drzwi, okna, tarasy, podjazdy i chodniki, ogrodzenia posesji, jednym garażem i miejscem postojowym oraz instalacje (w tym gazową, elektryczną, wodno-kanalizacyjną).

Ubezpieczenie nieruchomości obejmuje także stałe elementy znajdujące się wewnątrz, które stanowią część Twojego mieszkania, np. meble i AGD w zabudowie, elementy szklane (płyty grzewcze, lustra, akwaria itp.) oraz te na zewnątrz, czyli np. klimatyzator zamontowany na balkonie, grill murowany w ogrodzie.

Na tym nie koniec, ponieważ ubezpieczenie może również obejmować ruchomości, czyli przedmioty znajdujące się wewnątrz lokalu (jego wyposażenie), takie jak np. meble, AGD wolnostojące, sprzęt elektroniczny, odzież czy gotówkę, a także te znajdujące się w garażu lub piwnicy, na balkonie, tarasie, w ogrodzie (np. rośliny, meble ogrodowe, rowery, trampoliny, piaskownice), rzeczy wypożyczone, służbowe oraz należące do gości. Ty decydujesz jaki zakres ochrony wybrać i co ma być objęte ochroną.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia w Nationale-Nederlanden, możesz liczyć na pomoc po szkodzie.

Ubezpieczenie mieszkania online zawiera Pakiet Assistance, dzięki któremu po szkodzie otrzymasz niezbędną pomoc fachowca, takiego jak ślusarz, hydraulik czy elektryk.

Jeśli wykupisz OC, pokryjemy szkody, które wyrządzisz komuś Ty lub Twoi bliscy.

Możesz też rozszerzyć zakres ubezpieczenia o rzeczy poza domem – zwrócimy Ci pieniądze za rzeczy skradzione w skutek rabunku poza domem.

Ubezpieczenie mieszkania – co zawiera?

W jakich sytuacjach się przyda?

Dlaczego warto?

Ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych

Otrzymasz odszkodowanie po takich zdarzeniach jak, m.in.: pożar, powódź, zalanie, przepięcie, stłuczenie czy kradzież z włamaniem (pełną listę zdarzeń znajdziesz w OWU).

Możesz spać spokojnie i mieć pewność, że otrzymasz pomoc finansową w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie od włamania i kradzieży

Gdy złodziej włamie się do Twojego mieszkania i ukradnie ubezpieczone rzeczy.

Zyskujesz pewność, że w razie utraty Twoich rzeczy otrzymasz rekompensatę finansową.

OC w życiu prywatnym

Gdy przez przypadek zarysujesz samochód sąsiada, zalejesz jego mieszkanie lub Twoje dziecko wybije szybę na klatce schodowej czy u sąsiada.

Unikniesz odpowiedzialności cywilnej za zdarzenia, które Ty lub Twoje dziecko (albo bliscy) spowodowałeś nieumyślnie. Nie będziesz płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

Asystent domu 24 h

Jeśli w Twoim domu dojdzie do szkody, zaoferujemy wsparcie fachowców (np. hydraulika, elektryka, szklarza) i zapłacimy za ich pracę.

Nie musisz szukać fachowców z ogłoszenia i martwić się, czy poradzą sobie z usterką w Twoim mieszkaniu.

Ubezpieczenie cennych rzeczy we wnętrzu domu

Gdy chcesz ubezpieczyć nie tylko mieszkanie, ale także cenne rzeczy np. biżuterię czy dzieła sztuki, które masz w domu.

Możesz rozszerzyć zakres ochrony Twojego mieszkania czuć się jeszcze bardziej komfortowo.

Zwrot pieniędzy za rzeczy skradzione poza domem

Gdy ktoś ukradnie rzeczy, które Ty lub Twoi bliscy zabieracie ze sobą do pracy, na spacer czy dłuższą wycieczkę, np. portfel, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, rower.

Doskonale wiemy, że pilnujesz swoich rzeczy osobistych. Ubezpieczenie „Rzeczy poza domem” gwarantuje Ci rekompensatę finansową, jeśli ktoś ukradnie Twój portfel lub telefon.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Ubezpieczenie mieszkania – kalkulator

Zastanawiasz się, jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania? Przed zakupem ubezpieczenia mieszkania upewnij się, że polisa zawiera wszystkie niezbędne opcje, a składka nie przewyższy Twoich możliwości finansowych. W tym celu skorzystaj ze specjalnego kalkulatora znajdującego się na naszej stronie internetowej, który pozwala na szybkie obliczenie składki. Wystarczy, że podasz swoje podstawowe dane oraz wskażesz, na ile chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie, a także jakie opcje polisy są Ci potrzebne.

Korzystanie z kalkulatorów przy obliczaniu składek to w dzisiejszych czasach bardzo duże ułatwienie. Nie zostaniesz zaskoczony wysokością składki i będziesz mógł ją dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości. Ponadto korzystając z możliwości załatwiania wszelkich formalności online, możesz cieszyć się całkowitą dowolnością wyboru danego wariantu. Załatwisz wszystko bez stresu, w kilka chwil i do tego w zaciszu własnego mieszkania.

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniach domu i mieszkania, które są oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 20.10.2023