Umów się z doradcą

Nasz doradca pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt
i dopasować jego warunki do Twoich oczekiwań.

Co możesz zyskać

Ochronę życia i zdrowia Twojego i Twoich najbliższych od pierwszego dnia ochrony oraz możliwość inwestowania i gromadzenia środków na realizację Waszych planów w przyszłości.

 • Dodatkowe środki na emeryturę bądź inne cele

  dzięki zainwestowaniu części składki w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK)

 • Wsparcie finansowe w razie choroby,

  pobytu w szpitalu, nieszczęśliwego wypadku lub inwalidztwa (w ramach umów dodatkowych) oraz pieniądze dla Twoich bliskich w razie Twojej śmierci

 • Atrakcyjne zniżki

  np. za wybór gotowego pakietu umów, częstotliwość opłacania składek lub ubezpieczenie kolejnej osoby (zapytaj o szczegóły doradcę)

Za co doceniają nas Klienci

Opinie naszych Klientów pochodzą z ankiet, które przeprowadziliśmy po zakupie polisy „Ochrona Jutra” lub „Sposób na przyszłość”, w rocznicę jej trwania lub po zgłoszeniu roszczenia.

 • Całkiem dobra i rozsądna oferta, możliwość łączenia ubezpieczenia z inwestycjami.

 • Bardzo dobry kontakt z agentką, minimum formalności przy zgłoszeniu szkody, wypłata odszkodowania w terminie.

 • Solidność w wywiązywaniu się z umów zawartych w polisie. Szeroki zakres ubezpieczenia (każdy może znaleźć coś dla siebie).

 • Spora oferta produktów, ich elastyczność i personalizacja. Firma budząca zaufanie ze względu na kapitał i doświadczenie.

 • Sprawna fajna miłą obsługa, fachowo przedstawiona oferta i ciągła opieka celem odpowiedzi na wątpliwości. Poza tym cena składki dopasowana do portfela.

Szczegóły ubezpieczenia na życie i zdrowie z inwestycją

Dla kogo i na jak długo

Ubezpieczeniem na życie z inwestycją obejmiemy osoby w wieku od 1 roku życia do 66 lat, na okres minimum 10 lat i może trwać maksymalnie do ukończenia 75 roku życia.

Suma ubezpieczenia

Sam decydujesz o wysokości sumy ubezpieczenia, która spełnia Twoje potrzeby ubezpieczeniowe. Minimalnie może to być 20.000 zł (1.000 zł, jeżeli ubezpieczasz dziecko).

Zakres ubezpieczenia

 • Ustalona przez Ciebie część składki inwestowana w fundusze

  masz do wyboru fundusze kapitałowe lub gotowe propozycje naszych ekspertów – portfele inwestycyjne oraz fundusze NN Perspektywa

 • Ubezpieczenie na życie

  wypłata pieniędzy Twoim bliskim w razie Twojej śmierci

 • Praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie w razie choroby lub wypadku

  (jeżeli rozszerzysz ubezpieczenie o umowy dodatkowe)

 • ubezpieczenie dla całej rodziny

  możliwość objęcia jednym ubezpieczeniem nawet 10 osób (także dzieci)

 • ubezpieczenie działa 24h/dobę na całym świecie

 • dostęp do strefy klienta Moje NN,

  w której w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca możesz m. in. sprawdzić, ile środków zgromadziłeś oraz dokonać wypłaty Twoich pieniędzy

Rozszesz zakres ubezpieczenia

Polisę na życie z inwestycją możesz dopasować do aktualnych potrzeb i preferencji. Możesz rozszerzyć zakres ochrony o umowy dodatkowe w razie choroby lub wypadku dla siebie i swoich najbliższych.

 • Na wypadek uszkodzenia
  ciała (NNW)

  odszkodowanie po wypadku i pomoc w powrocie do sprawności

 • Na wypadek cukrzycy

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na cukrzycę lub jej powikłania

 • Na wypadek pobytu
  w szpitalu lub operacji

  pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu (powyżej 3 dni) i/lub przebytą operację

 • Na wypadek
  nowotworu

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na nowotwór

 • Na wypadek
  poważnego
  zachorowania

  NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy zachorujesz na zawał serca, udar bądź inną poważną chorobę

 • W razie wypadku
  (NNW) bądź choroby
  dziecka

  Dla twojego dziecka

  praktyczna pomoc i pieniądze na leczenie, gdy Twoje dziecko zachoruje bądź ulegnie wypadkowi

Wykluczenia

O ubezpieczeniach mówimy wprost – każde ubezpieczenie na rynku posiada wykluczenia, co oznacza, że nie w każdej sytuacji będziesz mógł otrzymać wypłatę albo skorzystać z innych świadczeń. Listę takich sytuacji znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) oraz aneksach.

Dlaczego Nationale-Nederlanden

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy, która od 175 lat oferuje ubezpieczenia na życie i zdrowie ludziom w wielu krajach.

Zostaliśmy wyróżnieni w rankingu „Instytucja Roku” 2020, jako najlepszy ubezpieczyciel w Polsce i docenieni za najlepszą obsługę online i w placówkach.

Instytucja roku 2020 – Najlepszy ubezpieczyciel w Polsce

Na wypadek poważnej choroby oraz nowotworu od początku naszej działalności ubezpieczyliśmy już 225.000 osób

12.000 – Tyle osób, w tym roku, wybrało nasze ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby

Obejmujemy ochroną nie tylko życie i zdrowie naszych Klientów, ale także troszczymy się o ich emerytury oraz majątek.

3.8 mln – tyle osób zaufało Nationale-Nederlanden

Jak wygląda spotkanie z naszym doradcą

Z doświadczonym doradcą możesz spotkać się na żywo bądź online – to Ty decydujesz. Zanim przedstawi Ci ofertę, zada Ci ważne pytania. Dzięki temu przeanalizuje Twoje potrzeby ubezpieczeniowe i oczekiwania, by móc zarekomendować najbardziej dopasowane do nich ubezpieczenie.

 • Spotkanie online lub na żywo

 • Szybka odpowiedź na wszystkie pytania

 • Oferta dostosowana do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych i możliwości finansowych już na pierwszym spotkaniu

Umów się na rozmowę

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak będą inwestowane moje pieniądze?

  Za składki inwestycyjne kupujemy jednostki uczestnictwa funduszów kapitałowych. Masz wpływ na swoją inwestycję, wybierając fundusze zgodne z tym, jak podchodzisz do ryzyka inwestycyjnego. Inwestując w fundusze dynamiczne, można zarobić więcej, ale też wyższe jest ryzyko straty. Z kolei w przypadku funduszy bezpiecznych ryzyko straty jest niższe, jednak potencjalny zysk również. Zbliżając się do terminu zakończenia ubezpieczenia, nie należy podejmować zbytniego ryzyka, lecz stopniowo je zmniejszać. W trakcie trwania umowy, możesz wpływać na swoją inwestycję, np. zmieniając wcześniej wybrane fundusze lub przenosząc środki między nimi. Możesz także skorzystać z przygotowanych przez nas rozwiązań takich, jak portfele modelowe lub fundusze Perspektywa.

 • Czy mogę zainwestować więcej środków niż zadeklarowałem, zawierając umowę?

  Oczywiście. W każdej chwili możesz podwyższyć swoją składkę inwestycyjną. Po prostu poinformuj nas o tym.

 • Nie chciałbym zwiększać składki inwestycyjnej, jednak jednorazowo mam nadmiar gotówki, którą mógłbym zainwestować. Czy to możliwe?

  Tak, w ramach umowy udostępniamy Ci dodatkowy rachunek inwestycyjny, zwany rachunkiem lokacyjnym. Możesz go wykorzystać właśnie w takich sytuacjach, w dowolnej chwili wpłacają i wypłacając z niego dodatkowe środki. Korzystanie z tego rozwiązania jest darmowe.

 • Co się stanie, jeśli wpłacę za małą składkę?

  W takim przypadku smsem lub listownie poprosimy Cię o uzupełnienie zaległości.

 • Jakie koszty wiążą się z inwestowaniem?

  Podstawowym kosztem jest składka inwestycyjna, którą deklarujesz, podpisując umowę. Sam też wybierasz częstotliwość, z jaką ją opłacasz. Ponad to, jeżeli zdecydujesz się na inwestowanie środków w UFK Portfel Inwestycyjny Konserwatywny lub UFK Portfel Inwestycyjny Wzrostowy, ponosisz jeszcze koszty związane z opłatą za zarządzanie w wysokości odpowiednio 0,5% i 1,7% w skali roku.

 • Omyłkowo wpłaciłem za wysoką składkę inwestycyjną. Co stanie się z tymi pieniędzmi?

  Zainwestujemy tę nadwyżkę w najbliższym terminie płatności, tak żeby wszystkie wpłacone przez Ciebie pieniądze pracowały na Twój przyszły kapitał.

 • Czy w trakcie trwania umowy mogę wypłacić część pieniędzy?

  Możesz wypłacić środki ze swojego rachunku lub rachunku lokacyjnego. Pamiętaj jednak, że zalecany okres gromadzenia środków to 10 lat. Wynika on z potrzeby zapewnienia odpowiednio długiego czasu pozwalającego na zbudowanie zamierzonego kapitału w oparciu o regularne wpłaty. Rezygnacja przed upływem zaleconego okresu może wpłynąć na poziom zwrotu z inwestycji.

 • Czy będę mógł przestać opłacać składki, jeśli chwilowo nie będę miał na to pieniędzy?

  Po 2 latach trwania umowy możesz wstrzymać wpłacanie składki inwestycyjnej na rok i opłacać jedynie składkę za ochronę ubezpieczeniową. Jest to możliwe kilkakrotnie w czasie obowiązywania umowy, jednak między okresami zawieszenia wpłacania składki inwestycyjnej musi minąć co najmniej 2 lata.

  Ponadto możesz nie opłacać ani składki ochronnej, ani inwestycyjnej. Wówczas składkę za część ochroną pokryjemy ze środków zgromadzonych na Twoim rachunku inwestycyjnym lub rachunku lokacyjnym.

 • Kto może wypłacić pieniądze z rachunku inwestycyjnego?

  W trakcie trwania umowy pieniądze możesz wypłacić tylko Ty, jako właściciel polisy. Po zakończeniu ubezpieczenia pieniądze otrzyma osoba wskazana w umowie jako ubezpieczony główny.

 • Jestem obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki/dotyczy mnie ustawodawstwo i jurysdykcja USA. Czy mogę zawrzeć umowę ochronno-inwestycyjną?

  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. działa na podstawie prawa polskiego oraz oferuje ubezpieczenia wyłącznie zgodnie z tym prawem. Towarzystwo ani oferowane przez Towarzystwo produkty nie przeszły żadnej procedury rejestracji poza granicami Polski. Przepisy innych państw mogą przewidywać dla swoich obywateli lub innych podmiotów podlegających ich ustawodawstwu ograniczenia możliwości inwestowania w produkty o inwestycyjnym charakterze. W szczególności, jeżeli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki lub z innego tytułu wynikającego z Twojego statusu dotyczy Cię odpowiednie ustawodawstwo i jurysdykcja tego Państwa, w tym amerykańska ustawa o papierach wartościowych z 1933 roku (US Securities Act 1933) i inne przepisy powiązane, produkt ten może nie być dla Ciebie odpowiedni. W takich przypadkach radzimy uzyskać poradę prawną amerykańskiego prawnika, czy ograniczenia wynikające z amerykańskiego ustawodawstwa, będą miały do Ciebie zastosowanie, w sytuacji gdy zainwestujesz w nasz produkt o inwestycyjnym charakterze.

Dokumenty

Nota prawna: