22.04.2022

Grupa NN zakończyła transakcję przejęcia spółek MetLife w Polsce

Grupa NN, właściciel marki Nationale-Nederlanden w Polsce, ogłosiła zakończenie przejęcia spółek MetLife1 w Polsce.  Jako spółki Nationale-Nederlanden i MetLife w Polsce będziemy od teraz wspólnie realizować misję Grupy NN, dbając o to co ważne dla naszych klientów – ich życie, zdrowie i bezpieczeństwo finansowe. 
 

Dla klientów nic się nie zmienia i nie muszą nic robić. Wszystkie spółki nadal działają jako osobne firmy, pod swoimi dotychczasowymi nazwami i logo. Klienci spółek MetLife w Polsce i Nationale-Nederlanden załatwią sprawy związane ze swoimi polisami, produktami emerytalnymi i inwestycyjnymi w taki sam sposób jak do tej pory.  
 

Włączenie spółek MetLife w Polsce w struktury Grupy NN pozwoli na wzmocnienie pozycji Grupy w Polsce. Dzięki temu Nationale-Nederlanden stanie się również liderem w obszarze ubezpieczeń na życie. Dzięki tej transakcji powstanie także jeden z największych zespołów doradczych w Polsce.  
 

Spółki Nationale-Nederlanden i MetLife w Polsce łączą wspólne wartości, cel i misja. Dlatego docelowo chcemy działać jako jedna marka – Nationale-Nederlanden. Jest to długi proces, który będzie następować stopniowo. O zmianach będziemy informować naszych klientów na bieżąco.  
 

-- 

1 MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A., MetLife Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A, MetLife Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., MetLife Services sp. z o.o.  

Najczęściej zadawane pytania

Jestem klientem Nationale-Nederlanden. Co oznacza dla mnie to, że Grupa NN przejęła spółki MetLife?

Kim jest Grupa NN?

Dlaczego Grupa NN zdecydowała się na zakup spółek MetLife w Polsce?

Jaka jest teraz pozycja Nationale-Nederlanden na rynku?

Co się stanie z marką MetLife po tym, jak przejęła ją Grupa NN?