Wakacje samochodem– dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Rezerwujesz hotele, kupujesz mapy, pytasz znajomych o najlepsze knajpki – sprawdź, dlaczego nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym.

Autem po Europie – kto nie lubi tego poczucia beztroski i świadomości, że nic Cię nie ogranicza 😊. Po prostu pakujesz bagaże, rodzinę, przyjaciół, psa – i ruszasz w drogę!

Do każdego wyjazdu przygotowujesz się z wyprzedzeniem – rezerwujesz noclegi, studiujesz mapy i przewodniki, szukać w sieci gdzie najlepiej zjeść. Dlaczego nie możesz zapomnieć również o ubezpieczeniu turystycznym?

1) Ubezpieczenie na wypadek problemów ze zdrowiem 

W podróży wszystko może się zdarzyć: skręcenie nogi podczas wspinaczki po górach, gorączka u dziecka, ból zęba u męża czy poważniejsza rana na kolanie u syna (szaleństwo na rowerze czasem różnie się kończy 😊).  Ubezpieczenie pozwoli Ci uniknąć wydatków na miejscu, pokryje koszty badań czy zabiegów ambulatoryjnych. Masz wiec spokój i pewność, że jak już coś się wydarzy ktoś „ogarnie” cały problem.

2) Pakiet assistance

Assistance w podróży to nic innego niż praktyczna pomoc. Organizacja wizyty lekarza, pomoc prawna czy wsparcie tłumacza (np. w przypadku kradzieży czy wypadku) to spokój i poczucie wsparcia na miejscu.  W Nationale-Nederlanden w ramach pakietu assistance otrzymasz również pomoc finansową w przypadku utraty gotówki pobranej z bankomatu (jeżeli padłeś ofiarą rabunku), jak również wszelkie informacje dotyczące kraju, do którego wyjeżdżasz, np. adresy polskich ambasad, wymagane dokumenty i szczepienia, atrakcje turystyczne czy ceny autostrad.

3) Assistance samochodowy

Jeżeli planujesz wakacje samochodem (np. wyjazd samochodem do Chorwacji czy Włoch) koniecznie rozszerz swoje ubezpieczenie turystyczne o assistance samochodowy, które zapewni Ci pomoc, gdy zepsuje się auto, którym podróżujesz (m.in. naprawa na miejscu, holowanie, dostarczanie paliwa, parking). Jeżeli  Twój pojazd nie będzie mógł być naprawiony tego samego dnia, dobre ubezpieczenie zapewni Ci samochód zastępczy do czasu naprawy Twojego auta-planowany wyjazd do parku wodnego nie będzie musiał więc być odwołany 😊. Jeżeli zamiast samochodu zastępczego wolisz spędzić dzień w hotelu i zwiedzić okolicę – nie ma problemu! Np. w Nationale-Nederlanden zorganizujemy i pokryjemy koszty zakwaterowania na czas naprawy Twojego auta (nie dłużej niż 3 dni).
 

> Dowiedz się więcej i kup ubezpieczenie turystyczne

Warto pamiętać, że dobre ubezpieczenie działa jeszcze zanim opuścić terytorium Polski. Przejazd przez cały kraj trochę zajmuje, a nie każdy mieszka blisko granicy.  Zawsze warto przeczytać Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne
 i na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni pakiet dla siebie.

Wakacje samochodem to wspaniała przygoda i mnóstwo wrażeń, to wolność i swoboda, której nie daje żaden inny środek transportu. Aby jednak nic nie zakłóciło błogiej beztroski, warto się odpowiednio przygotować. 

Miłej podróży!

Ela Jung 11.06.2019