Co powinieneś zabrać, gdy wyjeżdżasz za granicę?

Pakowanie walizki na wyjazd wydaje się banalnie proste. Po dotarciu na miejsce może okazać się jednak, że o czym zapomniałeś. Sprawdź nasz poradnik pt. „Co spakować na wyjazd?”.

Przed Tobą pierwszy lub kolejny już wyjazd za granicę? Zawsze zastanawiasz się, co zabrać? Nie czekaj do ostatniej chwili. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik „Co spakować na wyjazd?”. Z nim niczego nie zapomnisz. Przeczytaj koniecznie.

W ferworze przygotowań do wyjazdu za granicę możesz zapomnieć nawet podstawowych rzeczy. Bez wglądu na to, jaki cel przyświeca Twojej podróży – rozkoszowanie się urlopem czy odbycie służbowego wyjazdu – powinieneś przejrzeć listę rzeczy wartych zabrania na wyjazd.

Wyjazd za granicę – podstawowe rzeczy

Dowód osobisty i paszport – mogłoby się wydawać, że o nich nie można zapomnieć. A jednak – ilekroć złapałeś się za głowę, gdy meldowałeś się w hotelu lub chciałeś przekroczyć granicę kraju spoza Unii Europejskiej, a dokumentu nie było przy Tobie? Dorzuć dokumenty na górę listy rzeczy, które musisz zabrać na wyjazd.

Skoro o ważnych dokumentach do zabrania mowa, sprawdź koniecznie, jak wygląda kwestia ubezpieczenia turystycznego. Jeśli chcesz mieć praktyczne wsparcie oraz pełną pomoc finansową na wypadek przykrych zdarzeń podczas podróży, koniecznie wykup ubezpieczenie turystyczne. W Nationale-Nederlanden możesz dopasować zakres ubezpieczenia turystycznego do własnych potrzeb, a jego koszt rozpoczyna się już od 4 złotych za dzień. Ponadto w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz liczyć na:

  • pokrycie kosztów leczenia do kwoty miliona złotych oraz zapewnienie realnego wsparcia na wypadek zdarzenia losowego, wypadku czy nagłej choroby,
  • zwrot za odwołany lub skrócony wyjazd wskutek zdarzenia losowego,
  • ochronę, która działa już od momentu Twojego wyjścia z domu,
  • wypłata świadczenia na wypadek zgubienia bagażu,
  • wsparcie tłumacza oraz prawnika.

Kolejnym ważnym dokumentem, który musisz mieć ze sobą, jest bilet lotniczy oraz rezerwacje, a najlepiej jeszcze ich dwie kopię. Jedną możesz trzymać przy sobie, a drugą schować do podróżnej torby. Przezorność w tym przypadku nie jest przesadzona – czasem dokumenty możesz zostawić w pokoju hotelowym lub nawet nie zabrać ich z domu.

Co spakować na wyjazd? Pakujemy walizkę

Dowód osobisty, paszport, ubezpieczenie, bilet lotniczy, rezerwacje – wiesz już, jak bardzo potrzebne są wspomniane wyżej dokumenty. Czas zastanowić się nad tym, co spakować do walizki na wyjazd. Prognozę pogody w miejscu docelowym Twojej podróży łatwo sprawdzisz, jednak ta i tak może Cię zaskoczyć. Jeśli Twój wyjazd za granicę dotyczy ciepłego kraju, nie zapomnij spakować choć dwóch ciepłych rzeczy – kurtki przeciwdeszczowej czy ciepłej bluzy. I odwrotnie, czyli do chłodniejszego kraju spakuj do walizki także kilka nieco lżejszych ubrań. Niezbędne okażą się buty sportowe i japonki lub klapki. Nie zapomnij spakować osobistych rzeczy, obok których umieść okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Przydadzą Ci się zarówno na zimowym stoku, jak i na plaży.

Nie zapomnij o mini apteczce – powinny znaleźć się w niej wszystkie leki, które przyjmujesz na stałe, a także: leki lokomocyjne (jeśli potrzebujesz), leki na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz preparaty na ukąszenia owadów i odkażające, a nawet materiały opatrunkowe.

Co powinieneś wziąć na wyjazd? Czasoumilacze

Ważną kwestią są również wszelkie przedmioty, które umilą Ci czas wolny. W hotelu może nie być zbyt wielu atrakcji, w pokoju może nie działać telewizor, a nieznajomość języka nie pozwoli Ci rozkoszować się tamtejszymi programami telewizyjnymi. Książka, gazeta, ulubiona muzyka, tablet lub inne przedmioty, na które nigdy nie masz czasu, a które okażą się świetnym wyborem, gdy podczas wyjazdu służbowego za granicę będziesz miał chwilę dla siebie.

Pomyśl o wspólnych grach. Może warto na ten wspólny czas oderwać się całkowicie od desktopowych narzędzi: laptopa, telefonu czy tabletu. Wspólna zabawa przy ulubionej grze będzie doskonałą odskocznią i miłym wspomnieniem z podróży.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.06.2020