Ferie zimowe – jak się do nich przygotować?

Ferie zimowe to świetna okazja, aby zregenerować siły i doskonale bawić się w rodzinnym gronie. Sprawdź, jak przygotować się do udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Na pewno chcesz, aby Twoje ferie zimowe przebiegły wyłącznie pod znakiem znakomitej zabawy i samych miłych niespodzianek, jednak nie zawsze tak jest. Nawet najlepsi narciarze i snowboardziści narażeni są na kontuzje podczas jazdy na stoku. Awaria samochodu może spotkać Cię w najmniej oczekiwanym momencie. Nagła choroba i skradziony bagaż to wypadki, których przecież nie uwzględniasz w swoich planach. A jednak warto mieć pod ręką plan awaryjny. Z naszą pomocą będziesz gotowy na każdą kryzysową sytuację.

Ferie zimowe – lista niezbędnych rzeczy do zabrania to podstawa!

Nie od dziś wiadomo, że zrobienie listy niezbędnych rzeczy do zabrania w podróż ułatwia pakowanie i eliminuje niepotrzebny stres i pośpiech. Jeśli już wybrałeś wymarzoną miejscowość i hotel na ferie zimowe, możesz rozpocząć przygotowania do podróży. Niezbędne dokumenty, karta dużej rodziny, ubrania, sprzęt sportowy, ulubione gadżety, aparat, laptop i inne elektronika – to podstawowe rzeczy, które z pewnością znajdą się w Twojej walizce. Warto jednak uzupełnić podróżną listę niezbędnych rzeczy o jeszcze jeden, bardzo istotny element.
Nikt z nas nie planuje skręconej kostki na stoku, nagłego zachorowania po hotelowym posiłku czy awarii samochodu na środku autostrady. Nieprzyjemnych sytuacji czasem nie da się uniknąć, jednak dzięki naszemu ubezpieczeniu turystycznemu ich konsekwencje wcale nie muszą być przykre, a pomoc będzie odpowiednia i zawsze przyjdzie na czas. W ramach ubezpieczenia turystycznego cała Twoja rodzina otrzymuje kompleksowe wsparcie, które pomaga wyjść obronną ręką z każdej kryzysowej sytuacji.

Zobacz też: Nauka jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych - jak jeździć na nartach?

Bezpieczne ferie – kiedy przyda się ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne, które dla Ciebie przygotowaliśmy, obejmuje typowe sytuacje i wypadki, na które jesteś narażony w podróży. Oferujemy Ci kompleksową pomoc w takich sytuacjach, jak:

  • awaria samochodu – odholujemy Twoje auto do najbliższego warsztatu i załatwimy jego naprawę w miejscu, w którym spędzasz ferie zimowe;

  • kradzież bagażu – dostaniesz od nas do 5 tysięcy złotych, więc będziesz mógł kupić najpotrzebniejsze rzeczy i kontynuować wczasy;

  • odwołany wyjazd – jeśli Twój wyjazd zostanie odwołany z przyczyn niezależnych od Ciebie, zwrócimy Ci wszystkie wydane na ten cel pieniądze;

  • wizyta u lekarza – w przypadku złamania kości lub nagłej choroby zapewnimy Ci wizytę u najlepszego lekarza w okolicy lub pobyt w szpitalu i pokryjemy związane z tym koszty. Jeśli będzie to konieczne, sfinansujemy także transport medyczny;

  • zniszczony sprzęt sportowy – za skradziony lub zniszczony sprzęt sportowy możesz dostać zwrot pieniędzy do 5 tysięcy złotych;

  • pomoc prawna i asysta tłumacza – jeśli znajdziesz się w kłopotliwej sytuacji, pomożemy Ci skorzystać z porady prawnika za granicą. Bariera językowa nie jest dla nas problemem;

  • nieumyślne spowodowanie krzywdy – białe szaleństwo w czasie ferii zimowych może mieć nieprzyjemny finał. Jeśli Twoje dziecko nieumyślnie spowoduje wypadek na stoku, pokryjemy zobowiązania wobec pokrzywdzonego, nawet do miliona złotych.

Zobacz też: Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Ferie z dziećmi – ile wynosi składka na ubezpieczenie turystyczne?

W ferie zimowe zadbamy o komfort całej Twojej rodziny. Koszt kompleksowego ubezpieczenia turystycznego wcale nie musi być wysoki. Kwota ustalana jest w zależności od liczby podróżujących osób, kraju, do którego się wybierasz, oraz usług, które Cię interesują.

Oto przykład: małżeństwo z dwójką dzieci poniżej 18 roku życia, które w lutym zamierza spędzić tydzień w Austrii, zapłaci od 104 do 187 złotych, w zależności od wybranego pakietu. Do wyboru masz:

  • pakiet minimum – pokrywamy koszty leczenia i zapewniamy assistance, czyli praktyczną pomoc w różnych sytuacjach,

  • pakiet optimum – zapewniamy leczenie, assistance, OC i NNW,

  • pakiet premium – zapewniamy leczenie, assistance, OC, NNW oraz ubezpieczenie bagażu.

Ferie to także dobry moment, aby zafundować dziecku lekcję samodzielności i wysłać je na obóz narciarski. Najmłodsi często wpadają na szalone pomysły. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze pakiety ubezpieczenia dziecka obejmują wypadki w Polsce, za granicą, a także na zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Co ważne, ubezpieczenie przyda się także w wielu codziennych sytuacjach.

Zespół Nationale-Nederlanden 01.03.2020