Nieszczęśliwy wypadek – ubezpieczenie

Sprawdź, w jakich sytuacjach może przydać Ci się ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpiecz się i zapewnij sobie nasze finansowe i praktyczne wsparcie w powrocie do zdrowia.

Jednym z ubezpieczeń osobowych, chroniących życie i zdrowie ubezpieczonego, jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To ubezpieczenie dobrowolne, ale nie dla wszystkich. Kiedy ubezpieczenie NNW jest obowiązkowe? Ile kosztuje i co obejmuje ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków?

Zgodnie z definicją, nieszczęśliwy wypadek to zdarzenie nagłe, niespodziewane i wywołane przyczyną zewnętrzną, mającą źródło poza organizmem człowieka, w wyniku którego ubezpieczony – wbrew swojej woli – stracił życie lub doznał uszczerbku na zdrowiu.

 
 

Ubezpiecz się w razie nieszczęśliwego wypadku (NNW)

Wypłacimy świadczenie w razie złamania lub zwichnięcia oraz pomożemy w organizacji i pokryjemy koszty badań i rehabilitacji, które pomogą Ci wrócić do sprawności.

Dowiedz się więcej

Czym jest ubezpieczenie NNW? Dla kogo jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to rodzaj ubezpieczenia osobowego, którego przedmiotem jest życie lub zdrowie. Jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu, np. złamiesz nogę czy zwichniesz rękę w nagłym, niespodziewanym zdarzeniu, wypłacimy Ci pieniądze. Świadczenie otrzymasz tylko wtedy, gdy odniesiesz obrażenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nie możesz liczyć na finansowe wsparcie, jeśli uszczerbek na zdrowiu jest efektem Twojego własnego zaniedbania czy celowego działania. Sprawdź OWU naszego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i dowiedz się, w jakich okolicznościach i za co wypłacimy Ci pieniądze w ramach świadczenia.

Z OWU dowiesz się też, jakie są wyłączenia, czyli w jakich sytuacjach nie otrzymasz świadczenia. Nie wypłacimy Ci pieniędzy, jeżeli podczas wypadku będziesz pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, będziesz prowadził pojazd mechaniczny bez uprawnień, brał udział w bójce (z wyłączeniem obrony koniecznej) czy uprawiał sport ekstremalny. Przed kosztami ewentualnych skutków uprawiania sportów ekstremalnych możesz się zabezpieczyć, kupując ubezpieczenie turystyczne ze specjalnym dodatkiem obejmującym tego typu aktywność.

Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, a obowiązkowo muszą je mieć m.in. żołnierze, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, sportowcy i wolontariusze.

Zobacz też: Odszkodowanie powypadkowe - czym jest i kiedy przysługuje?

Kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie NNW?

Zgodnie ze znanym powiedzeniem – wypadki chodzą po ludziach. Nawet mimo usilnych starań uczestnikiem wypadku możesz się stać mimowolnie, choćby przez nieuwagę i roztargnienie innych. Mowa m.in. o potrąceniach pieszych przez samochód, wypadkach z udziałem rowerzystów czy zwykłych upadkach na oblodzonych chodnikach, które często kończą się poważnymi urazami. Dobra polisa może Cię jednak uchronić przed finansowymi skutkami takich zdarzeń.

Nasze ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oferujemy w trzech różnych wariantach:

  1. podstawowym – wybierając ten pakiet, możesz liczyć na świadczenie w sytuacji uszczerbku na zdrowiu większym niż 5%;

  2. rozszerzonym – w tym pakiecie wypłaty realizujemy już w przypadku uszczerbku przekraczającego 1%. Podobnie jak w pakiecie podstawowym, w całym 5-letnim okresie trwania umowy wypłacamy maksymalnie 100% sumy ubezpieczenia;

  3. pełnym – to najszerszy i najbardziej kompleksowy z naszych pakietów. Na wypłatę świadczenia możesz liczyć już w przypadku drobnych uszczerbków na zdrowiu (od 1%), jednak w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej możemy wypłacić Ci nawet 150% sumy ubezpieczenia. Możesz też liczyć na pierwszą pomoc finansową w przypadku doznania złamania czy zwichnięcia.

Ochronę możesz dowolnie rozszerzać o kolejne produkty, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Doskonały przykład stanowi nasz pakiet Ortopeda. Jeśli doznasz powikłań po złamaniu lub zwichnięciu, weźmiemy na siebie organizację oraz koszty wizyt i konsultacji u specjalistów, w tym tomografię komputerową, terapię ultradźwiękami oraz zabiegi rehabilitacyjne.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020