Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Nieszczęśliwy wypadek lub niespodziewana choroba może przytrafić się każdemu. Sprawdź, co możesz zrobić, aby otrzymać odszkodowanie za pobyt w szpitalu i zmniejszyć wydatki na leczenie.

Pobyt w szpitalu wiąże się z wieloma kosztami, których nie pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. Na zwolnieniu lekarskim otrzymasz 80% wynagrodzenia, a jeśli w tym czasie przebywasz w szpitalu, możesz liczyć tylko na 70%. Do tego dochodzą dodatkowe wydatki, takie jak: zakup leków, rehabilitacja lub opieka nad dzieckiem. Doskonale wiemy, z czym musisz się zmagać w takiej sytuacji, dlatego przygotowaliśmy pakiety ubezpieczeniowe, dzięki którym otrzymasz świadczenie oraz dofinansowanie planu powrotu do zdrowia.

Wypadek lub choroba – co dalej? Odbierz pieniądze za pobyt w szpitalu

Nagła choroba lub nieszczęśliwy wypadek to na pewno ostatnia rzecz, jaką chcesz sobie wyobrazić. Przykre sytuacje mogą jednak spotkać każdego, dlatego powinieneś mieć pod ręką plan awaryjny. Wykup ubezpieczenie za pobyt w szpitalu i odzyskaj część pieniędzy utraconych przez ten pobyt, a za dalsze badania i leczenie zapłać mniej. Pomoc przyjdzie błyskawicznie – dostaniesz pieniądze już od trzeciego dnia pobytu w szpitalu (czas liczymy od dnia przyjęcia do placówki medycznej). Może zdarzyć się też tak, że pobyt w klinice będzie dłuższy niż przypuszczali lekarze. Również w takiej sytuacji nie musisz się dodatkowo stresować. Jeśli okaże się, że w szpitalu musisz zostać dłużej niż 14 dni, dostaniesz dodatkowe pieniądze – nawet do 2 tysięcy złotych. Dzięki temu będziesz mógł np. zapewnić opiekę dzieciom, wynajmując fachową pomoc.

 
 

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

Zapewnij sobie finansową pomoc w przypadku pobytu w szpitalu dłuższym niż 3 dni oraz organizację i pokrycie kosztów wizyt u specjalistów, badań laboratoryjnych i rehabilitacji po wyjściu ze szpitala. 
 

Dowiedz się więcej


Zdajemy sobie sprawę, że Twój powrót do zdrowia może być długi i skomplikowany. Jeśli tylko chcesz, możesz rozszerzyć swój pakiet ubezpieczeniowy. Wtedy, oprócz tego, że wypłacimy Ci świadczenie („odszkodowanie” za pobyt w szpitalu), zorganizujemy dalsze leczenie i pokryjemy jego koszty. Ubezpieczenie może pokryć koszty:

  • dalszej diagnostyki (również nowotworów np. raka sutka)

  • wizyt u specjalistów,

  • specjalistycznych badań (RTG, USG, rezonans magnetyczny),

  • rehabilitacji,

  • specjalistycznych zabiegów (hydroterapia, krioterapia).

Wysokość świadczenia a koszty – czy to się opłaca?

Kwota świadczenia wypłacanego za pobyt w szpitalu zależy od wysokości opłacanych składek. Jeśli zdecydujesz się na droższą opcję, możesz liczyć nawet na wypłatę 40 tysięcy złotych. Przy stawce minimalnej dostaniesz świadczenie w granicach 28 tysięcy złotych. Jeśli interesuje Cię plan powrotu do zdrowia, Twoja miesięczna składka wzrośnie, jednak dzięki temu będziesz mógł poddać się dodatkowym zabiegom i badaniom o wartości nawet 100 tysięcy złotych.
Pamiętaj, że wysokość składek jest zależna od wielu czynników, takich jak: Twój wiek, stan zdrowia, historia chorób w rodzinie czy tryb życia, jaki prowadzisz. Być może dodatkowo poprosimy Cię, żebyś zrobił kilka prostych badań. Bez obaw! Ich koszty pokryjemy w całości i skierujemy Cię do naszych zaufanych specjalistów.

lista rzeczy do szpitala

Na wypłatę pieniędzy możesz liczyć w przypadku:

Z kolei jeśli często podróżujesz, rozważ wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Możesz liczyć na nasze wsparcie w różnych sytuacjach, które zdarzają się w podróży, jak awaria samochodu, wypadek na stoku narciarskim czy nagłe zachorowanie i pobyt w szpitalu. W takiej sytuacji pokryjemy koszty leczenia i zorganizujemy Tobie i Twoim bliskim, z którymi byłeś na wycieczce, powrót do domu.

Sprawdź, jak jeszcze będziemy mogli Ci pomóc w razie kłopotów ze zdrowiem na wyjeździe: Ubezpieczenie narciarskie – czym jest i czy warto?

Świadczenie za pobyt w szpitalu – o tym jeszcze musisz pamiętać!

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu wypłacimy Ci na podstawie zawartej umowy. Jednak jeśli miałeś wypadek podczas uprawiania sportów ryzykownych, niestety nie będziemy mogli wypłacić się pieniędzy. Kupując ubezpieczenie, musisz pamiętać, że:

  • Twój wiek powinien mieścić się w granicach 18–61 lat;

  • umowę na wypadek pobytu w szpitalu zawieramy na pięć lat, a po tym czasie bez przeszkód możemy podpisać kolejną;

  • świadczenie wypłacamy po tym, jak wyjdziesz ze szpitala. Złóż wniosek o wypłatę świadczenia dopiero wtedy, gdy będziesz mógł przedstawić nam kompletną dokumentację medyczną. Sprawdzimy ją i podejmiemy decyzję w sprawie wypłaty pieniędzy. W razie wątpliwości poprosimy Cię o uzupełnienie dokumentów.

  • Twoi bliscy są dla nas ważni – byt Twojej rodziny jest zabezpieczony również wtedy, gdy Cię zabraknie – gwarantujemy wsparcie finansowe;

  • pieniądze otrzymasz również w takich przypadkach jak: pobyt w szpitalu z powodu udaru mózgu lub zawału serca, wypadek komunikacyjny lub wypadek przy pracy. W każdej sytuacji będziemy potrzebowali od Ciebie odpowiedniego zaświadczenia.

Do naszego programu ubezpieczeniowego możesz dołączyć w każdej chwili, jeśli tylko spełniasz określone warunki. Gwarantujemy, że przyszłość, nawet w przypadku nieprzyjemnych sytuacji, będzie mniej stresująca.

Zobacz też: Co to suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?

Zespół Nationale-Nederlanden 01.03.2020