Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę dla dziecka?

Ubezpieczenie noworodka i niemowlęcia zapewnia wsparcie finansowe i opiekę w razie nieszczęśliwego wypadku. Sprawdź, jakie wsparcie możemy Ci zapewnić.

Ubezpieczenie zdrowotne dla niemowlaka możesz uzyskać, gdy zgłosisz dziecko w swoim zakładzie pracy. Musisz jednak pamiętać, że, poza pokryciem kosztów leczenia i badań nie zapewnia ono wsparcia finansowego i rozszerzonej opieki, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. O to możesz zadbać tylko, jeśli wykupisz dodatkowe ubezpieczenie małego dziecka.

Po co kupować dodatkowe ubezpieczenie dla małego dziecka?

Dodatkowe ubezpieczenie dla niemowlaka lub noworodka to wiele korzyści za niewielkie pieniądze. Jeżeli Twoje dziecko ma dodatkową polisę ubezpieczeniową, nie musisz martwić się o:

 • koszty leczenia, leków, rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych,
 • organizację badań specjalistycznych,
 • transport medyczny pomiędzy miejscem zamieszkania a placówką medyczną,
 • dodatkową opiekę (np. wizyty lekarza w domu, dostarczenie leków),
 • pomoc psychologiczną dla dziecka po hospitalizacji,
 • zwrot kosztów wycieczki, która przepadła z powodu wypadku dziecka,
 • codzienne obowiązki, gdy zajmujesz się dzieckiem po wypadku,
 • szybki dostęp do informacji po wypadku (infolinia medyczna, rehabilitacyjna).

Gdy my zajmujemy się tymi wszystkimi sprawami, Ty możesz poświęcić całą swoją uwagę dziecku: być z nim blisko, wspierać je i pocieszać, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie i proces zdrowienia. Mówiąc wprost – dodatkowe ubezpieczenie noworodka i niemowlaka to wsparcie finansowe, poczucie bezpieczeństwa, spokój psychiczny oraz oszczędność czasu i nerwów.

 

Od jakiego wieku możesz kupić ubezpieczenie dla niemowlaka?

Dodatkowe ubezpieczenie dla niemowlaka lub noworodka, które zabezpiecza przed następstwami nieszczęśliwych wypadków (NNW), może być wykupione od chwili narodzin. Umowa podpisywana jest na rok i tyle samo czasu wynosi ochrona. Natomiast inne ubezpieczenia małego dziecka wymagają, aby maluszek miał skończony przynajmniej rok (ubezpieczenie dla rocznego dziecka to m.in. ubezpieczenie na życie).

Jakie ubezpieczenie dla niemowlaka powinieneś wybrać?

Jedną z możliwości dodatkowego ubezpieczenia noworodka lub niemowlaka jest ubezpieczenie NNW dla dziecka. Tego rodzaju polisa chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli przede wszystkim kosztów związanych z uszczerbkiem na zdrowiu, a także opieką medyczną i rehabilitacją, która jest niezbędna w okresie zdrowienia. Istnieje także możliwość wykupienia dodatkowych opcji, np. zwrot kosztów wycieczki, organizacja urodzin, wizyty lekarza i pielęgniarki w domu, pomoc w codziennych obowiązkach domowych.

Ochrona w ramach ubezpieczenia NNW dla dziecka jest zapewniona przez wszystkie dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Także za granicą. Bez żadnych dodatkowych opłat.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem ubezpieczenia dla niemowlaka?

Przed zakupem ubezpieczenia dla niemowlaka ważne jest, abyś dokładnie zapoznał się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU ubezpieczenia dziecka). Unikniesz w ten sposób nieporozumień i zyskasz pewność, że polisa działa w wielu różnych sytuacjach. Sprawdź przede wszystkim:

 • czy ubezpieczenie dla niemowlaka działa przez cały rok,
 • czy ubezpieczenie małego dziecka jest ważne za granicą,
 • w przypadku jakich wypadków otrzymasz świadczenie.

Dowiedz się także, które świadczenia są dostępne wyłącznie po opłaceniu dodatkowych pakietów.

Zespół Nationale-Nederlanden 19.05.2020