Akrobatyka dla dzieci – ubezpieczenie na zajęcia akrobatyczne

Akrobatyka to sport wymagający i urazowy. Sprawdź jakie ubezpieczenie powinno mieć dziecko, które uprawia akrobatykę.

Twoje dziecko chce spróbować swoich sił w akrobatyce? Zapewnij mu dobre warunki do rozwoju zainteresowań i ochronę na wypadek kontuzji.

Akrobatyka sportowa to bardzo wszechstronna dyscyplina sportu. Pomaga kształtować prawidłową sylwetkę i sprawność ruchową. Ponadto dziecko uczy się pokonywać swoje słabości i lęki, a dodatkowo poznaje niesamowite możliwości własnego ciała.

Na czym polega akrobatyka sportowa?

Akrobatyka sportowa jest wyjątkowo widowiskową dyscypliną. Wielu rodziców obawia się jej ze względu na wysoką urazowość tego sportu. Wykonywanie akrobacji to nic innego jak łączenie skoków, ćwiczeń akrobatycznych i figur. Trening polega na prawidłowym rozciągnięciu i wyćwiczeniu ciała młodego człowieka. Dzieci trenują wykonywanie szpagatów, salt i przewrotów. W programie zajęć znajdują się zarówno elementy treningu siłowego, jak i sprawnościowego. Budowanie odpowiedniej gibkości ciała i wzmocnienie mięśni szkieletowych sprawia, że dziecko w sposób naturalny utrzymuje prawidłową postawę ciała. To bardzo ważne szczególnie w czasach, w których wady postawy to prawdziwa plaga wśród dzieci i młodzieży.

Młodzi nie trenują wyłącznie na salach gimnastycznych. Wiele zajęć organizowanych jest w parkach trampolin. Są one nie tylko formą aktywności, ale również niesamowitą frajdą. Praca pod okiem wykwalifikowanego trenera pozwala opanować podstawy akrobatyki sportowej dosłownie w kilka miesięcy. Ważne, aby treningi były dopasowane do wieku dziecka i jego umiejętności. Naturalnie tego typu zajęcia pozalekcyjne są bardziej formą zabawy, ale gdy młody akrobata nie będzie radził sobie z zadanymi ćwiczeniami, bardzo szybko zniechęci się do tego sportu.

Jak wybrać dobrą szkołę akrobatyki dla dziecka? Z pewnością warto zasięgnąć opinii innych rodziców. Firm, które oferują zajęcia sportowe dla młodych, jest bardzo wiele, ale nie wszystkie oferują je na wysokim poziomie. Ich prowadzenie wymaga od trenera dużej wiedzy – dlatego koniecznie sprawdź jego kwalifikacje. Ćwiczenia powinny być dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Szkoła ma zapewnić mu warunki do bezpiecznego uprawiania sportu, niemniej jednak rodzice muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to dyscyplina obciążona sporym ryzykiem kontuzji.

 

Ubezpieczenie dla dziecka uprawiającego akrobatykę sportową

Grupowe ubezpieczenie szkolne, które wykupiłeś dziecku na początku roku szkolnego, może nie uwzględniać zajęć pozalekcyjnych. Niektóre polisy tego typu obejmują ochroną dziecko wyłącznie podczas zajęć sportowych, które odbywają się w ramach nauki szkolnej.

Nasze ubezpieczenie skonstruowaliśmy tak, aby Twoja pociecha była nim objęta przez całą dobę. Wybraliśmy bardzo wygodną formę – odszkodowanie wypłacane jest w stałej wysokości za konkretne urazy. W przypadku małego sportowca dobrze jest wykupić polisę, w której nie ma limitu wypłat. Bez względu na liczbę wypadków, jakie przydadzą się Twojemu dziecku, wypłacimy Wam pieniądze. Sprawdź w OWU, w jakich sytuacjach możesz liczyć na finansowe wsparcie. Wysokość odszkodowania za konkretny uszczerbek na zdrowiu jest ustalona z góry – dzięki temu wiesz, że gdy Twoja pociecha np. złamie rękę, otrzymacie 600, 700 lub 1000 zł, w zależności od tego, który z pakietów ubezpieczeniowych wybrałeś. W przypadku dziecka, które aktywnie uprawia sport, polecamy pakiet Premium – składka jest wyższa, a tym samym kwoty odszkodowań za konkretne zdarzenia również.

Ubezpieczenie NNW dziecka możesz uzupełnić o pakiety dodatkowe, takie jak choćby Opieka po wypadku lub Opieka medyczna. Dopłata jest niewielka, a usługi, które zawierają te pakiety, znacząco ułatwiają dostęp do lekarzy specjalistów i zabiegów rehabilitacyjnych po wypadku. Dzięki tak skonstruowanej ochronie Twój mały sportowiec błyskawicznie wróci do sprawności i uprawiania swojej ulubionej aktywności sportowej.

Zespół Nationale-Nederlanden 22.10.2021