Czy warto zainwestować w ubezpieczenie wyposażenia płetwonurka?

Nurkowanie to jeden z bardziej emocjonujących sportów wodnych. W ostatnim czasie stale zyskuje na popularności, znacznie poszerzając grono fanów. Jeśli Ty również rozważasz rozpoczęcie przygody z nurkowaniem, ale jednocześnie martwisz się o bezpieczeństwo swoje i posiadanego sprzętu, przychodzimy z pomocą. Dowiedz się, w jaki sposób możesz ubezpieczyć swoje wyposażenie na wypadek ewentualnych szkód.

Ubezpieczenie sprzętu do nurkowania – dlaczego warto?

Nurkowanie to jedna z najbardziej ekscytujących aktywności. Jednocześnie, jest ono jednak zaliczane do grupy sportów ekstremalnych, czyli takich, których uprawianie niesie ze sobą podwyższone ryzyko przykrych zdarzeń oraz uszkodzenia sprzętu. Fakt, że do uprawiania nurkowania niezbędne jest ukończenie profesjonalnego kursu oraz zdobycie certyfikatu lub opieka instruktora, dodatkowo potęguje to, że jest to aktywność niosąca pewne potencjalne ryzyko.

Jeśli więc pragniesz spełnić swoje marzenie o zgłębianiu podwodnych tajemnic i dopełniłeś wszystkich niezbędnych formalności, warto, abyś zadbał o własne bezpieczeństwo. Oprócz standardowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała, obejmującego swoim zakresem również sporty ekstremalne, pomyśl o wykupieniu specjalnej polisy, która obejmie też sprzęt do nurkowania. Go także dotyczy wysokie ryzyko uszkodzeń, więc powinieneś odpowiednio wcześnie zadbać o finansowe wsparcie na wypadek powstałych szkód. Dzięki wykupieniu takiego ubezpieczenia będziesz mógł liczyć na wypłatę pieniędzy, które umożliwią Ci naprawę uszkodzonego sprzętu do nurkowania, a w sytuacji jego trwałej utraty lub zniszczenia – zakup nowego.

Wyposażenie płetwonurka nie należy do najtańszych, dlatego też ubezpieczenie go zapewni Ci znaczący komfort psychiczny i spokój wewnętrzny, które podyktowane będą świadomością, że w sytuacji jakiegokolwiek przykrego w skutkach zdarzenia będziesz mógł liczyć na potrzebne wsparcie finansowe.

Co obejmuje nasza polisa?

Podejmując decyzję o ubezpieczeniu sprzętu sportowego, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi istotnymi warunkami podpisywanej umowy. Dość oczywistym, ale bardzo ważnym postanowieniem wybranej polisy jest fakt, że przedmiotem ubezpieczenia objęty jest sprzęt sportowy (m.in. ten do nurkowania) w czasie zarówno podróży zagranicznej, jak i krajowej. Jako osoba korzystająca z ubezpieczenia będziesz mógł liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli wyposażenie do nurkowania ulegnie utracie lub uszkodzeniu wskutek wystąpienia niefortunnego zdarzenia losowego, akcji ratowniczej lub poszukiwawczej, wypadku w środku lokomocji, kradzieży, a także zaginięcia (ale tylko w sytuacji, gdy sprzęt sportowy znajdował się pod opieką przewoźnika zawodowego, na podstawie dokumentu przewozowego). Suma ubezpieczenia ustalana jest indywidualnie, odpowiednio dostosowując jej wysokość do jednej, skonkretyzowanej sytuacji i Twoich wymagań. Równocześnie stanowi ona górną granicę naszej odpowiedzialności.

Wysokość odszkodowania każdorazowo ustalamy według faktycznych kosztów naprawy lub według rzeczywistej wartości sprzętu do nurkowania, z uwzględnieniem jego stanu technicznego oraz stopnia zużycia. Miej na uwadze również fakt, że wysokość odszkodowania nie może przekroczyć faktycznej wartości uszkodzonego lub utraconego sprzętu, a także obejmować uszkodzeń powstałych przed datą zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Sprzęt płetwonurka to kosztowne wyposażenie, niezbędne do wykonywania jednego z bardziej ekstremalnych sportów. Jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć się na wypadek jego uszkodzenia lub utraty, już teraz przejrzyj naszą ofertę ubezpieczeniową i wybierz wariant idealny do swoich potrzeb.

Zespół Nationale-Nederlanden 06.10.2021