Wyjazd na wakacje kamperem – ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Polisa turystyczna a wyjazd na wczasy kamperem. Jakie ubezpieczenie przyczepy kempingowej powinieneś wykupić przed wyjazdem na wakacje?

Caravaning to sposób na niezapomniane wakacje. Wyjazd na urlop kamperem lub autem z przyczepą kempingową to przede wszystkim niezależność. Nie musisz szukać noclegu – swój mały hotel ciągniesz za sobą.

Kamper to duży pojazd, który zamiast przestrzeni załadunkowej ma komfortowo zaplanowane wnętrze mieszkalne. Takim samochodem możesz jechać na wakacje z rodziną i nie martwić się o miejsce noclegowe. Na całym świecie funkcjonują specjalnie przygotowane pola kempingowe, gdzie można zaparkować auto i tak spędzać urlop.

Na wakacje z przyczepą – czy to dobry pomysł?

Wyjazd na wakacje kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową to doskonały pomysł, gdy wybierasz się latem w ciepłe rejony Europy. Na nocleg czy posiłek możesz zatrzymać się tam, gdzie zechcesz. Fani caravaningu chwalą sobie ten sposób spędzania wakacji właśnie ze względu na niezależność. Zmiana trasy czy drobne korekty planów w trakcie wyprawy nie stanowią najmniejszego problemu. Wolność, jaką daje caravaning, będzie cieszyć tylko wówczas, gdy dobrze przygotujesz się do wyjazdu.

Beztroskie wakacje to czas, na który czekasz przez cały rok. Twoje marzenie może się spełnić, jednak pod warunkiem, że wcześniej zadbasz o bezpieczeństwo. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej podczas wyjazdu za granicę to nie tylko dopełnienie obowiązku wykupienia OC. Kamper, jak każdy inny samochód, może być objęty pakietem assistance w ramach ubezpieczenia turystycznego. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie ryzyka obejmuje nasza polisa, przeczytaj OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Ochrona jest bardzo szeroka i działa również w przypadku zachorowania na COVID-19.

Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących samochodem

Wyjazd na wakacje własnym autem – z przyczepą czy bez – powinien być przez Ciebie skrupulatnie zaplanowany. Zanim wyjedziesz, sprawdź stan techniczny pojazdu, zadbaj o to, aby w Twoim bagażniku znalazły się koło zapasowe, apteczka i trójkąt ostrzegawczy. Dokładnie sprawdź trasę i zaplanuj postoje – dzięki temu rozsądnie rozłożysz siły i bezpiecznie dojedziesz do celu. Pamiętaj, że kamper lub samochód z przyczepą nie może poruszać się z taką prędkością jak samochód osobowy. Podróż z pewnością będzie dłuższa, ale przecież masz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, aby choćby zjeść posiłek i odpocząć.

Polisa turystyczna, która obejmuje również assistance dla podróżujących samochodem, to zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych okoliczności. Auto to urządzenie mechaniczne, więc może się zepsuć. Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie gwarantuje pomocy w trasie, szczególnie gdy przebywasz za granicą. Natomiast nasza polisa oferuje szeroki zakres wsparcia. Na jaką pomoc możesz liczyć w ramach assistance? Są to:

  • naprawa zepsutego samochodu na miejscu,
  • transport auta do najbliższego serwisu,
  • holowanie pojazdu do 100 km,
  • dostarczenie paliwa,
  • samochód zastępczy.

Holowanie pojazdu obejmuje też przyczepę kempingową. Jeśli Twój samochód zepsuje się w podróży, przyślemy pomoc. Auto z przyczepą zostanie odholowane na najbliższy parking. Pomożemy Ci zorganizować usprawnienie pojazdu lub zapewnimy Ci samochód zastępczy. Ubezpieczenie obejmuje również transport pasażerów i zwierzaków domowych. Jeśli naprawa będzie trwała dłużej, to możesz liczyć także na organizację noclegu.

Nie tylko awaria samochodu może zepsuć wakacje. Włamanie do kampera to również spory problem. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje także kradzież sprzętu sportowego i bagażu przechowywanego w zamkniętej przyczepie kempingowej.

Wyjazd na wakacje kamperem to dobry pomysł. Nocleg masz zapewniony bez względu na sytuację epidemiczną. Pod tym względem jest to bezpieczne rozwiązanie – nie musisz mieć kontaktu z innymi osobami. Urlop możesz spędzić z dala od tłumów, bez ryzyka zakażenia groźnym wirusem.

Zespół Nationale-Nederlanden 07.12.2021