Pieniądze za urodzenie dziecka w ramach ubezpieczenia grupowego

Grupowe ubezpieczenie na życie umożliwia otrzymanie świadczenia w przypadku narodzin dziecka. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z produktu.

materiał marketingowy

Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie, które na zawsze zmienia życie rodziny. Jednocześnie zapewnienie odpowiednich warunków dla jej nowego członka wymaga zawsze nakładów finansowych. Sprawdź, jak w takiej sytuacji może pomóc grupowe ubezpieczenie na życie.

Grupowe ubezpieczenie na życie – na czym polega?

Grupowe ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie, które w większości przypadków jest dodatkowym benefitem oferowanym przez pracodawcę. Jak sama nazwa wskazuje, grupowe ubezpieczenie na życie jest kierowane do grupy osób – nie uwzględnia więc indywidualnych warunków klienta i ma z góry ustalony zakres. Mimo to ma wiele zalet. Podstawowa z nich to szeroki zakres ochrony. Oprócz zabezpieczenia najbliższych na wypadek śmierci pracownika oferta może obejmować również pomoc m.in. na wypadek poważnego zachorowania, konieczności pobytu w szpitalu, wypadku czy narodzin dziecka.

Zobacz także: Poważne I przewlekłe choroby a ubezpieczenie

Dla pracownika przystąpienie do umowy grupowego ubezpieczenia na życie jest bardzo proste. Składkę odprowadza pracodawca – nie trzeba więc martwić się o dopełnienie zobowiązań związanych z umową ubezpieczenia zawieraną na własną rękę. Tym, co wyróżnia grupowe ubezpieczenia na życie, jest stosunkowo niska składka. Podstawowa ochrona może okazać się niedużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Grupowe ubezpieczenie – narodziny dziecka

W zależności od wybranej opcji możesz otrzymać pieniądze za urodzenie dziecka z ubezpieczenia grupowego. Coraz więcej młodych ludzi zwleka z podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny. Wiek, w którym Polacy zostają rodzicami, z roku na rok się podwyższa.

Na szczęście na rynku istnieją produkty, które umożliwiają zapewnienie wsparcia finansowego bezpośrednio po narodzinach dziecka. Grupowe ubezpieczenia na życie mogą obejmować właśnie takie zdarzenie. Przed przystąpieniem do ubezpieczenia sprawdź, czy jest ono zawarte w analizowanej ofercie.

Co daje grupowe ubezpieczenie w przypadku narodzin dziecka?

Świadczenie z ubezpieczenia, które obejmuje narodziny dziecka, zapewnia rodzinie środki finansowe nawet następnego dnia po złożeniu wniosku. Gwarantuje młodym rodzicom szybki dostęp do środków, które są szczególnie istotne zaraz po narodzinach. W ten sposób bez zmartwień można pokryć koszty zakupu wyprawki – np. wózka, nosidełka, ubrań czy łóżeczka – oraz niezbędnych badań i innych najważniejszych wydatków związanych z narodzinami.

Oznacza to, że pieniądze za urodzenie dziecka z ubezpieczenia grupowego mogą być wypłacone znacznie szybciej niż świadczenia socjalne zapewniane przez państwo. Niska składka sprawia, że wydatek związany z ubezpieczeniem nie jest bardzo odczuwalny.

Zobacz także: Rodziny wielodzietne – jakie ubezpieczenie wybrać?

Grupowe ubezpieczenie w opcji, która obejmuje narodziny dziecka w Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden oferuje pracodawcom wykupienie dla swoich pracowników ubezpieczenia grupowego, które zapewni im finansowe wsparcie w różnych sytuacjach życiowych. Oprócz ochrony dla najbliższych pracownika w przypadku jego śmierci pakiet można uzupełnić m.in. o pomoc na wypadek poważnego zachorowania, konieczności odbycia leczenia szpitalnego czy właśnie narodzin dziecka.

Ubezpieczenie grupowe na życie to nie tylko błyskawiczna wypłata świadczenia. Pracownicy mogą również liczyć na pomoc na całej ścieżce powrotu do zdrowia. W zależności od konkretnego pakietu ochrona obejmuje również diagnostykę, leczenie poszpitalne, pomoc specjalistów, opiekę pielęgniarską, zakup leków czy rehabilitację.

Ofertę wyróżniają konkretne odpowiedzi na określone problemy pracowników. Stosowane definicje poszczególnych chorób są szerokie, a ochroną objęte są również m.in. stadia przedinwazyjne raka czy łagodne nowotwory. W ten sposób klienci mają zapewnione bezpieczeństwo finansowe.

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo i zatrudniasz pracowników, możesz zawrzeć umowę dodatkową dotyczącą narodzin dziecka, która jest szczególnie atrakcyjną odpowiedzią na potrzeby młodych pracowników.

Jesteśmy specjalistami, którzy chcą zrobić wszystko, aby ubezpieczenie było w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Z tego powodu oferujemy wsparcie w procesie wyboru zakresu polisy oraz opcji dodatkowych. Szczegóły dotyczące produktu znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 03.04.2023