Bądź ostrożny!

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. ostrzega przed nieuprawnionymi kontaktami w sprawie polis.

Szanowny Kliencie

Chcemy podzielić się z Tobą ważną informacją.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), wystosowały ostrzeżenia konsumenckie. Instytucje te przestrzegają przed  kontaktami telefonicznymi od osób, które podszywają się pod ich pracowników lub powołują się na współpracę z nimi najczęściej w celu wyłudzenia danych lub nakłonienia właścicieli polis do ich rozwiązania za opłatą.

Pełne komunikaty ww. Urzędów znajdują się na poniższych stronach. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=74864&p_id=18

https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=69997&p_id=18

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=16352

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12440

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Nationale-Nederlanden odnotowało w  ostatnim czasie wzmożoną liczbę zgłoszeń dotyczących telefonicznych kontaktów ze strony różnych podmiotów i osób podających się za naszych pracowników lub powołujących się na współpracę z naszą firmą.

Najczęstszym pretekstem tych nieuprawnionych kontaktów jest rzekoma konieczność podpisania aneksu do polisy w celu obniżenia opłaty za jej prowadzenie, a w ostateczności służą jedynie wyłudzeniu Państwa danych lub stanowią próbę przedstawienia innej oferty ubezpieczeniowej.

W takich przypadkach prosimy o  kontakt z Przedstawicielem naszej firmy obsługującym Państwa polisę lub z Centralą Nationale-Nederlanden (801 203 040 lub 22 522 71 24) oraz powiadomienia organów ścigania o zaistniałym zdarzeniu.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że dzwoniąc na Naszą infolinię i podając numer telefonu z którego dzwoniono, mogą Państwo potwierdzić czy kontakt ten pochodził faktycznie ze strony Nationale-Nederlanden.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Z poważaniem,

Zespół Nationale-Nederlanden

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas!