16.02.2023

Biegniemy razem z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim i 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. zostało Sponsorem Tytularnym tegorocznego półmaratonu i maratonu warszawskiego. Tym samym te prestiżowe imprezy biegowe w Polsce zyskały nowe nazwy (17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski) i wsparcie całej naszej grupy.
 

Od dawna nakłaniamy Polaków, by troska o zdrowie stała się elementem ich codziennej rutyny, czymś naturalnym i oczywistym. Ruch, zmiana nawyków żywieniowych, systematyczne badania okresowe i pozytywne nastawienie do życia są kluczowe w długodystansowym myśleniu o zdrowiu. Stąd też nasze uczestnictwo w tym biegowym święcie pod hasłem #długodystansZDROWI. Bo dbanie o zdrowie to nie sprint, a maraton. 

 

Biegamy w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne 

Od lat wspieramy rozmaite inicjatywy, które promują zdrowy tryb życia, a idea biegów długodystansowych jest nam szczególnie bliska. Grupa NN, do której należy marka Nationale-Nederlanden, współorganizuje imprezy biegowe na całym świecie - od Rotterdamu (NN Marathon Rotterdam) czy Hagi (NN CPC Loop Den Haag) po Naha w Japonii (Naha Marathon). Od 2017 roku Grupa NN jest też sponsorem tytularnym zawodowego zespołu NN Running Team, w którym tempo nadają m.in. aktualni rekordziści świata: Letesenbet Gedey (półmaraton kobiet) oraz Eliud Kipchoge (maraton mężczyzn).  W naszej firmie w Polsce także mamy zespół zaangażowanych biegaczy. Do nich należy Tomasz Zyśko, który w tym roku jako jeden z dwóch Polaków wystartuje w jednym z najtrudniejszych biegów na świecie – w kalifornijskiej Dolinie Śmierci.

- Jestem biegaczem, ultramaratończykiem i wiem jak ważną rolę w moim życiu odgrywa sport. Dzięki niemu dbam nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, ale także o kondycję psychiczną – mówi Tomasz Zyśko. I dodaje: - Aktywność sportowa jest ważnym elementem dbania o swoje zdrowie i źródłem satysfakcji. Podobnie jak w biegach tak i w trosce o zdrowie liczy się regularność i długoterminowość.   

 

#BiegamDobrze i pomagam 

Jako Nationale-Nederlanden w Polsce wspieraliśmy do tej pory format rodzinnych biegów przełajowych CITY TRAIL. Teraz nadszedł czas na biegi uliczne. Wybór półmaratonu i maratonu warszawskiego był oczywisty. To nie tylko dwie największe imprezy biegowe w stolicy, ale też ważne wydarzenia na charytatywnej mapie Polski. Podczas akcji #BiegamDobrze zawodnicy mogą prowadzić zbiórkę na rzecz wybranej przez siebie fundacji (spośród 9 organizacji wytypowanych przez organizatorów). W tym roku pula zebranych środków w największych zbiórkach powiększy się o dodatkową wpłatę od Nationale-Nederlanden.   

 

Kibicujemy i badamy 

Chcemy, by tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, który wystartuje już 26 marca, był wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla uczestników, ale też niezmordowanych kibiców i… wyrozumiałych mieszkańców. Aby umilić im czas spędzony na wypatrywaniu na mecie kolejnych zawodników, przygotujemy liczne atrakcje w miasteczku kibica. Ponieważ chodzi jednak nie tylko o zabawę, ale przede wszystkim o zdrowie i dobre nawyki, wszystkich zachęcać będziemy do wykonania badań profilaktycznych w naszym medbusie – bo dbanie o zdrowie to nie sprint, a maraton, a regularna profilaktyka to szansa na dobre, #długodystansZDROWE życie.  

 

Obejrzyj nasz fim i zobacz, jak od lat wspieramy bieganie ↓