Grupa NN (działająca w Polsce jako Nationale-Nederlanden) przejmie biznes MetLife w Polsce i Grecji

Oznacza to, że po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych Grupa NN zostanie nowym właścicielem spółek MetLife w Polsce. Dla naszych Klientów nic się nie zmienia.

Połączenie w przyszłości obu spółek to szansa dla Nationale-Nederlanden na poszerzenie skali działania i dalsze wzmacnianie swojej wiodącej pozycji na rynku ubezpieczeń na życie oraz produktów emerytalnych, aby móc zaproponować obecnym i przyszłym Klientom jeszcze lepszą ofertę i obsługę ich dotychczasowych polis. 

Inwestycja ta to także poszerzenie skali dystrybucji. Do Nationale-Nederlanden dołączy 1200 doradców, którzy z troską i zaangażowaniem wspierać będzie obecnych i przyszłych Klientów w zapewnianiu jak najlepszej ochrony na różnych etapach ich życia. 

Zamknięcie transakcji jest planowane na pierwszą połowę 2022, pod warunkiem spełnienia wszelkich formalnych wymogów. 
Na ten moment i w najbliższej przyszłości dla naszych Klientów nic się nie zmienia. Produkty, z których korzystają klienci Nationale-Nederlanden, warunki ich obowiązywania oraz proces obsługi pozostaje bez zmian.  Do czasu finalizacji transakcji i dalszych ustaleń biznes Nationale-Nederlanden oraz MetLife w Polsce będzie działał na zasadzie dwóch odrębnych podmiotów prawnych, pod swoimi markami. 

 


Dowiedz się więcej:

> Zgoda KNF na przejęcie spółek MetLife Polska przez Grupę NN

> Grupa NN zakończyła transakcję przejęcia spółek MetLife w Polsce