15.09.2021

Oświadczenie dla Klientów ubezpieczenia grupowego w sprawie wypłat świadczenia z tytułu Umowy dodatkowej dotyczącej leczenia specjalistycznego

W ubezpieczeniach grupowych nasze rozwiązania opracowujemy z myślą o tym, by pomóc pracodawcom wspierać pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, w szczególności związanych z utratą zdrowia. Cały czas obserwujemy też rynek medyczny i dostosowujemy zakres naszych ubezpieczeń do zmieniających się metod i technologii.
 

Od 15 września 2021 r. przy rozpatrywaniu wniosków o wypłatę świadczenia z tytułu Umowy dodatkowej dotyczącej leczenia specjalistycznego, nie ograniczamy metody przeprowadzenia chemioterapii tylko do „systemowego leczenia”, czyli metody działającej na cały organizm. Dopuszczamy też chemioterapię działającą punktowo na jeden organ lub komórki nowotworowe. Nie ograniczamy również sposobu podawania leków – uwzględniamy zarówno chemioterapię podaną drogą doustną jak i pozajelitową.
 

Uprościliśmy też wnioskowanie o wypłatę świadczenia z tej umowy. Do katalogu sugerowanych dokumentów, którymi można potwierdzić przeprowadzenie chemioterapii obok karty wypisu ze szpitala dodaliśmy kartę leczenia ambulatoryjnego. 
 

Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na Państwa potrzeby i oczekiwania.


Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 801 20 30 40 lub 22 522 71 24.
 

Pozdrawiamy,
Zespół Nationale-Nederlanden