Uważaj na fałszywe strony podszywające się pod nasz serwis nn.pl!

Świat się cyfryzuje, a my wraz z nim. Coraz więcej naszych produktów i usług jest już dostępnych na naszej stronie internetowej. Z możliwości, jakie daje obsługa online, korzystają nie tylko nasi Klienci, ale także cyberprzestępcy, którzy podszywają się pod znane serwisy, aby wykraść dane wrażliwe lub pieniądze.

Ostatnio zauważyliśmy pojawienie się fałszywej strony, której adres „nn-pl.com” i wygląd łudząco przypominał serwis internetowy naszej firmy, ale nim nie był. Podszywanie się pod zaufane strony i adresy to jeden z typowych zabiegów, którzy stosują hakerzy wykorzystując nasz brak czujności podczas poruszania się w internecie.
 

Dlatego, aby nie paść ofiarą cyberprzestępstwa, korzystając z maila i przeglądarki internetowej zwróć szczególną uwagę na: 

  • Adres nadawcy wiadomości – przyjrzyj się uważnie, czy pochodzi z oficjalnej domeny firmy
  • Linki umieszczone w mailach – sprawdź, czy nie pojawiają się w nich drobne różnice w adresie strony, do której kierują, litery zamienione miejscami czy dziwne kropki nad lub pod znakami
  • Załączniki do wiadomości – mogą być zainfekowane i zawierać złośliwe oprogramowanie, dlatego pod żadnym pozorem nie zmieniaj ustawień bezpieczeństwa (np. nie zezwalaj na włączanie makr w pobranym pliku Excel)
  • Wiadomości pilne i w alarmującym tonie – oszuści stosują socjotechnikę, aby Cię zmylić, pozorując nagłą sytuację wymagającą Twojej natychmiastowej reakcji (np. kliknięcie w link kierujący do nieznanej strony www).