14.04.2022

Zgoda KNF na przejęcie spółek MetLife w Polsce przez Grupę NN

W dniu 14 kwetnia 2022 roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na zakup polskich spółek MetLife przez holenderską Grupę NN. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dni spółki MetLife w Polsce1 staną się częścią Grupy NN, która w Polsce jest właścicielem spółek Nationale-Nederlanden2 i Notus Finanse S.A. Dla klientów nic się nie zmienia i w związku z tą zmianą nie muszą nic robić.   
 

Wszystkie spółki nadal będą działać jako osobne firmy, pod swoimi dotychczasowymi nazwami i logo. Klienci spółek MetLife w Polsce jak i Nationale-Nederlanden załatwią sprawy związane ze swoimi polisami, produktami emerytalnymi oraz inwestycyjnymi  w taki sam sposób jak do tej pory.  
 

Grupa NN wierzy w rynek polskich ubezpieczeń i produktów emerytalnych oraz kompetencje naszego zespołu w tym zakresie. Dlatego chce dynamicznie rozwijać się w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Przejęcie spółek MetLife w Polsce zapewni Grupie NN silną pozycję rynkową i pozwoli stać się liderem w obszarze ubezpieczeń na życie i produktów emerytalnych. Dzięki tej transakcji powstanie jeden z największych zespołów doradczych w Polsce – do dyspozycji klientów będzie ponad 3000 profesjonalnych doradców.  
 

Spółki Nationale-Nederlanden i MetLife w Polsce łączą podobne wartości, cel i misja. Docelowo chcemy działać pod wspólną marką Nationale-Nederlanden. Jest to długi proces, który wymaga wielu przygotowań. O dalszych krokach i procesie łączenia będziemy informować na bieżąco w przejrzysty sposób.  


Zapoznaj się z treścią decyzji KNF z dnia 14.04.2022

 

--

1  MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A., MetLife Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., MetLife Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., MetLife Services Sp. z o.o. 

2 Nationale-Nederelanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A, Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe Sp. z o.o. 

 

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza fakt, że KNF zgodziła się, aby Grupa NN przejęła spółki MetLife w Polsce?

Kim jest Grupa NN?

Dlaczego Grupa NN zdecydowała się na zakup spółek MetLife w Polsce?

Jaka jest teraz pozycja Nationale-Nederlanden na rynku?