Jakie ubezpieczenie na kolonię dziecka?

Obóz sportowy to dla dziecka świetna zabawa. Sprawdź, jakie ubezpieczenie na obozy sportowe powinno mieć Twoje dziecko.

Materiał marketingowy

Jakie ubezpieczenie na obóz sportowy dla dzieci wybrać?

Kolonie sportowe to świetny sposób na organizację wakacji. Taki wyjazd uczy pociechę odpowiedzialności i zapewnia sporą dawkę zdrowej aktywności. Przed wyjazdem sprawdź, jakie ubezpieczenie dziecka na kolonie zapewni mu najlepszą ochronę.

Co obejmuje ubezpieczenie od organizatora obozu sportowego?

Kiedy dziecko udaje się na samodzielny wyjazd, rodzice martwią się o jego bezpieczeństwo, tym bardziej, jeśli pociecha podróżuje za granicę. To zupełnie naturalne, podobnie jak to, że podczas obozu małemu sportowcowi mogą przydarzyć się kontuzje i wypadki. Ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy nie uchroni go od skręcenia kostki, ale pomoże pokryć koszty leczenia i zapewni szybki dostęp do wizyt u lekarzy specjalistów.

Biuro podróży, które organizuje obozy sportowe, ma obowiązek zapewnić uczestnikom ubezpieczenie. Należy jednak pamiętać, że takie polisy mają zazwyczaj bardzo ograniczony zakres. To najczęściej podstawowe ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Jak w przypadku każdego ubezpieczenia grupowego, jego suma zwykle jest niska, a ochrona ubezpieczeniowa mocno ograniczona.

Takie polisy nie zawierają m.in. Pomocy Assistance, czyli dodatkowych świadczeń w formie wizyt u lekarzy specjalistów czy rehabilitacji. NNW na obozy sportowe dla dzieci działa tak, jak ubezpieczenie szkolne – jeśli dziecko ulegnie wypadkowi na koloniach, świadczenie z polisy zostanie wypłacone po zakończeniu leczenia.

Ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy od organizatora nie zapewnia:

  • odszkodowania za zgubiony lub skradziony bagaż;
  • rekompensaty za skradziony sprzęt sportowy.

Jakie ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić zawsze, gdy Twoje dziecko wybiera się na wakacje. Nie ma znaczenia, czy chodzi o obóz sportowy, czy wyjazd z rodziną. To polisa dedykowana, której zakres jest przemyślany w taki sposób, aby obejmowała ochroną zdarzenia, do jakich może dojść podczas wyjazdu.

Zakres ochrony, jaką daje polisa turystyczna jest szeroki i w zależności od wybranych opcji może obejmować:

  • pokrycie kosztów leczenia i pomoc assistance;
  • pomoc lekarską i pielęgniarską w miejscu zakwaterowania;
  • pokrycie kosztów transportu medycznego z miejsca zdarzenia do najbliższej placówki medycznej;
  • jeśli to konieczne – specjalistyczny transport chorego do Polski (ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny);
  • pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa na obozie sportowym;
  • pomoc w razie zgubienia lub kradzieży bagażu i sprzętu sportowego;
  • OC.

Konkretna polisa może uwzględniać mniejszy lub większy zakres ochrony w zależności od wariantu, który wybierzesz, kupując ubezpieczenie dziecka na wakacje. Koszty zawarcia takiej umowy nie są wysokie w porównaniu do wydatków związanych z wyjazdem, a w ten sposób zyskasz pewność, że Twoja pociecha jest odpowiednio chroniona.

Dlaczego warto wykupić indywidualne ubezpieczenie dla dziecka?

Indywidualna polisa turystyczna zapewnia szerszą ochronę ubezpieczeniową, a jej zakres dopasujesz do swoich potrzeb. Umowę zawierasz wyłącznie na czas wyjazdu dziecka, a opłata za ubezpieczenie pobierana jest jednorazowo. Wszystkie formalności załatwisz przez internet lub u naszego doradcy, nawet zaraz przed wyjazdem.

Obozy sportowe są świetną formą spędzenia wolnego czasu. Aktywność sportowa i towarzystwo kolegów to idealny sposób na odpoczynek od szkoły. Regularne treningi zwiększają jednak ryzyko kontuzji. Nawet w przypadku kolonii turystycznych może dojść do wypadku czy nagłego zachorowania. Wykupując ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy, chronisz swoje interesy finansowe i zapewniasz pomoc dziecku, które znajduje się daleko od domu. Pamiętaj, żeby sprawdzić czy uprawiany przez Twoje dziecko sport jest na liście sportów ekstremalnych – jeśli jest pamiętaj o rozszerzeniu ochrony w tym zakresie.

Wypadek lub kradzież bagażu są stresujące dla osoby dorosłej, więc dla dziecka również będą wyjątkowo trudnym przeżyciem. Ubezpieczenie dziecka na wakacje ma zapewnić dziecku najlepszą opiekę i wsparcie, nawet gdy nie ma Cię na miejscu.

Ważnym elementem takiej polisy jest Pomoc Assistance – wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, a my wyślemy do Twojego dziecka lekarza lub dostarczymy leki do miejsca zakwaterowania. W przypadku zgubienia bagażu zapewnimy środki na zakup podstawowych artykułów higienicznych i ubrań.

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu Twoje dziecko zachowa dobre wspomnienia z wyjazdu, nawet jeśli spotka je nieszczęśliwy wypadek lub inna niespodziewana sytuacja.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 05.06.2023