Jakie ubezpieczenie na zagraniczny obóz sportowy dla dzieci wybrać?

Obóz sportowy to dla dziecka świetna zabawa. Sprawdź, jakie ubezpieczenie na zagraniczne obozy sportowe powinno mieć twoje dziecko.

Kolonie sportowe to świetny sposób na organizację wakacji. Taki wyjazd uczy dziecko odpowiedzialności i zapewnia sporą dawkę zdrowej aktywności. Zanim twoja pociecha wyjedzie, sprawdź, jakie ubezpieczenie na obóz sportowy za granicą zapewni jej najlepszą ochronę.

Kiedy dziecko udaje się na samodzielny wyjazd, rodzice martwią się o jego bezpieczeństwo, tym bardziej, jeśli pociecha podróżuje za granicę. To zupełnie naturalne, podobnie jak to, że podczas obozu małemu sportowcowi mogą przydarzyć się kontuzje i wypadki. Ubezpieczenie nie uchroni go od skręcenia kostki, ale pomoże pokryć koszty leczenia i zapewni szybki dostęp do wizyt u lekarzy specjalistów.

Co obejmuje ubezpieczenia od organizatora obozu sportowego?

Biuro podróży, które organizuje obozy sportowe, ma obowiązek zapewnić uczestnikom ubezpieczenie. Należy jednak pamiętać, że takie polisy mają bardzo ograniczony zakres. To najczęściej podstawowe ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Jak w przypadku każdego ubezpieczenia grupowego, jego suma jest niska, a ochrona ubezpieczeniowa mocno ograniczona.

Takie polisy nie zawierają w sobie Pomocy Assistance, czyli dodatkowych świadczeń w formie wizyt u lekarzy specjalistów czy rehabilitacji. NNW na obozy sportowe dla dzieci działa tak, jak ubezpieczenie szkolne – jeśli dziecko ulegnie wypadkowi na koloniach, świadczenie z polisy zostanie wypłacone po zakończeniu leczenia.

Ubezpieczenie na obóz sportowy od organizatora nie zapewnia:

 • odszkodowania za zgubiony lub skradziony bagaż;
 • rekompensaty za skradziony sprzęt sportowy;
 • OC w razie, gdyby dziecko wyrządziło szkodę osobie trzeciej;
 • pokrycia kosztów rehabilitacji po wypadku.

Jakie wybrać ubezpieczenie dla dziecka, które wyjeżdża na kolonie sportowe?

Ubezpieczenie turystyczne stanowi najlepszy wybór w takiej sytuacji. To polisa dedykowana, której zakres jest przemyślany w taki sposób, aby obejmowała ochroną zdarzenia, do jakich może dojść podczas wyjazdu.

Zakres ochrony, jaką daje polisa turystyczna:

 • pokrycie kosztów leczenia;
 • pomoc lekarska i pielęgniarska w miejscu zakwaterowania;
 • pokrycie kosztów transportu medycznego z miejsca zdarzenia do najbliższej placówki medycznej;
 • jeśli to konieczne – specjalistyczny transport chorego do Polski (ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny);
 • pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa na obozie sportowym;
 • pomoc w razie zgubienia lub kradzieży bagażu i sprzętu sportowego;
 • praktyczne wsparcie w ramach pomocy Assistance;
 • OC;
 • zwrot poniesionych kosztów w razie odwołania wyjazdu.

Powyższa lista może obejmować mniejszy lub większy zakres ochrony, w zależności od wariantu ubezpieczenia, które wybierzesz dla dziecka. Koszty takiego ubezpieczenia nie są wysokie, a w ten sposób zyskasz pewność, że twoja pociecha ma właściwą opiekę.

Dlaczego warto wykupić indywidualne ubezpieczenie dla dziecka?

Indywidualna polisa turystyczna zapewnia szerszą ochronę ubezpieczeniową, a jej koszt nie jest wygórowany. Umowę zawierasz wyłącznie na czas wyjazdu dziecka, a opłata za ubezpieczenie pobierana jest jednorazowo.

Wypadek lub kradzież bagażu są stresujące dla osoby dorosłej, więc dla dziecka również będą wyjątkowo trudnym przeżyciem. Indywidualne ubezpieczenie jest po to, aby zapewnić dziecku najlepszą opiekę i wsparcie, nawet gdy nie ma cię na miejscu. Ważnym elementem takiej polisy jest Pomoc Assistance — wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, a my wyślemy do twojego dziecka lekarza lub dostarczymy leki do miejsca zakwaterowania. W przypadku zgubienia bagażu zapewnimy środki na zakup podstawowych artykułów higienicznych i ubrań.

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu twoje dziecko zachowa dobre wspomnienia z wyjazdu, nawet jeśli spotka je nieszczęśliwy wypadek lub przykra sytuacja.

Zespół Nationale-Nederlanden 23.08.2021