Ubezpieczenie dziecka bez przerwy -
alternatywa dla szkolnego NNW
od Nationale-Nederlanden


Początek nowego roku szkolnego to dla rodziców dylemat związany z zakupem szkolnego ubezpieczenia. Choć nie jest ono obowiązkowe, większość opiekunów chciałaby móc zabezpieczyć swoje dziecko nie tylko w szkole, ale również poza nią. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Nationale-Nederlanden wprowadziło do swojej oferty alternatywę dla NNW kupowanych w szkołach. „Ubezpieczenie dziecka bez przerwy” to prosty produkt dostępny w sprzedaży online, który zapewnia ochronę w przypadku najczęstszych dziecięcych urazów.  

Według raportu Rzecznika Finansowego na temat ubezpieczeń szkolnych, średnia suma ubezpieczenia polskiego ucznia jest stosunkowo niewysoka i wynosi 13 tysięcy złotych. Często wiąże się to z rozczarowaniami związanymi z wysokością przyznawanych świadczeń w sytuacji, gdy dziecko ulega jakiemuś wypadkowi. Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, że za dany uraz wypłacony zostanie jedynie określony procent sumy ubezpieczenia.
 
- Postanowiliśmy zapytać rodziców, jak oni wyobrażają sobie ubezpieczenie swoich dzieci. Okazało się, że liczy się dla nich prostota produktu i to, aby odpowiadał na realne potrzeby, zabezpieczając najpopularniejsze dziecięce wypadki - mówi Małgorzata Nycz, Dyrektor Marketingu w Nationale-Nederlanden.

Na podstawie badań, powstał nowy, prosty i przejrzysty produkt - „Ubezpieczenie dziecka bez przerwy”, który można zakupić bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela. Jest on alternatywą do ubezpieczeń NNW oferowanych w szkołach i przedszkolach. Oferuje trzy pakiety, za odpowiednio: 50 zł, 70 zł i 125 zł rocznie, w ramach których ochroną objęte są poszczególne kategorie urazów, m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia czy oparzenia. Jeśli dziecko ulegnie wypadkowi, za każdy uraz z określonej kategorii zostanie wypłacona konkretna kwota. Tym samym, rodzice mają pewność jakiego świadczenia mogą się spodziewać, bez konieczności zaglądania do procentowej tabeli uszczerbków. Wyróżnikiem oferty Nationale-Nederlanden jest także to, że świadczenie zostanie wypłacone za sam fakt zdarzenia na podstawie dokumentacji medycznej.

- Tradycyjne ubezpieczenia szkolne są produktem skomplikowanym dla rodziców. Postanowiliśmy to zmienić i zapytać głównych zainteresowanych jak powinno wyglądać ubezpieczenie ich dzieci. Nasz nowy produkt odpowiada na realne potrzeby rodziców, oferując wypłatę konkretnych kwot za najpowszechniejsze urazy. Jednocześnie działa 365 dni w roku, na terenie szkoły, a także poza nią – podkreśla Martyna Kucicka-Witek, Menedżer ds. Produktów Ochronnych i Majątkowych w Nationale-Nederlanden.

Ubezpieczeniem można objąć dzieci od 3 do 18 roku życia. Do każdego z trzech pakietów, dodatkowo można dołączyć opiekę medyczną i powypadkową, w ramach których ubezpieczyciel nie tylko opłaci, ale także zorganizuje, m.in. dostarczenie leków, wizyty u lekarza, zabiegi ambulatoryjne, transport, rehabilitację czy korepetycje.
 

„Ubezpieczenie dziecka bez przerwy” jest dostępne na stronie Ubezpieczenie dziecka oraz w systemie bankowości internetowej i mobilnej - Moje ING oraz na stronie ING Banku Śląskiego.

Nationale-Nederlanden jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Oferuje różnorodne produkty zabezpieczające przyszłość finansową ponad pół miliona klientów. Działa w Polsce od 1994 roku. Od 1998 roku w ramach grupy funkcjonuje także Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zarządzające największym pod względem aktywów Otwartym Funduszem Emerytalnym w Polsce.  

***
Kontakt:
Marta Pokutycka-Mądrala T: 607 629 812 E: marta.pokutycka-madrala@nn.pl 
Marek Gieorgica T: 501 086 280 E: mg@clearcom.pl

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas!