Wspieramy kampanię ONKOOBRONA, aby pomóc chorym na raka zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem

Nationale-Nederlanden partnerem kampanii ONKOOBRONA realizowanej przez Fundację Onkologiczną Alivia. W ramach współpracy przekazaliśmy 50 000 zł na rozwój projektu, którego celem jest pomoc pacjentom onkologicznym w minimalizowaniu ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Dzięki inicjatywie mogą oni skorzystać m.in. z bezpłatnego przejazdu taksówką do  ośrodków leczenia.

Nationale-Nederlanden od lat angażuje się w działania mające na celu profilaktykę nowotworową. Posiadając w swojej ofercie ubezpieczenie na wypadek nowotworu, wspiera także Klientów, których dotknęła ta choroba. Mając świadomość tego, że okres trwania pandemii koronawirusa jest dla pacjentów onkologicznych szczególnie niebezpieczny, postanowiliśmy wesprzeć fundację Alivia oraz jej kampanię ONKOOBRONA. Przekazaliśmy na ten cel 50 000 zł.

W ramach kampanii ONKOOBRONA fundacja prowadzi szereg działań, dzięki którym chce zapewnić chorym poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w tej niecodziennej sytuacji. Jednym z nich jest ONKOTAXI, czyli bezpłatny transport do szpitala lub przychodni. Alivia pomaga też przy zakupie leków w aptece i ich bezpłatnej dostawie. Fundacja wspiera też personel medyczny, przekazując kilkadziesiąt tysięcy środków ochrony osobistej oddziałom onkologicznym w całej Polsce.

To już kolejne działania Nationale-Nederlanden, mające na celu wsparcie walki z koronawirusem i jego skutkami. Przekazaliśmy 100 000 zł dla Warsaw Genomics na testy w kierunku wykrywania koronawirusa, które realizowane są na potrzeby szpitali i placówek medycznych. W ramach koalicji ubezpieczycieli wspólnie przekazaliśmy 300 tys. zł dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, przyjmującego pacjentów, u których zachodzi podejrzenie, że mogą być zakażeni koronawirusem. Ponadto, współpracując z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, ufundowaliśmy granty w ramach pilotażowego programu „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”. Jego celem jest wsparcie społeczności lokalnych, które w obecnej sytuacji epidemicznej, inicjują działania zapobiegające jej skutkom.