Atak terrorystyczny – co daje ubezpieczenie?

Terroryzm to duże zagrożenie w wielu państwach na świecie, nie tylko w Azji, Ameryce czy Afryce, ale też w Europie. Zanim wyjedziesz na wakacje, sprawdź, które kraje są bezpieczne i o czym musisz pamiętać przed podróżą.

Kiedy wybierasz się na wakacje, liczysz na to, że spędzisz tam przyjemne i beztroskie chwile, z dala od problemów. Dlatego zanim wybierzesz cel swojej podróży, upewnij się, czy w tym miejscu możesz czuć się bezpiecznie. Sprawdź, w których krajach jest zagrożenie terrorystyczne i o czym musisz pamiętać przed podróżą.

Ataki terrorystyczne zdarzają się w różnych częściach świata. Terroryzm polityczny, terroryzm religijny czy terroryzm lotniczy – wszystkie rodzaje terroryzmu napawają lękiem, szczególnie, jeśli wybierasz się na wakacje w nieznane. Czy można się zabezpieczyć przed atakami terrorystycznymi?

 

Jak sprawdzić, gdzie występuje zagrożenie terroryzmem?

Media z całego świata podają często sprzeczne informacje dotyczące ataków terrorystycznych. Czasami zagrożenie okazuje się fałszywym alarmem, innym razem jest zbyt wyolbrzymione. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się, w których krajach może aktualnie występować zagrożenie terroryzmem, wpisz w wyszukiwarkę „MSZ gdzie nie jechać”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych to sprawdzone źródło informacji, które na swojej stronie na bieżąco aktualizuje wiadomości dotyczące aktualnej sytuacji międzynarodowej.

Komunikaty MSZ informują o następujących zagrożeniach:

 • MSZ odradza wszelkie podróże – poziom zagrożenia jest alarmujący. MSZ odradza wszelkie podróże, nawet w ważnych sprawach rodzinnych czy zawodowych;

 • MSZ odradza podróże, które nie są konieczne – MSZ radzi, aby uważać na te kraje. Konieczne podróże to w tym przypadku wyjazdy w pilnych sprawach rodzinnych czy zawodowych. Nie są to podróże wakacyjne;

 • zachowaj szczególną ostrożność – ryzyko jest wyższe niż w Polsce i należy mieć się na baczności;

 • zachowaj ostrożność – ryzyko wystąpienia ataku terrorystycznego nie jest duże, jednak mimo wszystko warto zachować ostrożność. Komunikat ten oznacza poziom zagrożenia podobny do tego, który mamy w Polsce.

 

Czy ten kraj jest bezpieczny?

Na pytania „gdzie występuje terroryzm we współczesnym świecie?” i „gdzie może przytrafić się atak terrorystyczny?” odpowiedź jest jedna: wszędzie. Nawet w krajach uznawanych za najbardziej bezpieczne może dojść do ataku terrorystów. Chociaż państwa próbują przeciwdziałać temu zjawisku, wojna z terroryzmem nie zawsze jest skuteczna.

Na mapie świata są takie kraje, w których ryzyko wystąpienia ataku terrorystycznego jest naprawdę duże. Według informacji MSZ najbardziej niebezpieczne kierunki podróży w 2020 roku to:

 • Tunezja,

 • Turcja,

 • Arabia Saudyjska,

 • Egipt,

 • Maroko,

 • Pakistan.

 
 

Ubezpieczenie turystyczne

 • nawet do 1 mln na pokrycie kosztów leczenia za granicą 
 • zwrot kosztów za odwołaną lub skróconą wycieczkę 
Oblicz składkę

O czym musisz pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

Po ataku terrorystycznym czy wybuchu niebezpiecznych zamieszek sytuacja w kraju jest napięta. Często bardzo trudno uzyskać natychmiastową pomoc medyczną czy zorganizować szybki powrót do Polski. W takim przypadku niezbędne jest ubezpieczenie turystyczne. Ubezpiecz się u nas, a pokryjemy koszty leczenia, które są następstwem nieszczęśliwego wypadku czy aktu terroryzmu. Zapłacimy za Twój pobyt w szpitalu lub leczenie ambulatoryjne oraz zorganizujemy Ci transport do Polski i pokryjemy jego koszt, byś mógł jak najszybciej znaleźć się w bezpiecznym miejscu.

Pamiętaj, że atak terrorystyczny może być zagrożeniem dla Twojego zdrowia i życia. Dlatego ubezpieczenie turystyczne jest konieczne, jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje. Jeśli na wymarzony wyjazd jedziesz z dzieckiem, na wszelki wypadek zadbaj o ubezpieczenie NNW dla dziecka. Dzięki temu nie zostaniesz bez pomocy, gdy Twoja pociecha będzie potrzebowała leczenia daleko od domu. Sprawdź szczegóły w OWU i wybierz wariant ubezpieczenia odpowiedni dla Ciebie i Twoich najbliższych, by zabezpieczyć się na różne okoliczności!

 

Dlaczego, mimo wszystko, warto jechać?

Ataki terrorystyczne są zagrożeniem na całym świecie, jednak prawdopodobieństwo, że spotkają akurat Ciebie, jest stosunkowo niewielkie, w szczególności jeśli zachowasz ostrożność. W tym celu przed wyborem wymarzonego kierunku koniecznie sprawdź komunikaty MSZ. Dodatkowo, dla poczucia bezpieczeństwa i spokoju, ubezpiecz siebie i swoich bliskich, aby w razie nieszczęśliwych zdarzeń móc liczyć na natychmiastową pomoc. Będąc pod odpowiednią ochroną, możesz w pełni cieszyć się wakacjami i bez obaw korzystać z uroków egzotycznych kurortów.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020