Dobrze Cię widzieć na blogu

Chcemy pokazać, jak ubezpieczenia wpływają na życie Polaków, pracę przedsiębiorstw i gospodarkę - dzielić się nowościami, zaobserwowanymi trendami i inspirować Was w codziennej pracy.

Oszczędzanie i emerytura z PPK - dlaczego warto przystąpić do PPK?

PPK pomaga pracownikom budować dodatkowe oszczędności – przy wsparciu pracodawcy i państwa. Pieniądze są prywatne – można je wypłacić w każdym momencie oraz są dziedziczone. O tym jak wykorzystać oszczędności decyduje uczestnik – PPK może być wsparciem podczas emerytury, jak również wsparciem w ważnych sytuacjach życiowych lub po prostu dodatkiem do budżetu domowego.

Tagi:

Spadki na giełdzie - inwestuj w PPK

Spadki na giełdzie – zachowaj spokój i inwestuj w PPK

Poduszkę finansową należy budować regularnie, co miesiąc odprowadzając wpłaty na PPK. Załamanie na giełdzie nie powinno być powodem do wycofania kapitału ani do wstrzymania wpłat. Dowód? Inwestując 100 zł miesięcznie przez ostatnie 20 lat w sposób podobny do PPK można było zarobić +77,7%. Natomiast gdyby PPK uruchomiono wcześniej, dzięki inwestowaniu i wpłatom Pracodawcy i Państwa, zysk dla uczestnika w ciągu minionych 20 lat wyniósłby +244,2%.

Tagi: