Na czym polegają Pracownicze Plany Kapitałowe?

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy system długoterminowego oszczędzania. Zgromadzone pieniądze będą wsparciem finansowym Polaków np. po zakończeniu aktywności zawodowej. Program prowadzony jest przez pracodawcę i obejmie wszystkich zainteresowanych pracowników, za których odprowadzane są składki emerytalne i rentowe, w tym pracowników zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Kapitał gromadzony w ramach PPK będzie pochodził z trzech źródeł: wpłat pracowników, wpłat pracodawców
i dopłat państwowych. Pieniądze odłożone w ramach PPK są prywatną własnością pracownika. Można nimi dysponować w dowolnym momencie, a maksimum korzyści uzyskuje się
w przypadku utrzymania środków do chwili osiągnięcia co najmniej 60 lat.

Pracownik
Dlaczego warto zostać w PPK
Pracodawca
Komfortowe wdrożenie
Kalkulator
Oblicz ile zgromadzisz w PPK

Dobrze wiedzieć

Co warto wiedzieć o PPK?

Dlaczego warto skorzystać z PPK w Nationale-Nederlanden?
Zobacz, dlaczego PPK to korzystny sposób oszczędzania na przyszłość i jakie są najważniejsze zalety programu.
Pytania i odpowiedzi dotyczące PPK
Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych, m.in.: kto może przystąpić do PPK, czy można z niego zrezygnować.
Wpłaty
Pracownicze Plany Kapitałowe finansowane są z trzech źródeł: pracownika, pracodawcy i państwa. Zobacz, jak wygląda schemat wpłat.
Raport: „PPK oczami Polaków”
Prywatność środków i dobrowolność uczestnictwa najważniejszymi cechami PPK. Sprawdź raport Nationale-Nederlanden „PPK oczami Polaków”.
Jak szybko i skutecznie wprowadzić PPK w firmie?
Operacyjne wdrożenie i prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie, z jakim muszą zmierzyć się pracodawcy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Jakie instytucje mogą zarządzać PPK?
Pracownicze Plany Kapitałowe mogą być zarządzane przez podmioty zamieszczone w tzw. ewidencji PPK prowadzonej prze Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas!