Gdzie jechać nad morze? Ubezpieczenie turystyczne

Wakacje nad polskim morzem to szansa na wspaniały urlop i niezapomniane wrażenia. Sprawdź, gdzie jechać nad morze i jakie ubezpieczenie na wyjazd powinieneś wybrać.

Polskie morze niezmiennie od lat cieszy się ogromną popularnością i jest częstym celem zarówno wakacyjnych wyjazdów, jak i krótkich wypadów weekendowych. Przyciąga o każdej porze roku i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Gdzie znajdziesz najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem? Na kiedy najlepiej zaplanować wyjazd, aby uniknąć tłumów i nie zrujnować domowego budżetu? Podpowiemy Ci również, jakie ubezpieczenie pozwoli zabezpieczyć Ciebie i Twoich bliskich podczas takiego wyjazdu.

Wybierając idealną lokalizację na swój urlop, koniecznie weź pod uwagę swoje preferencje. Inne bowiem miejsce będzie idealne, jeśli cenisz sobie spokój i bliskość pięknych plaż, a inne, gdy Twoim celem jest dostęp do atrakcji, dobrych restauracji i nocnego życia. Pole manewru może również ograniczać posiadany budżet, więc i ten czynnik weź pod uwagę.

 

Gdzie jechać nad morze?

Zakładając, że podróż nad morze planujesz nie tylko po to, aby całe dnie spędzać na plaży i korzystać ze słońca, rozważ wyjazd do Gdyni, Gdańska lub Sopotu. Znajdziesz tam zarówno piękne i czyste plaże, jak i wiele innych atrakcji, w tym dobre restauracje, kina i teatry – wszystko, czego będziesz potrzebował podczas urlopu czy długiego weekendu.

Bardziej cenisz sobie spokój i stronisz od miejskiego zgiełku? Doskonałym wyborem będzie Kołobrzeg lub Władysławowo, ale zdecydowanie poza sezonem, gdyż tamtejsza plaża należy do najchętniej wybieranych na całym wybrzeżu, a także Łeba, która dodatkowo kusi bliskością Słowińskiego Parku Narodowego ze słynnymi, ruchomymi wydmami. Doskonałym kompromisem będzie z kolei Świnoujście, które oferuje wiele atrakcji typowych dla dużego miasta, a jednocześnie zachwyca klimatycznymi, kameralnymi plażami, gdzie choć na chwilę zapomnisz o miejskim zgiełku i problemach dnia codziennego.

 
 

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce

Zapewnij sobie wizytę lekarza lub pielęgniarki w miejscu Twojego wakacyjnego zakwaterowania. Zapewnimy także transport medyczny do szpitala lub placówki, gdy będzie taka konieczność.
 

Dowiedz się więcej

Kiedy zaplanować urlop nad polskim morzem?

Polskie wybrzeże niewątpliwie jest najchętniej wybieranym przez rodaków celem wakacyjnych wyjazdów. Bałtyk cieszy się również dużym zainteresowaniem poza sezonem – zwłaszcza podczas długich weekendów i ferii zimowych. Właśnie wtedy koszty pobytu nad polskim morzem są najwyższe. Z drugiej jednak strony możesz wówczas liczyć na moc atrakcji i pełną ofertę handlowo-gastronomiczną. Wiele lokali prowadzi bowiem działalność sezonowo, co oznacza, że wraz z odjazdem turystów ich właściciele zamykają biznes na kilka miesięcy.

Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, nie chcesz przepychać się między turystami na głównych ciągach komunikacyjnych i przez kilka kwadransów poszukiwać skrawka plaży, na którym mógłbyś się zrelaksować, koniecznie odwiedź wybrzeże poza sezonem. Najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem są wówczas lekko opustoszałe, jednak dzięki temu jeszcze bardziej urokliwe. Przeszkadzać nie powinna Ci również uboższa oferta gastronomiczna czy hotelowa, gdyż całoroczne lokale nie są nadmiernie przepełnione turystami. Co ważne, za noclegi zapłacisz nawet kilkadziesiąt procent mniej niż w sezonie.

 

Wakacje nad polskim morzem – o czym musisz pamiętać?

Pamiętaj, że spontaniczny wyjazd nad polskie morze w sezonie może być kosztowny – szczególnie w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych, w których znalezienie przytulnego pokoju w rozsądnej cenie może okazać się niemałym problemem. Rozsądniej będzie zatem zarezerwować odpowiedni nocleg z wyprzedzeniem.

Ubezpieczenie turystyczne kupuje się zwykle w przypadku podróży zagranicznych, jednak o dobrej polisie powinieneś pomyśleć również w przypadku wakacji nad Bałtykiem. Dlaczego? Dobra polisa przyda Ci się szczególnie w sytuacji, gdy masz w planach aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. Jak z pewnością wiesz, w ich przypadku ryzyko wypadku jest stosunkowo wysokie, więc dodatkowa ochrona będzie bardzo przydatna. Wybierając polisę ubezpieczeniową, w maksymalnym stopniu dopasuj ją do swoich potrzeb i uwzględnij w niej sporty, które planujesz uprawiać. Odpowiednie rozszerzenie pakietu ochrony zapewni Ci maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020