Gdzie nad morze? Najlepsze propozycje

Wakacje nad polskim morzem to szansa na wspaniały urlop. Sprawdź, gdzie jechać nad morze i jakie ubezpieczenie na wyjazd powinieneś wybrać.

Planujesz wakacje nad polskim morzem? Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu.

Materiał marketingowy

Polskie morze niezmiennie i od lat cieszy się ogromną popularnością – jest częstym celem zarówno wakacyjnych wyjazdów, jak i krótkich wypadów weekendowych. Przyciąga o każdej porze roku i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Gdzie znajdziesz ciekawe miejsce nad morzem? Na kiedy najlepiej zaplanować wyjazd, aby uniknąć tłumów i nie zrujnować domowego budżetu? Podpowiemy Ci nie tylko, gdzie jechać nad morze, ale również, jakie ubezpieczenie pozwoli zabezpieczyć Ciebie i Twoich bliskich podczas takiego wyjazdu.

Gdzie jechać nad morze?

Wybierając idealne miejscowości nad Morzem Bałtyckim na swój urlop, koniecznie weź pod uwagę preferencje uczestników wyjazdu. Inne bowiem miejsce będzie idealne, jeśli cenisz sobie spokój i bliskość pięknych plaż, a inne, gdy Twoim celem jest dostęp do atrakcji, dobrych restauracji i nocnego życia. Pole manewru może również ograniczać posiadany budżet, więc weź pod uwagę także ten czynnik. Gdzie jechać nad morze?

Zakładając, że podróż nad morze planujesz nie tylko po to, aby całe dnie spędzać na plaży i korzystać ze słońca, rozważ wyjazd do Gdyni, Gdańska lub Sopotu. Znajdziesz tam zarówno piękne i czyste plaże, jak i wiele innych atrakcji, w tym dobre restauracje, kina oraz teatry – wszystko, czego będziesz potrzebować podczas urlopu czy długiego weekendu.

Bardziej cenisz sobie spokój i stronisz od miejskiego zgiełku? Spokojne miejsca nad morzem znajdziesz obok głównych miast (np. Białogóra czy Gąski). Doskonałym wyborem będzie Kołobrzeg lub Władysławowo, ale zdecydowanie poza sezonem, ponieważ tamtejsza plaża należy do najchętniej wybieranych na całym wybrzeżu. Dobrą opcją jest także Łeba, która dodatkowo kusi bliskością Słowińskiego Parku Narodowego ze słynnymi, ruchomymi wydmami.

Doskonałym kompromisem, jeśli chodzi o ciekawe miejsce nad morzem dla dwojga, będzie z kolei Świnoujście, które oferuje wiele atrakcji typowych dla dużego miasta, a jednocześnie zachwyca klimatycznymi, kameralnymi plażami, gdzie choć na chwilę zapomnisz o miejskim zgiełku i problemach dnia codziennego.

Kiedy zaplanować urlop nad polskim morzem?

Polskie wybrzeże niewątpliwie jest najchętniej wybieranym przez rodaków celem wakacyjnych wyjazdów. Podczas planowania urlopu nie tak łatwo zdecydować się, gdzie jechać nad morze. Bałtyk cieszy się również dużym zainteresowaniem poza sezonem – zwłaszcza podczas długich weekendów i ferii zimowych. Właśnie wtedy koszty pobytu nad polskim morzem są najwyższe. Z drugiej jednak strony możesz wówczas liczyć na moc atrakcji i pełną ofertę handlowo-gastronomiczną. Wiele lokali prowadzi bowiem działalność sezonowo, co oznacza, że wraz z odjazdem turystów ich właściciele zamykają biznes na kilka miesięcy.

Gdzie warto wybrać się nad morze z dzieckiem? Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, nie chcesz przepychać się z wózkiem między turystami na głównych ciągach komunikacyjnych i przez kilka kwadransów poszukiwać odpowiedniego skrawka plaży, koniecznie odwiedź wybrzeże poza sezonem. Najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem są wówczas lekko opustoszałe, jednak dzięki temu jeszcze bardziej urokliwe. Przeszkadzać nie powinna Ci również uboższa oferta gastronomiczna czy hotelowa, ponieważ całoroczne lokale nie są nadmiernie przepełnione turystami. Co ważne, za noclegi zapłacisz nawet kilkadziesiąt procent mniej niż w sezonie.

Wakacje nad polskim morzem – o czym musisz pamiętać?

Jeśli wiesz już, gdzie jechać nad polskie morze, pamiętaj, że spontaniczny wyjazd nad Bałtyk w sezonie może być kosztowny – szczególnie w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych, w których znalezienie przytulnego pokoju w rozsądnej cenie może okazać się niemałym problemem. Rozsądniej będzie zatem zarezerwować odpowiedni nocleg z wyprzedzeniem, aby bez stresu odwiedzić najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem.

Ubezpieczenie turystyczne kupuje się zwykle w przypadku podróży zagranicznych, jednak o dobrej polisie powinieneś pomyśleć również w przypadku wakacji nad Bałtykiem. Dlaczego?

Dobra polisa przyda Ci się szczególnie w sytuacji, gdy masz w planach aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. W ich przypadku ryzyko wypadku jest stosunkowo wysokie, więc dodatkowa ochrona będzie bardzo przydatna. Wybierając polisę ubezpieczeniową, w maksymalnym stopniu dopasuj ją do swoich potrzeb i uwzględnij w niej sporty, które planujesz uprawiać. Odpowiednie rozszerzenie pakietu ochrony zapewni Ci maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe   informacje  na   temat   zakresu   ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności   ubezpieczyciela   i   warunków   realizacji   świadczeń   znajdują   się   w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 04.07.2023