Włochy – co zabrać i dokąd jechać?

Włochy to kraj idealny na urlop. Znajduje się tutaj wszystko, czego potrzebuje turysta. Piękne krajobrazy, unikatowe zabytki, rozrywkowe kurorty i pyszne jedzenie. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób wybiera wakacje we Włoszech. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza campingi. Czy warto zdecydować się na tę opcję?

Materiał marketingowy

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Włoch – jak wybrać?

Włochy to kraj idealny na urlop. Znajduje się tutaj wszystko, czego potrzebuje turysta. Piękne krajobrazy, unikatowe zabytki, rozrywkowe kurorty i pyszne jedzenie. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób wybiera wakacje we Włoszech. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza campingi. Czy warto zdecydować się na tę opcję?

Włochy – gdzie na wakacje?

We Włoszech idealne warunki do wypoczynku znajdzie każdy turysta – zarówno wielbiciel błogiego lenistwa, jak i miłośnik wszelkiej aktywności. Gdzie w szczególności warto wybrać się do Włoch na wakacje? Oto polecane regiony:

  • Sycylia – ta największa wyspa Morza Śródziemnego urzeka pięknymi plażami, pyszną kuchnią i niezliczoną liczbą atrakcji. Palermo, Katania czy Syrakuzy to zaledwie wycinek miejsc wartych zobaczenia.
  • Sardynia – zachwyca Szmaragdowym Wybrzeżem i urokliwymi miasteczkami. To idealny region na wakacje tylko we dwoje. Miłośnicy sportów wodnych również znajdą tutaj coś dla siebie.
  • Riwiera Adriatycka – idealna dla wielbicieli plażowania. Aż 100 km piaszczystych plaż zachęca do błogiego lenistwa.

Przeczytaj także: 7 najchętniej odwiedzanych miast we Włoszech

Włochy – informacje dla turystów podróżujących z dziećmi

Włosi słyną ze swojego przywiązania do rodziny. Nic więc dziwnego, że znakomita większość kurortów i hoteli jest przygotowana do obsługi nie tylko dorosłych, ale i maluchów. Jeśli więc jesteś rodzicem i szukasz miejsca idealnego na rodzinny pobyt, to Italia sprawdzi się doskonale. Gdzie jednak w szczególności warto się wybrać z dziećmi do Włoch?

Dobrym wyborem będzie Kalabria, a także wspomniana wcześniej Sycylia i Riwiera Adriatycka. Oferują one bowiem łagodne zejścia do morza oraz dużą liczbę atrakcji dla najmłodszych.

Włochy – gdzie na camping?

Nie lada frajdę dla całej rodziny stanowić będzie camping we Włoszech. Dokąd udać się, aby miło spędzić czas?

Jednym z najpopularniejszych miejsc na camping we Włoszech są okolice miasta Adria. Region ten słynie z piaszczystych plaż, w których pobliżu usytuowane są luksusowe miejsca campingowe. Wśród atrakcji regionu wymienić można Lagunę Wenecką, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Włochy mają wiele do zaoferowania także wielbicielom wędrowania w malowniczej scenerii – np. camping w pobliżu największego włoskiego jeziora Garda, które jest położone u podnóża Alp. Bardzo popularne są również campingi w Toskanii.

Zobacz rówież: Wyjazd na wakacje kamperem – ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Camping we Włoszech – co warto wiedzieć?

Poszukiwanie idealnego campingu to nie lada wyzwanie. Źródłem informacji o tego typu obiektach noclegowych są m.in. przewodniki turystyczne. Z pomocą przychodzi również internet. W sieci nie brakuje stron internetowych, które nie tylko zawierają najważniejsze dane dotyczące campingów we Włoszech, ale także pozwalają na rezerwację miejsca w dogodnym dla turysty terminie.

Obecnie wszystko da się załatwić online. Podróżujący nie tylko mogą rezerwować noclegi za pośrednictwem sieci, ale i bez wychodzenia z domu nabywać ubezpieczenie na wakacje przez internet. To znaczna oszczędność czasu.

Organizacją campingów zajmują się również niektóre biura podróży. Wystarczy wpisać region, planowany termin pobytu i liczbę osób, aby otrzymać propozycje wraz z przewidywanym kosztem oraz opiniami innych użytkowników.

Kiedy na wakacje do Włoch?

Każda pora roku jest dobra, aby odwiedzić Włochy. To w dużej mierze zasługa panującego w tym kraju klimatu. Kiedy jednak w szczególności warto spędzić urlop we Włoszech? Podpowiedzią będzie poniższa tabela, która ukazuje średnią temperaturę powietrza i wody we Włoszech w ciągu roku.

Ile kosztują wakacje we Włoszech?

Włochy nie należą do najtańszych krajów pod względem kosztów wypoczynku. Zwłaszcza jeśli podróżujemy całą rodziną, trzeba przygotować się na spory wydatek. Wybierając opcję all inclusive, zapłacisz zazwyczaj powyżej 3500 złotych za osobę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na camping. Jest on tańszy nawet o połowę.

Zakwaterowanie, wyżywienie oraz atrakcje to nie jedyne wydatki, jakie wiążą się z urlopem. O czym pamiętać przed lotem?

Warto pomyśleć o wykupieniu turystycznego ubezpieczenia na wakacje, dostępnego w ofercie Nationale-Nederlanden. Polisa zapewnia wsparcie finansowe i praktyczną pomoc w wielu niespodziewanych sytuacjach, w tym m.in. w przypadku choroby, awarii samochodu czy też kradzieży bagażu. Ochronę można nabyć już od kilku złotych za dzień.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują sięw Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.06.2023